Vítězství dorostenců vypadá jako jasná záležitost, ale vůbec se nerodilo lehce.

SK Štětí –

Tělocvičná jednota Sokol Straškov-Vodochody

9:1(2:0)

turnaj OFS 1. kolo  31.5.2020

Ústecký přebor pro dorostence SK Štětí skončil na podzim. Bylo z toho 11. místo z 13. účastníků. Na jaře se chystali o nějaký ten stupínek povyskočit, ale COVID-19 plány překazil. Náhradou je turnaj O pohár OFS 2019/2020, kam se přihlásila 3 mužstva, kromě Štětí ještě Hoštka a Straškov, který byl naším prvním soupeřem. Hraje se každý s každým dvoukolově.  Hosté skončili v loňském ročníku okresního přeboru na 2. místě. V zahajovacích minutách jsme se přestěhovali na polovinu soupeře, ale akcím chybělo více pohybů a překvapení. Zkoušeli jsme to především z velkých dálek, ale bylo znát, že zápasová přestávka se na přesné mušce podepsala.  K prvnímu zakončení jsme se dostali ve 2. minutě, ale levačka jednoho z našich borců mířila vedle. V 9. minutě jsme měli výhodu volného přímého kopu, ale pro hostujícího gólmana Vojtěcha Soukupa v brance to byla lahůdka. V 16. minutě postupoval sám na brankáře navrátilec do sestavy Pavel Prokopec, ale na svoji první branku v utkání si musel ještě počkat.  První šanci Straškova měl Radek Balek, ale i strážce naší branky věkem ještě žák Vojtěch Budka se nezalekl a skvělým zákrokem balón zachytil. Čekání na branku ukončil ve 29. minutě Ladislav Kuča. Dostál míč kam si přál a pak už jen stačilo, aby byl u míče dříve než brankář a poslal ho do branky na 1:0. Uklidnění do sestavy Štětí přinesla střela Jakuba Daniluka ve 35. minutě z velké dálky, která překvapila nejenom diváky, ale hlavně brankáře hostů, když míč  zapadl k levé tyči na 2:0. Ještě před změnou měl nabídku snížit náš náskok z volného přímého kopu Filip Fliťar, ale střela se mu moc nepovedlo. Druhý poločas nezačal pro naše mužstvo zrovna růžově. Na hře hostů bylo vidět, že v kabině o přestávce proběhl průvan a naše mužstvo už si myslelo, že 2 brankové vedení je postačující. V 50. minutě jsme mohli poděkovat Vojtěchovi Budkovi v brance, protože jeho zásluhou hosté nedosáhli na kontaktní gól. Ještě štěstí, že zaúřadoval Aleš Rubín, krásným centrem našel u zadní tyče nabíhajícího Pavla Prokopce, který na míč dosáhl a upravil na 3:0. V 60. minutě hovořili Jakub Pilař a brankář Štětí každý jiným jazykem a z obrovského nedorozumění z toho bylo břevno branky.  Že ještě není nic hotovo jsme se přesvědčili v 66. minutě. Martin Čučka autor 4 podzimních branek se dostal k míči v našem pokutovém území a hosté po brance na 1:3 vycítili šance. Další dění na hřišti však mělo neočekávaný průběh. Místo tlaku hostů se uragán spustil před brankou Straškova. Hned v 67. minutě ukázal všem záda Pavel Prokopec a pro Oldu Malechu už nebylo nic těžkého zvýšit na 4:1. V 74. minutě střelou zpoza pokutového území přidal v cestě za vítězstvím branku na 5:1 Jakub Daniluk. Hosté zcela odpadli a další branky v jejich síti na sebe nedaly dlouho čekat. Střelecké umění servíroval Oldřich Malecha a bylo to 6:1. Na 7:1 zvyšoval krásnou střelou přes celou branku v 79. minutě Pavel Prokopec a opět prokázal, že ve Štětí roste střelec parexcelance. V 81. minutě ztratil jistotu hostující brankář a využil toho Lukáš Šrotýř ke vstřelení gólu na 8:1. Radost z toho byla obrovská a fan klub Lukáše Šrotýře v hledišti oslavoval.  Ještě to ale nebylo všechno. V poslední minutě všechno dokončil ten co to všechno začal, Ladislav Kuča a upravil na krásných konečných 9:1.

Výsledek je nádherný, ale jeho jednoznačná podoba se začala rodit až od 69. minuty. Objektivně je třeba hodnotit, že soupeř si ani tak vysokou porážku nezasloužil. Když 66. minutě po dobrém vstupu do 2. půle snížil na 1:3, tak nám zatrnulo. Naše dorostence je ale třeba pochválit. Je třeba si uvědomit, že po dlouhé době byly poprvé na hřišti a jejich forma rostla s přibývajícími minutami. Trenéři na hře nějaké ty chyby určitě našli a do dalšího utkání turnaje, který sehrají 7. 6. 2020 v 10:00 proti Hoštce ve Vrbici, kde má po dobu rekonstrukce hřiště své domovské hřiště.

Branky: Oldřich Malecha 3, Jakub Daniluk 2, Ladislav Kuča 2, Pavel Prokopec 2,

Lukáš Šrotýř 1

Sestava: Vojtěch Budka-Jakub Daniluk, Daniel Ivanič, František Keltner, Ladislav