23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

B mužstvo dospělých jako nováček III. Třídy se na podzim pohybovalo u dna tabulky.

Podzimní výsledky B mužstva dospělých nenaplnila očekávání fanoušků ani samotných hráčů

Po znovu založení B mužstva dospělých v roce  2018 se hned prvním rokem podařilo postoupit do III. Třídy. Soutěž, která se po reorganizaci soutěží na úrovni kraje stala kvalitnější. Potvrdilo se to hned v 1. kole 17. 8.  2019, kdy jsme si z Vědomic přivezli nadílku v podobě porážky 8:2. Ve 2. kole 25. 8.2019 jsme si doma vyzkoušeli Polepy a i když jsme s favoritem dlouho drželi krok, tak jsme nakonec prohráli 4:1.  Až teprve ve 3. kole poslední srpnový den 31. 8. 2019 se na nás usmálo sluníčko a z Klenče jsme si přivezli 3 body po výhře 3:2, když jsme se strachovali až do úplného konce včetně nastavených minut rozhodčím ing. Doškem. Přišlo dalších 5 zápasů a v nich 5 porážek, mezi kterými byla i jedna kontumace. Do utkání s dvoubodovými Lounky jsme vstupovali 8. 9. 2019 na domácím pažitu sebevědomě. V poločase jsme vedli 2:1 a kráčeli k výhře.  Fotbal se však hraje 90. minut a ve 2. poločase jsme dopadli jak Titanic. Prohráli jsme 5:2.  Téměř vyprodaný byl stadion TJ Sokol Hoštka o týden později 14. 9. 2019, kde nás v 5. zápase čekalo derby. Domů jsme si ale bohužel odvezli pěkný ranec. Hoštka v létě posilovala a v sestavě se objevilo hodně štětských odchovanců, kteří se také střelecky prosadili. Jen Jakub Peterka nám v 1. poločase vstřelil 4 branky. Poločas 6:1 a 2. část už se jen dohrávalo a byla z toho porážka 8:1. V tabulce nám patřilo předposlední 13. místo. O týden 22. 9. 2019 později jsme si uřízli pěknou ostudu. V neděli dopoledne jsme se doma nesešli proti Mšeným Lázním a byla z toho kontumace 3:0 a pokuta k tomu. To už jsme přestávali být strašákem soupeřů a do Štětí přijeli 29. 9. 2020 hráči Podřipanu Rovné B. Opět se nám nedařilo, a i když Luboš Uřídil vstřelil 2 branky, tak jsme prohráli 3:2. Blízko druhého úspěchu jsme byli 6. 10. 2019 ve Straškově. Po gólu Filipa Podhorského jsme ještě v 77. minutě vedli 1:0. Nejprve ale Pavel Čučka vyrovnal na 1:1 a v 87. minutě Martin Čučka zajistil domácím vítězství 2:1. V tabulce jsme se 3 body zůstávali na 13. místě. K 9. zápasu sezóny se 13. 10. 2019 do Štětí dopravili přátelé ze Sokolu Račice a po předchozích výsledcích obou mužstev se jim také více věřilo. Premiérový gól v našem dresu vstřelil v 1. poločase Michal Černý a za stavu 1:0 se šlo do kabin. Hned na úvod 2. části se měnilo skóre. Nejprve Filip Podhorský 2:0 a o pár minut později Miloš Vála 1:2. Pak to bylo až do konce velké drama, ale ze středového kruhu už se nerozehrávalo ani jednou. Doufali jsme, že výhra přinese do našich řad chuť do dalších utkání, ale vystřízlivěli jsme velmi rychle. Hned v následujícím kole jsme se nesešli proti Židovicím a v 7 lidech jsme dostali 19. 10. 2019 nakládačku 15:0. Pak následovalo 26. 10. 2019 domácí utkání proti Bechlínu, ve kterém jsme si vybrali velkou porci štěstí, když za stavu 1:0 pro naše mužstvo v 93. minutě trefili hosté tyčku. Jak se střílí branky, musel ukázat a jedinou branku do sítě Bechlína vstřelil hrající trenér Pavel Minárik senior. 2. kola před koncem podzimu jsme měli 9 bodů a to  nestačilo na lepší než 13. místo. Do podhůří Českého středohoří do Býčkovic jsme jeli první listopadovou neděli 2. 11. 2019. Jak se již na podzim stalo zvykem, tak opět byl problém s docházkou a  podle toho také výsledek vypadal. Prohráli jsme 8:1. V posledním podzimním kole 10. 11. 2019 jsme doma přivítali poslední celek tabulky Břízu, která ještě nezískala bod, a i když naše výsledky v první polovině soutěže nebyly růžové, tak se očekávala naše výhra. Světe div se, my jsme prohráli 4:2. Špatný výkon bez pořádné střely na branku.

V podzimní tabulce nám patřilo 13 místo s 9 body a hrozivým skóre 18:63. Největší slabinou byla zápasová docházka, kdy se do poslední chvíle nevědělo, v kolika se na zápas pojede. Na jaře nás čekal boj o záchranu a nezbývalo nic jiného, že věřit, že všichni hráči si uvědomí, že je třeba trochu jiný přístup, pokud se má III. Třída ve Štětí zachránit. V zimě se zdálo, že se něco změnilo. Odehrálo se 5 přátelských zápasů, z nichž 2 vítězně a 3x se prohrálo. I na tréninky se docházelo ve vyhovujícím počtu. Pak však přišel COVID 19 a byl konec. Nikdo nesestupuje ani nepostupuje. B mužstvu přejeme, aby chuť do hry, kterou mělo v zimě, je v létě neopustila.

Trenér:  Pavel Minárik senior

Vedoucí: Václav Švancar