Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Stará garda nevstřelila branku. Silný tým Žitenic v hvězdné sestavě udržel čisté konto.

Sepap Štětí

TJ Žitenice

0:6(0:5)

11.10.2019  8. kolo

Velkým tahákem pátečního odpoledne na fotbalovém stadionu ve Štětí bylo utkání okresního přeboru staré gardy, ve kterém se utkala mužstva na úplném vrcholu tabulky. Do Štětí přijely první Žitenice a naše mužstvo se chtělo pokusit o malý zázrak v podobě zisku nějakého toho bodu. Už před zápasem bylo při pohledu na sestavu hostů jasné, že do Štětí přijel tým, kde co jméno to skvělá fotbalová minulost. Stačí jen podívat Daniel Zítka a každý ví, že to jméno patří bývalému Českému reprezentačnímu brankáři. Krok s velkým favoritem jsme dokázali držet do 16.minutě. Už před tím ale stálo na naší straně hodně štěstí, jako třeba při střele Martina Mullera, který hrával 1. ligu v mnoha mužstev, jako třeba Slavia Praha, Viktorie Plzeň nebo Příbram, jehož pokus skončil těsně vedle. Vraťme se ale do 16. minuty, když s velkou lehkostí zakončoval Jaroslav Černý na 1:0. Tento hráč své fotbalové umění ukazoval také v mnoho prvoligových klubech, a komu se poštěstí říci, že hrával ze Slavii. Za další 2 minuty jsme po střele Pavla Mráze hráče, který kromě jiného hrál i v Rakousku, tahali balón ze sítě podruhé. Ve 20. minutě zvonila tyč naší branky, ale o minutu později už se míč zastavil až v naší síti. Zasloužil se o to Jiří Štajner. Zde není třeba moc připomínat, o koho jde. Kromě Slovanu Liberec hrával i bundesligu v Hannoveru. Do listiny střelců se v 1. poločase zapsal i Marek Vít, který upravil střelou do prázdné branky na 4:0. Výstavním průnikem přes 2 naše obránce a střelou do šibenice, se v úplném závěru poločasu představil Michal Macek. Kromě jiného má ve své historii účast na MS do 21let v Argentině. Hned po změně stran hlavičkoval Marek Vít těsně nad. V dalších minutách se ale zdálo, že získáváme převahu. Dostali jsme s několikrát hodně blízko na dostřel, ale mezi 3 tyče se z bezprostřední blízkosti trefil jen Jiří Vokoun, ale střelecký úhel mu předpisově zmenšil na začátku utkání zmiňovaný Daniel Zítka. Gól měl na své noze i Michal Hamšík, ale jeho projektilu z těžkého postavení chybělo více přesnosti. Ta nechyběla Marku Vítovi, který svým druhým gólem v utkání zvýšil na 6:0. V závěru zápasu měl na kopačce čestný úspěch Pavel Čermák, který se ocitl sám před brankářem, ale branku minul. Výhrou 6:0 si Žitenice pojistily náskok na čele tabulky, naše mužstvo se po výhře TIGA v Bohušovicích propadlo na 3. místo, ale máme zápas k dobru.

Sestava Sepap: R.Flór(J.Suchitra)-Z.Brzek, T.Burda, P.Čermák, J.Čermák,

M.Hamšík, D.Jerman, J.Jonák, P.Kratochvíl, R.Páviš, J.Tyle, M.Vála, J .Vokoun, P.Kindl,