Derby zápas mužstev dospělých přinesl drama až do konce.Příznivci obou táborů byli rozdělení na 2 stejné půlky, ale nakonec slavila ta věrná štětská část.

Derby zápas mužstev dospělých přinesl drama až do konce.Příznivci obou táborů byli rozdělení na 2 stejné půlky, ale nakonec slavila ta věrná  štětská část.

SK Štětí B

TJ Sokol Račice

2:1(1:0)

13.10.2019   8. kolo III.Třída

Ideální fotbalové počasí a slušně zaplněné tribuny fotbalového stadionu ve Štětí byly dobrým příslibem pro atraktivní derby. Přívozem do Štětí přijely Račice , který se v dosavadním průběhu celkem daří, za to naše mužstvo bodů zatím posbíralo pomálu. Vlastně jen 3 za vítězství v Klenči. Začali jsme ale mnohem lépe než soupeř. Už v 1. minutě jsme se dožadovali nedovolené malé domů . Ve 3. minutě pálil těsně vedle Filip Podhorský  a stejný hráč o 2 minuty později posadil míč z rohu na hlavu Martina Koráně. Chyběl kousek a mohli jsme jít do vedení. Hosté ze své ulity vylézali pomalu a k prvnímu náznaku šance se dostali až v 10 minutě , ale byla z toho jen slabá střela. Udeřilo až v oblíbené 13. minutě . Jan Šíma měl nabito, stačilo jen míč lépe umístit k tyči. Trefil však jen prostředek branky, kde stál Luboš Uřídil, který v tomto utkání na rozdíl od předchozích nastoupil do branky. Hezkým zakončením se ve 20. minutě na druhé straně hřiště představil Josef Horáček , ale jeho skákavou střelu stačil brankář Petr Bánovčin vytlačit na roh. Ve 27. minutě si hosté slibovali, že  před naší brankou po volném přímém kopu zahrávaného Janem Šímou zavládne určitě větší nebezpečí. Jako bájný Ikarus letěl vzduchem hlavičkující Josef Horáček, ale trefil jen náruč připraveného brankáře. I nadále jsme byli aktivnější než soupeř a vytěžili jsme 2 rychlé rohy za sebou. Při tom druhém ale Josefovi Horáčkovi učesal míč jen ofinu na hlavě. Pak to ale přišlo. Na centr na zadní tyč si naběhl novic v našem dresu Michal Černý a hlavičkou k zadní tyči dostal svým premiérovým gólem v barvách Štětí naše mužstvo do vedení 1:0.  Můžeme se domnívat, že v kabině hostů nebylo o přestávce s ohledem na výkon favorita moc klidu a do 2. části vyběhli Račice mnohem aktivněji. Jak to ale ve fotbale už bývá tak, tak se radoval soupeř. Tím bylo naše mužstvo, konkrétně Filip Podhorský , který si v 55. minutě počkal na míč u zadní tyče a bylo to 2:0. Radost měla ale velmi krátkého trvání. Už o minutu později se brance nezachoval moc jistě Luboš Uřídil a hosté se po gólu veterána Miloše Vály, jehož syn Šimon mimochodem hrál v základní sestavě našeho týmu, snížili na 1:2. Utkání se opět stalo otevřenou záležitostí a ještě, že v 63. minutě jeden z borců hostující jedenáctky z velmi nadějné pozice branku přestřelil. Obrovskou příležitost měl i Michal Černý, ale brankáře Račic nepřekonal. S blížícím koncem se na hřiště vkrádala nervozita a rozhodčí měl hodně práce, aby udržel oba týmy na uzdě. Hráči často potřebovali ošetření a někteří museli i střída. Šance se střídaly na obou stranách. V 79. minutě zahrávali hosté volné přímý kop z hranice šestnáctky, ale trefili jen lehkou střelou prostředek branky. V 84. minutě postupoval sám na brankáře Račic Michal Černý, ale branku nedal. Na tribunách se postupně odhalovali diváci, kdo komu fandí a i ti, kteří vypadali, že jsou neutrální, dávali hlasitě najevo komu fandí.  Rozuzlení závěrečného dramatu mohl přinést Lukáš Brzek v 90. minutě, když se ocitl sám před brankou, ale balón poslal do oblak. Nakonec to ale mohlo být všechno jinak. V 5. minutě nastavení měl vyrovnání na noze Pavel Božík, ale branku přestřelil. Pak už přišel závěrečný hvizd  a sním velká radost našeho týmu, který mohl slavit letošní druhé vítězství. V tabulce zůstáváme se 6 body na 13. místě , ale výhra je určitě dobrým povzbuzením do dalších zápasů a třeba hned do toho následujícího 19.10.2019 v Židovicích v sobotu dopoledne v 10:15.

Branky: Michal Černý 1, F.Podhorský 1

Sestava: L.Uřídil-j.Tichý, M.Koráň, L.Jakl,P.Minárik -Š.Vála, F.Podhorský,

R.Feko, M.Černý(88.P.Střihavka), L.Brzek - J.Horáček(75. D.Ivanič)

Trenér: P.Minárik  Vedoucí: P.Švancara