23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

16. kol Fortuna divize dospělých určilo konečné pořadí. Všichni jsme se těšili na jaro, ale to bylo bez fotbalu.

Dospělí 2019-2020 Fortuna Divize B

Mužstvo dospělých potřetí v divizní soutěži od roku 2013. V prvním jarním kole přidalo doma 1 bod k 18 podzimním a bylo připraveno se porvat o účast i v příštím ročníku 2020-2021. Jarní část soutěže se nakonec do historie zapsala trochu jinak. Přišel COVID-19 a fotbalové trávníky utichly.

Postup našeho týmu do divize pro ročník 2019-20 byla velká zápletka. Účast nám byla nabídnuta týden před koncem Ústeckého přeboru. Postupovalo se mimo pořadí. Druhé Srbice a třetí Vilémov do vyšší soutěže ale nechtěly. Postupovat do vyšší soutěže mimo pořadí se dle soutěžního řádu může jen do 4. místa. A to byla právě ta tajenka. Štětí bylo před posledním kolem na 5. místě. Před námi o bod byla na 4. místě Krupka. Ta prý také nechtěla postupovat. Náš případný postup ale nebyl jen radostí pro Štětí, ale velký zájem na něm měla i Jiskra Modrá. Důvod? Kdyby totiž do divize postupovaly jen první Louny, tak by právě pro Modrou nezbylo místo v Ústeckém přeboru a šla by do I. A Třídy. A to už je tu druhá část tajenky a to poslední kolo přeboru.

Štětí doma proti druhým Srbicím a Krupka v Horním Jiřetíně. Po 1. poločasech se zdálo vše rozluštěno. My jsme doma prohrávali 2:0 a Krupka hrála v Horním Jiřetíně 1:1. Za tohoto stavu byla divize hodně vzdálena. Fotbal se ale hraje na 2. poločasy a do 2. půle jsme vyběhli s odhodláním vývoj zápasu otočit. V 54. minutě Jiří Vokoun 1:2 a v 70. minutě krásnou střelou srovnal na 2:2 Jiří Ransdorf. Stále to ale bylo málo. V Horním Jiřetíně byl průběžný výsledek 1:1. V závěru jsme měli ještě několik šancí, hlavně Marek Faust, ale obrovská radost vypukla až v nastavení. Faulován byl právě Marek Faust a v 6. minutě nastavení se kopal volný přímý kop. Zdeněk Divecký v brance a Jiří Vokoun jako exekutor trestňáku. Přes zeď si ho vychutnal báječně a zajistil vítězství Štětí 3:2. Krupka nakonec gólem Jana Kopty v 86. minutě v Horním Jiřetíně prohrála 2:1.  Štětí na 4. místě znamenající postup do Fortuna Divize dospělých.

Ozývaly se si sice hlasy co tam budete dělat, ale náš oddíl po zvážení všech pro a proti nabídku přijal. Průběh soutěže ukázal, že rozhodnutí to bylo správné a stalo se zdatným protivníkem v divizních utkáních. Mužstvo bylo doplněno o několik hráčů . Brankáře Václava Sailera(SK Roudnice n.L.) a Martina Jelínka(Podřipan Rovné), hráče Davida Brandejse(zapojil se do činnosti oddílu), Jakuba Píchu(Jílové u Děčina), Víťu Kalu (SK Roudnice n.L.), Jiřího Neumana(SK Roudnice n.L.) a Adama Brůžu (Horní Beřkovice). Trenéry zůstali Jiří Ransdorf a Pavel Hoznédl.

Začínali jsme v Souši 10. 8. 2019 a začátek byl skvělý, protože jsme se ujali vedení 1:0 brankou Jiřího Neumana.  Pak se ale kopaly 2 penalty. Jedna v 1. poločase a 2. hned po změně stran a obě proti nám. Domácí je využili a ještě přidali 2 góly na 4:1.

Domácí divizní premiéru jsme měli 17. 8. 2019  proti Tatranu Rakovník. Potěšit fanoušky se nám ale nepovedlo. V poločase jsme prohrávali 2:0, a i když se ve 2. části náš výkon zlepšil, tak jsme prohráli 3:2.

Ve 2. výjezdu na hřiště soupeře jsme zamířili 24. 8. 2019 do Českého Brodu. Všechny branky  padaly v 1. poločase. Prohrávali jsme 2:0, srovnali na 2:2, ale pak to zase domácí otočili na 3:2 a tak i utkání skončilo. Jak ukázal podzimní vývoj, tak Český Brod se stal podzimním mistrem. Po 3 kolech jsme byli společně s Kladnem na konci tabulky bez bodu.

Z dalekého Karlovarskéhokraje k nám poslední srpnový den 31. 8. 2019 přijel Fotbalový klub Ostrov a bodů jsme se opět nedočkali.  Prohrávali jsme 2:0 a nejlepší střelec našeho týmu Jiří Vokoun už jen snížil na 1:2.

