V přátelské atmosféře ve Straškově jsme šli brzo do vedení, ale nakonec to z naší strany byla jediná radost. B mužstvo zůstává na předposledním místě tabulky III. Třídy

TJ Sokol Straškov-Vodochody

– SK Štětí B

2:1(0:1)  8. hrané kolo 6.10.2019

V předchozích 7 zápasech získalo B mužstvo dospělých pouhé 3 body a  do Straškova jako favorit neodjíždělo. I když vedoucí Václav Švancar týmu věřil a předpovídal výhru. Pomoc tomu mělo i několik hráčů z kádru A týmu. V 5. minutě jsme šli také po ukázkově  zahraném volném přímém kopu z kopačky Filipa Podhorského do vedení.  Vymetení pavučinky mezi spojnicí tyče a břevna si řeklo o gól měsíce a škoda jen, že to někdo nezachytil na kameru. V 10. minutě mohl zvýšit náskok Koloman Horváth, který zakončoval z bezprostřední blízkosti branky, ale trefil jen Miloslava Sekeru v brance domácích. Do dobrých střeleckých příležitostí se začala dostávat i domácí jedenáctka  a především rychlé útoky dělaly naší obraně nemalé starosti, jako třeba v 17. minutě, kdy jen díky skvělému zákroku Josefa Horáčka v naší brance jsme drželi vedení 1:0 i nadále. Stejně tak stála fotbalová štěstěna na naší straně ve 28. minutě když se za naší obranu dostal věkem ještě dorostenec Martin Čučka, ale mušku přesnou neměl.  Hezkou spolupráci předvedla dvojice našeho týmu Koloman Horváth, Adam Brůža, ale druhý jmenovaný trefil jen dobře stojícího obránce. Ještě v úplném závěru mohl navýšit náskok po přihrávce od Adama Brůži Robert Feko, ale slabá střela neudělal domácímu gólmanovi velké starosti. Druhý poločas zahájil volným přímým kopem domácí Libor Pokorný, ale skončilo to faulem na našeho hráče. Hodně sporný moment se odehrál v 55. minutě, kdy jsme měli po faulu na našeho hráče v šestnáctce domácích kopat penaltu. Všichni už jen čekali až rozhodčí po zapískání dojde k brance Straškova a ukáže na značku pokutového kopu. Jaké však překvapení pro všechny diváky i hráče, když hlavní arbitr ukázal, že se bude zahrávat volný přímý kop 2 metry před pokutovým územím. Smířit se s tím musel i volný přímý kop zahrávající Koloman Horváth  a trefil jen prostředek branky, kde byl připravený brankář.  V 63. minutě zazlobili i domácí střelou z velké dálky, po které míč trochu zaplaval a náš brankář si hodně oddechl, že skončil nad břevnem. Pomalu už jsme začínali kalkulovat, že by to mohlo skončit i naším hubeným vítězstvím, ale trvalo to jen do 78. minuty, když se mezi naší obrannou protáhl Pavel Čučka a vyrovnal na 1:1. Konec zlého snu to ale ještě nebyl, protože v 87. minutě zůstala obrana zcela bez dozoru,  první pokus ještě brankář vyrazil, ale s dorážkou druhého Čučky, Martina na 2:1 už nic dělat nemohl. Ve 3. minutě nastavení se pak nepovedl volný přímý kop Filipovi Podhorskému a z vítězství, kterému jsme nebyli až tak daleko, nebylo nakonce nic.

Branky: F.Podhorský 1

Sestava: J.Horáček- J.Tichý, J.Prieložný, L.Jakl, V.Guzy(78.P.Střihavka)- Š.Vála, R.Feko,

F.Podhorský, A.Brůža-L.Uřídil, K.Horváth(55.L.Brzek)

Trenér: P.Minárik sen.   Vedoucí: V.Švancar

Rozhodčí: Jiří Hanuš