Moc radostí se mužstvo dospělých na umělé trávě v České Lípě proti Doksům nedočkalo. Inkasovali jsme 6x a obrana často nevěděla kam dříve skočit.

Moc radostí se mužstvo dospělých na umělé trávě v České Lípě proti Doksům nedočkalo.  Inkasovali jsme 6x a obrana často nevěděla kam dříve skočit.

TJ Doksy

6:2(2:1)

16.2.2020  přátelský zápas Místo: UT Česká Lípa

Doksy loňský vítěz Libereckého přeboru, který se postupu vzdal, a  i letos je po podzimu na 1. místě přeboru, byl naším dalším protivníkem v rámci zimní přípravy 3 týdny před zahájením divizních mistrovských soutěží. V sestavě se objevili někteří hráči, kteří před týdnem v Krupce při remíze 3:3 chyběli, ale zase nebyli přítomni jiní a trenéři jedenáctku, tak jak by si představovali sestavit nemohli. Na druhou stranu hráčů na střídání bylo dost. Hned  v úvodu jsme poznali, že nás čeká kvalitní soupeř a prověrka to bude těžká. Neuběhla ještě ani minuta a Václav Sailer v brance si oddechl, když hráč Doks trefil jen tyč. V 5. minutě jsme čelili volnému přímému kopu z hodně nebezpečné vzdálenosti. Míč si však cestu do branky nenašel. Nebezpečné výpady do obranného pásma našeho týmu neslábly. V 15. minutě jsme až příliš pozdě poznali, že se postavení mimo hru pískat nebude a centr z útočné levé strany před branku snadno dokončil útočník soupeře gólem na 1:0.  Navíc se dostavila komplikace, když musel pro zranění odstoupit Jakub Pícha.  Na dostřel Dokské branky jsme se v úvodu zápasu dostávali jen sporadicky a do první skutečně velké šance jsme se propracovali až ve 24. minutě. Jakub Slavíček hezky přistrčil míč na Jiřího Neumana, který hrál v tomto utkání na hrotu, ale Jiřího Voseckého v brance prostřelit nedokázal. Od samého začátku nám dělaly velké starosti rychlé útoky Doks. Levá i pravá strana naší obrany byla v neustálém nebezpečí a hráči soupeře se snadno dostávali za obranný val. Stejně tak jako ve 29. minutě, kdy jsme jen přihlíželi jak centr z leva na delší tyčí zakončuje hráč Doks gólem na 2:0. Dvougólové manko nás konečně probudilo a ke slovu přišel nejlepší střelec našeho týmu v podzimní části Jiří Vokoun. Ve 33. minutě z hranice pokutového kopu trefil jen brankáře a z dorážky David Brandejs orazítkoval tyč. Za další minutku postupoval Jiří Vokoun sám na brankáře, udělal mu kličku, ale cestu míče do branky zastavil jeden z dobíhajících hráčů.   Málem se naplnilo „Nedáš, dostaneš“ Znova jeden z mnoho brejků   do naší rozhozené obrany a ještě, že při nás stáli všichni svatí. Hráč Doks z více než výborného gólového postavení branku přestřelil. Malé uklidnění a vylepšení nálady přinesla do našich řad 42. minuta. Jakub Slavíček pláchnul pronásledovatelům po levé straně a připravil zakončení do prázdné branky pro Jiřího Neumana na 1:2. Zlepšená hra v závěru poločasu se přenesla i do úvodu 2. půle. Dalekonosný centr Tomáše Beláka našel před brankou Jiřího Neumana, který se gymnasticky do míče opřel, ten se před brankou odrazil o zem a i s pomocí tyče skončil za zády bezmocného brankáře.  2:2 a vypadalo to, že máme našlápnuto k obratu. Bylo to však jen zdání. Začali jsme tropit chyby v rozehrávce a soupeř začal před naší brankou zatápět. Netrvalo to dlouho,  až příliš snadno se jeden z hráčů obtočil kolem našeho obránce a prohrávali jsme 3:2. Navíc v těchto momentech došlo k několikerému vystřídání, hlavně v obraně  a začala v našem vápně hořet ještě více. Ve hře dopředu jsme měli několik slibných náznaků, kdy už se zdálo, že by to mohlo dobře dopadnout, ale ani v jednom případě jsme to do konce nedotáhli. To na druhé straně to tam začalo padat. Nejprve v 69. minutě jak jinak než po rychlém útoku jsme inkasovali na 4:2. V 75. minutě měl soupeř další obrovskou příležitost. Jen skvělý zákrok Václava Sailera nás ochránil od další pohromy. Co to ale bylo platné, když v závěrečné desetiminutovce přišly další 2 údery. Akce jak přes kopírák, když jsme jen sledovali, jak je fotbal jednoduchý. 5:2, 6:2 a byli jsme hodně rádi, když zaznělo závěrečné zapískání Jakuba Zlatníka.

Výkon, který by v mistrovské soutěži horko, těžko stačil na nějaký úspěch. Pravda, sestava  nebyla optimální, chyběli hráči, se kterými trenéři počítají do základu, ale i tak měla hra vypadat jinak. Doksy nás zaskočily od první  minuty aktivní hrou a rychlonozí útočníci v mnoha případech dokázali nad naší obranou vítězit. Soupeř se zaslouženě ujal vedení 2:0 a ještě nás ušetřil od dalších branek.  Zápas jsme se pokusili zdramatizovat na začátku 2. poločasu, když jsme srovnali na 2:2, ale Doksy si vítězství vzít nenechaly. S přehledem přečíslovaly slabou obranu a střílely jednu branku za druhou až se výsledek zastavil za stavu 6:2. Nepodařené představení našeho týmu, které psychice moc nepřidá. Šanci vylepšit náladu máme v neděli 23.2.2020 ve 13:00, kdy je začátek utkání s divizní Libiši. Hraje se na hřišti Tempo Praha Ve Lhotce Praha 4.

Branky: Jiří Neuman 2

Sestava: V.Sailer-P.Fary(53.L.Jakl), J.Ransdorf(53.F.Podhorský), J.Pícha(25.D.Brandejs),