Nepovedený vstup do soutěže měl pokračování i v 5. zápase sezóny v hlavním městě proti Meteoru Praha 8. 9. 2019 Drželi jsme se jen v úvodních 15 minutách a po penaltě domácích na 1:0 jsme odpadli. Prohra 3:0 byla zasloužená a v tabulce v řádku Štětí byla stále hodnota nula bodů.

Zlom nastal doma v 6. kole 14. 9. 2019 také proti nováčkovi FK SEKO Louny dobře známému týmu, vítězi loňského Ústeckého přeboru. Jeden gól si hosté v 1. poločase vstřelili sami a druhý na 2:0 přidal po změně stran Jiří Vokoun. Série 5 porážek v řadě byla ukončena.

O týden později k 7. kolu 21. 9. 2019 jsme jeli na hřiště dalšího nováčka do Slaného mnohem veseleji. Navíc jsme od 1. minuty hráli zde proti 10, když byl vyloučen hráč domácích. Ve 3. minutě nastavení jsme vedli  4:3, ale domácí nakonec vyrovnali na konečných 4:4 a ještě, že se nám podařilo lépe zvládnout penaltový rozstřel.

Po 7. kolech už se na tabulku dívalo lépe. 14. místo s 5 body. Sbírku jsme rozšířili hned v dalším 8. kole opět venku v krásném fotbalovém areálu v Chomutově 28. 9. 2019 proti místnímu FC myslící na postup. Podařil se nám zde skvělý obrat v zápase. Prohrávali jsme v poločase 2:0, ale ve 2. části jsme vyrovnali na 2:2. Branky vstřelili Rudolf Slanička a Jiří Neuman. Díky skvělému zákroku Václava Sailera v brance jsme si připsali v penaltách ještě  bod navíc. Patrik Gedeon hrající asistent domácích jen kroutil hlavou. V tabulce se to hned projevilo a po 8 kolech nám se 7 body patřilo 13. místo.

Ještě lépe se nám dýchalo po 9. kolech, kdy jsme doma 5. 10. 2019 přestříleli Březovou 5:1 hlavně díky 3 brankám Jiřího Vokouna. 10. místo za 10 bodů.

Další desítka, kterou bylo 10. kolo 12. 10. 2019 už tak veselá nebyla.Prohra 6:0Neratovicích je děsivá a navíc jsme přišli i o vyloučeného Rudolfa Slaničku. Zápas také odstartoval velkou marodku, kdy v dalších zápasech chybělo trenérům až 8 hráčů.

I v takto okleštěné sestava se nám ale podařilo v 11. kole doma 19. 10. 2019 proti Aritmě Praha vybojovat 2 body , když hosté na 1:1 vyrovnali 9 minut před koncem. Penalty ale byly již potřetí v sezóně naše záležitost

DrželI jsme se na 12. místě s 12 body bod před Brandýsem n.L., kde nás čekalo 26. 10. 2019 další vystoupení.  Kvůli zraněním museli nastoupit i hráči B mužstva, kteří s tím před sezónou asi moc nepočítali. Absence 8 hráčů se projevila i na výsledku, když jsme prohráli 3:0 a jen díky skvělým zákrokům Václava Sailera v brance nebyl výsledek ještě vyšší.

2. 11. 2019 přijel na štětský stadion prověřit naše mužstvo další z mnoha nováčků FK Arsenal Česká Lípa. V 1. poločase nepadla ani jedna branka. Ve 2. části šli hosté nejprve do vedení 1:0, ale po třech centrech Jakuba Píchy během 5 minut nastal úplný obrat v utkání. Hosté ještě snížili na 2:3, ale poslední slovo měl 9 minut před koncem Tomáš Belák, když uzavřel výsledek na 4:2.

2 kola před koncem nám s 15 body patřilo 13. místo. Předposlední utkání podzimu jsme sehráli 9. 11. 2019 na hřišti posledního celku tabulky v Dobříši. Utkání nám v případě výhry mohlo hodně pomoci a naopak domácí dostat pod hladinu. Prohráli jsme 7:2. Hrozivá porážka, která se začala rodit už v 1. poločase, který jsme prohráli 4:0. Celé mužstvo vyhořelo, jak dobře pročištěná kamna. Před posledním zápasem roku jsmebyli  na 13. místě.

Rozlučkou s podzimem byl 16. 11. 2019 domácí zápas proti Kladnu. Radost jsme měli velkou. Po dobrém výkonu vyhráli 3:0. Skóre otevřel Adam Brůža a 2 góly přidal ještě Jiří Vokoun. Hned se nám lépe dýchalo a po podzimu to bylo 13. místo 18 bodů a skóre 29:41.

