23. kolo, Dnes 10:15

Diváci v Dolních Beřkovicích viděli utkání, kde každou chvilku tahal někdo jiný pilku. Domácí dobře začali, nám se podařilo úspěšně odpovědět, a jak to celé dopadlo se dozvíte v reportáži.

Tělocvičná jednota Sokol Dolní Beřkovice

• SK Štětí B

4:3(1:0)

16.5.2020 přátelské utkání dospělých

Početná hráčská výprava B mužstva dospělých se jako první tým oddílu po koronavirové stopce vydala sehrát přátelské utkání. Jeli jsme za vodu do Dolních Beřkovic, které v loňském ročníku hrály okresní přebor Mělnického okresu. Jak jsme se již zmiňovali tak trenér Štětí měl z čeho vybírat, ale úvod zápasu nám nevyšel. Už v 6. minutě tahal Josef Horáček míč ze sítě a z vedení 1:0 se radovali domácí. I v dalších minutách byla Dolno Beřkovická jedenáctka nebezpečnější a několikrát náš tým podržel brankář. Do šancí jsme se moc nedostávali, a když už jsme nějakou tu střelu na branku domácích vyslali, tak moc nebezpečné parametry neměla. Až teprve tak od 30. minuty jsme se začali trochu více osmělovat a domácí  obrana se musela mít na pozoru. 10 minut před změnou stran se hodně nešťastně zranil jeden z hráčů domácích, kterému povolilo kolena a ze hřiště z důvodu absence nosítek byl odnesen za asistence hráčů. Hlavní rozhodčí Martin Toráč poločas o 10 minut zkrátil  s tím, že se o tuto dobu bude hrát déle 2. část.  A ta pro nás nezačala růžově. Po rychlém útoku Beřkovic naše obrana oněměla a domácí hráč snadno zvýšil už na 2:0. Nekapitulovali jsme. Hned v 54. minutě si místo ke střele těsně zpoza šestnáctky našel Dominik Beruška a míč se od tyče odrazil za brankovou čáru na 1:2. Za další 4 minuty jsme si vypracovali další příležitost a i tentokrát jsme s pomocí tyče skórovali na 2:2. Černý. Pod domácími se začal prolamovat led a na jejich obranu se valil jeden útok za druhým. Do vedení jsme se dostali v 69. minutě. Martin Nedomlel odcentroval z levé strany, míč se od hlavičkujícího hráče dostal na hlavu Daniela Lisce a rázem byl po brance na 3:2 obrat v zápase dokonán. Hned po rozehrávce ze středového kruhu to ale mohlo být zase jinak a jen díky skvělému zákroku brankáře se skóre neměnilo. Naší odpovědí byla hned při dalším útoku také velké šance ale Michalu Černému chyběl k míči krok. V 76. minutě měl 100% příležitost Lukáš Jakl, ale balón za brankovou čáru nedostal. V 80. minutě zahrávaly Dolní Beřkovice volný přímý kop z dobrého postavení, ale branková sklizeň z toho nebyla. To už se blížil konec zápasu. Zbývaly ještě 3 minuty, když byl ve středu hřiště odpískán faul našeho hráče, domácí rychle rozehráli a akci zakončili střelou, která se tak nějak divně zatočila a skončila v síti 3:3. Nebylo to však všechno. Místo abychom se snažili udržovat balón co nejdále od naší branky, tak jsme ho tak dlouho rozehrávali na vlastní polovině až jsme o něj přišli a skončilo to brankou na 4:3 pro domácí, což byl také výsledek konečný. Škoda. Byl to jenom přátelák, ale vítězství, kterému jsme byli hodně blízko, jsme si nechali utéct v posledních okamžicích utkání. Nicméně jsme si po dlouhé době zahráli a domů se vraceli i tak s dobrým pocitem. Hráčů bylo dost a je vidět, že jsme se těšili. Přejeme, aby to vydrželo.

Branky: D.Beruška 1, Černý 1, D.Lisec 1

Sestava: Josef Horáček-Daniel Lisec, Robert Feko, Lukáš Jakl, Lukáš Brzek, Šimon Vála,