Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Mužstvo dospělých nezopakovalo dobré výkony z minulých kol. V Neratovicích tahalo od začátku za kratší konec, dopouštělo se spousty chyb, které končily góly v naší síti.

FK Neratovice Byškovice

SK Štětí

6:0(4:0)

12.10.2019   10.kolo

Černý den po čtyř zápasové bodové sklizni začal v Neratovicích ještě před zápasem, kdy nemohl po futsalovém zranění z předcházejícího večera, nastoupit z minulého kola proti Březové tříbrankový Jiří Vokoun a ke zraněným se přidal i David Brandejs. Další mrzutost pokračoval hned ve 3. minutě, kdy se do kličky předem odsouzené k zániku pustil Václav Sailer a pro Jakuba Moravce už nebyl velký problém dostat míč do prázdné branky na 1:0. V 8. minutě po dlouhém zranění navrátilec do naší sestavy František Svoboda fauloval blízko hranice šestnáctky a kopal se volný přímý kop. Míč trefil ruku jednoho z členů obranné zdi a kopala se penalta. Vyvolalo to velké diskuse, zda si chránil obličej nebo ne, ale rozhodčí měl od samého začátku jasno. Radek Hrdý, kterého známe i z jeho působení ve Štětí, ze značky pokutového kopu zvýšil na 2:0. Úvod zápasu jak vyšitý, ze kterého jsme se, jak ukázal další průběh utkání, už nevyhrabali. V 15. minutě musel navíc z důvodu svalového zranění odstoupit Jiří Vacek. Předcházel tomu ale faul na Davida Mencla. Ve 20. minutě přišel po uklouznutí ve středu hřiště o míč František Svoboda a ještě, že střela domácího hráče neskončila v síti. V polovině poločasu zahrával náš první roh Jakub Pícha a Jiří Ransdorf, který dostal hodně prostoru k zakončení, hlavičkoval těsně vedle. Ve 38. minutě autor prvního gólu Jakub Moravec zezadu hodně nevybíravě zasáhl nohy Rudolfa Slaničky a v utkání se poprvé žlutilo. Ve 41. minutě nebyl daleko od gólu Adam Brůža, ale jeho nenápadné střele zpoza šestnáctky metřík chyběl. V závěru 1. poločasu zahrávali domácí ještě volný přímý kop ze zajímavé vzdálenosti, ale navýšit náskok se jim už nepovedlo. 2. poločas začal faulem Jakuba Moravce na Víťu Kalu a „Ať se na nás pan rozhodčí nezlobí, tady měla být udělena Jakubovi Moravcovi druhá žlutá karta“ ostrostřelec domácích však pokračoval ve hře a hrálo se 11 proti 11. V 52. minutě jsme se dopustili jedné z mnoha chyb v rozehrávce, kterých bylo v průběhu 90 minut nepočítaně, a byly také jedním z důvodů blížícího se debaklu, a Václav Sailer v brance musel skvěle zasahovat. Co to bylo ale platné, když za další 3 minuty jsme opět chybovali, snadno odevzdali míč a před chvilkou zmiňovaný Jakub Moravec upravil na 3:0. V 61. minutě centroval před branku zprava Jakub Slaviček, naše lavička, ale především hráči na hřišti reklamovali hraní rukou jednoho z bránících hráčů, ale píšťalka hlavního rozhodčí Tomáše Bauma se neozvala. Naopak přišla školácká chyba v rozehrávce, pokolikáté už v utkání a Jakub Moravec završil svůj hattrick do prázdné branky na 4:0. Pak ho domácí trenér vystřídal, ale temné mraky to z naší šestnáctky neodválo. Naopak v 72. minutě si domácí pohráli s naší obranou a Martin Rejman, kterého také známe ze Štětí, zvýšil už na hrozivých 5:0. Rozborka, Sborka našeho týmu pokračovala o minutu později a domácí Neratovice slavili po gólu Marka Bartáka vedení 6:0. Ještě jedna smutná chvilka pro naše mužstvo se odehrála 10 minut před koncem. To když Rudolf Slanička zatáhl rukou zezadu jednoho z pronikajících hráčů, viděl žlutou kartu a protože byla druhá, tak se musel vydat pod sprchy. Ve zbytku zápasu už diváci až na pár náznaků šancí gól neviděli, ale i tak mohli po závěrečném hvizdu domácí fanoušci pokračovat v oslavě 100 let fotbalu v Neratovicích, který na zdejším fotbalovém areálu dnes probíhal.

Výkon našeho mužstva zůstal dnes daleko za očekáváním. Po předchozích 4 utkáních, kdy jsme získali 10 bodů a vypadalo to, že jsme se herně zvedli a máme šanci se usadit ve středu tabulky, bylo naše vystoupení velkým zklamáním. Dění na hřišti od začátku utkání kontroloval domácí tým, a i když tam bylo několik momentů, které v našich řadách vzbudily oprávněné emoce, tak není pochyb, že Neratovice vyhrály zcela zaslouženě. Na naší hře se projevila neúčast Jiřího Vokouna i Davida Brandejse, akcím chyběl pohyb a často končily už na polovině hřiště. Těch chyb, při kterých jsme domácím nabízeli šance, bylo nepočítaně. Také jsme po nich v několika případech inkasovali. V dalším zápase nás za týden 19. 10. 2019 čeká doma v 10:15 Aritma Praha, která porazila tento týden doma Slaný 1:0. Přijede nejenom kvalitní celek, ale především je nutné se pokusit dát mužstvo především po zdravotní stránce dohromady. První počítání zraněných hned po tomto utkání nahání strach, kdo doma příští týden nastoupí. Buďme optimisty a věřme, že uspějeme. Česká reprezentace včera také s mnoha zraněnými dokázala poprvé od roku 1975 porazit Anglii. Pamětnicí si určitě vzpomínají na hlavičku Zdeňka Nehody na 1:1.

Sestava: V.Sailer-J.Vacek(17.A.Brůža), J.Ransdorf, F.Svoboda(71.J.Prieložný),