Zimní přestávka

Jména na trenérských postech se neměnila. Jiří Ransdorf a Pavel Hoznédl se společně se svými svěřenci sešli k prvnímu tréninku 13. ledna 2020 na umělé trávě v Roudnici n.L., kde  se scházeli 2x týdně. Třetí týdenní jednotku absolvovali na umělé trávě ve Štětí. Kromě toho proběhlo krátké soustředění v tréninkovém areálu VOŠ a SOŠ Roudnice n.L. od 30.1. do 1.2.2020. Hrála se samozřejmě i přátelská utkání. Původně jich mělo být 8, ale nakonec jich bylo jen 7. O tom, ale později. Na již zmiňovaném úvodním tréninku se sešlo 25 fotbalistů a účast v úvodu přípravy byla slušná. Postupně však uvadala a trenéři na trénincích počítali 13 až 14 hráčů. S účastí byl i problém na zápasech a ne vždy mohli trenéři vyzkoušet co si naplánovali. Projevilo se to i na některých výsledcích. Důvody byly různé, ale především to byla zranění, která doprovázela tým i ve 2. polovině podzimu. První zápas mužstvo sehrálo 18. ledna na hřišti  třetiligových Brozan, kde po remíze 2:2 přišlo o výhru 10 minut před koncem z dosti sporné penalty. Hned ve středu 22. ledna jsme si při výhře 9:3 zastříleli proti B třídním Křešicím.  Pokračovalo se v sobotu 25. ledna a po nevydařeném po nevydařeném prvním poločase jsme na umělé trávě v Roudnici n. L. prohráli s účastníkem přeboru Mosteckým fotbalovým klubem 3:2. První únorový den jsme se hned po soustředění přesunuli na umělou trávu do České Lípy, kde jsme nad týmem Libereckého přeboru  SK Skalicí s přehledem vyhráli 3:1. Hodně polepená sestava nastoupila na umělé trávě menších rozměrů v Krupce 8. 2. 20120 proti domácímu týmu a byla z toho jen remíza 3:3. Těžkou lekci jsme absolvovali 16. února proti Doksům. Vedoucí celek Libereckého přeboru nás vyučoval formou bleskurychlých útoků a utrpěli jsme nejvyšší zimní porážku 6:2. Nedařilo se nám ani o týden později 22. 2. 2020 na umělé trávě Tempo Praha, kde se utkali s divizní Libiší. V 1. poločase jsme předvedli solidní výkon, ale po změně stran to byla slabota a byla z toho prohra 4:2. Generálka na jaro byla připravena na sobotu 29. února na domácím trávníku pro diviznímu celku FC Horky nad Jizerou.  Hřiště bylo připravené, trávník v pátek vypadal solidně, ale kdo se v sobotu ráno po rozednění podíval z okna, tak viděl, že ve Štětí je nasněženo. Bylo po zápase.  A když k tomu Roudnice n.L. 2 dny před utkáním zrušila naši rezervaci umělé trávy, tak bylo po generálce. 2 výhry, 1 remíza, 3 prohry.

Kádr mužstva zaznamenal dvě nové posily Marka Poláka a Miroslava Mullera, kteří přišli z třetiligových Velvar.  Co se týče odchodů, tak nepokračovat v mužstvu se rozhodl Koloman Horváth, který přestoupil do Sportovního klubu Roudnice n.L., kde již v minulosti působil. Zanechat fotbalu se rozhodl František Svoboda. Zda je to natrvalo nebo se ještě vrátí je s otazníkem.  Delší dobu je zraněn Rudolf Slanička. Mužstvo bylo připraveno 7. 3. 2020  k prvnímu jarnímu zápasu.

Jaro 2020

Soupeřem byl na domácím trávníku 7. 3. 2020 FK Baník Souš. V 1. poločase jsme byli lepším týmem, ale škoda jen, že se nám podařilo vstřelit jen jednu branku. Šancí bylo více. Po změně stran se hra vyrovnala, hosté se dostali do utkání a podařilo se jim vyrovnat na 1:1. V závěru jsme ještě nějaké ty šance měli, ale bez úspěchu. Na penalty jsme letos poprvé prohráli.

Že to byl poslední zápas letošního ročníku nikdo netušil. Přišel Koronavir a 7.4.2019:

VV FAČR ukončil amatérské soutěže

Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020. Pokud dojde ze strany LFA k dohrání profesionálních soutěží, bude zachována směrem k ČFL a MSFL, prostupnost týmů.

Tím bylo rozhodnuto. V ročníku 2019-20 jsme skončili s 19 body na 12. místě se skórem 30:42 a i v roce 2020/2021 si zahrajeme divizní soutěž.

A jak hodnotí loňský rok jeden z trenérů Pavel Hoznédl:

V divizi jsme ostudu neudělali. Uplynulý ročník se nám, až na některé zápasy v Brandýse n.L., Neratovicích a Dobříši, které se nám výrazně nepovedly,  se nám dařilo a to především v domácích zápasech. Je škoda, že jsme to k té záchraně nemohli dotáhnout normální cestou. Nicméně jsme rádi, že se divize bude ve Štětí kopat i v příštím ročníku. Máme nové zkušenosti, ten půl rok nám ukázal, že můžeme hrát vyrovnané partie se všemi soupeři.

Hráči po zákazu společného trénování dostali individální plány tréninku.