SK Strupčice

Volný los

1. kolo, So 07.11 00:00

Volný los

Neskutečný obrat v zápase. Ještě po hodině hry prohrávali dorostenci o 2 branky, aby pak nastartovali brankovou sklizeň ve 2. kole O pohár OFS.

TJ Sokol Hoštka – SK Štětí

4:7(3:2)

2. kolo turnaj O pohár OFS   7.6.2020 Vrbice

Na hřišti v Hoštce probíhá v současné době generální rekonstrukce a tak vítěz okresního přeboru dorostu v loňském ročníku hraje své domácí zápasy ve Vrbici. Stejně tomu bylo i ve 2. kole turnaje O pohár OFS. Soupeřem domácích byl právě náš dorostenecký celek, který před týdnem doma přehrál Straškov. Jak silný celek nás dnes čekal, jsme si vyzkoušeli hned v 5. minutě.  Poznání to bylo smutné, protože po pěkné střele Petra Kadlece jsme prohrávali 1:0. Soupeř se naštěstí ještě pohyboval na vlně oslav a hned o minutu později za jejich obranu zaběhl Ladislav Kuča a pěkným přehozením brankáře rychle srovnal na 1:1. Hoštka hrála v úvodní čtvrthodince s mnohem větší chutí než naše mužstvo a velmi aktivně napadala naše obránce, kteří nevěděli kam dříve skočit. Postupně se ale hra vyrovnávala a v 15. minutě jsme dokonce vstřelili gól.  Asistent rozhodčího ale správně odpískal postavení mimo hru. Do vedení jsme se ale o 2 minuty později přeci jenom dostali. Zahrávali jsme roh. Míč létal od čerta k ďáblu, až přistál na noze Lukáše Šrotýře, který mohl po pěkném zakončení na 2:1 oslavovat branku svým typickým způsobem. Hořeli však zadní řady našeho celku. Místo odkopu míče do bezpečí jsme se často zbytečně snažili něco vymýšlet a končilo to jeho ztrátou jako třeba při šanci Hoštky v 18. minutě. Gólovku jsme ještě přežili, ale ve 25. minutě už to neplatilo. Petr Kadlec trestal a vyrovnal na 2:2. Hrubku v obraně jsme si zopakovali ve 37. minutě Radek Polák dokonal obrat v utkání ve prospěch Hoštky, která se dostala do vedení 3:2. Tak skončil i první poločas v jehož závěru měl soupeř ještě jednu šanci a na druhé straně jsme se zase dožadovali pokutového kopu po kontaktu obránce s Oldřichem Malechou. Hned po jednom z prvních útoků ve 2. části zahrávala Hoštka rohový kop a byla z toho střela, kterou Vojtěch Budka v naší brance, věkem ještě žák, dokázal vyrazit na roh. V 53. minutě přistál centr na hlavě Jakuba Daniluka a chybělo 50 centimetrů, aby bylo vyrovnáno. Obloha nad naším mužstvem se ještě více zatáhla v 55.  minutě. Jedna z mnoha chyb ve středu hřiště vyústila v branku na 4:2 pro Hoštku. Po tomto gólu už jen málokdo doufal, že by se mohl vývoj utkání otočit v náš prospěch. Malá naděje vykvetla v 60. minutě. Založili jsme rychlý útok a byl z toho pohotová střela Oldřicha Malechy levačkou na 3:4, na kterou brankář nedosáhl. V 65. minutě byl ve vápně Hoštky nedovoleně poslán k zemi brankářem Lukášem Smejkalem, mimochodem tento borec řádí v Hoštce jako nejlepší střelec starších žáků, Oldřich Malecha a rozhodčí David Dobiáš nařídil správně pokutový kop. Jakub Pilař zahrál svým příznivcům na nervy, ale penaltu přeci jenom proměnil propálením gólmana. 4:4 a všechno bylo zase jinak. Mužstvo z Hoštky začalo uvadat jak květina v pohádce Pyšná princezna a po centru Lukáše Šrotýře v 67. minutě dezorientovaný Roman Šíma poslal hlavou balón za záda vlastního brankáře. Tím jsme se ujali vedení 5:4. V rozmezí 7 minut jsme vstřelili 3 branky. Dobrá nálada celku Štětí pokračovala v 70. minutě. Oldřich Malecha si šikovně zaběhl za obranu a pak už se nemýlil, když krásně podstřelil brankáře na 6:4. V 78. minutě jsme soupeři nabídli ještě jednu gólovku, ale míč skončil vedle tyče. Závěr utkání se pak už odehrával v naší režii. Velkou šanci 10 minut před koncem zahodil Oldřich Malecha, kterého 5 minut před koncem zastoupil Aleš Rubín, když s přehledem uklidil míč do branky na konečných 7:4.

Zápas lze rozdělit na 2 části. První, kdy soupeř vedl 4:2 a měl našlápnuto k výhře. Ta druhá začala             snížením náskoku soupeře na 3:4. Pak už to bylo pod naší kontrolou. Hoštka, která se většinu zápasu prezentovala sebevědomím dojmem, se v poslední 30 minutovce zhroutila a utichla, jak jejich nahlas povzbuzující fanoušci. Nakonec z toho byla přesvědčivá výhra. Za týden máme volno a zápas nás čeká 21. 6. 2020 ve Straškově.

Branky: Oldřich Malecha 2, Lukáš Šrotýř 1, Aleš Rubín 1, Jakub Pilař z penalty 1, Ladislav Kuča 1

Sestava: V.Budka-V.Volák, F.Keltner, T.Kabelka, L.Šrotýř, A.Rubín, J.Daniluk, J.Pilař, O.Malecha, J.Šedivý, M.Miga, A.Šabák, M.Volák, D.Hromy, L.Kuča

Trenér: Š.Juriga, F.Kučera

Rozhodčí: David Dobiáš