V závěru 1. poločasu jsme si nechali dát branku, ale ani zlepšený výkon po změně stran body ve 4. zápase sezóny nepřinesl..

Fotbalový klub Ostrov

1:2(0:1)

4. kolo  31.8.2019

Před týdnem jsme statečně odehráli zápas v Českém Brodě, kde jsme po dobrém výkonu prohráli těsně 3:2. Body to ale nepřineslo, celkově jsme zůstali na nule a naše naděje se upírali k domácímu zápasu  proti Ostrovu. Ten také ještě nevyhrál, ale na druhou stranu v normální hrací době zase ještě neprohrál, protože 3x remizoval. Na nějaké velké taktizování to v úvodu nevypadalo. Obě mužstva se do sebe pustila a chtěla jít do vedení. Centr Tomáše Beláka byl ale příliš dlouhý a balón dolétl do míst, kde nikdo nebyl. V 6. minutě skončil v pokutovém území našeho soupeře na zemi David Brandejs, ale penalta to nebyla. Hosté také hodně zlobili a hlavně naše chyby v nepřesné rozehrávce nabízely šance jako třeba hned v 8. minutě, kdy se ale Martin Psohlavec k naší radosti nakonec nedostal ani k střele. Ve 12. minutě pálil směrem na naši branku hodně vysoko nad z celkem uctihodné vzdálenosti Martin Komárek. Pak jsme zase kopali 2 volné přímé kopy my, ale ani v jednom případě jsme se k míči natož k zakončení vůbec nedostali. Ve 35. minutě musel použít k záchraně před blížícím se nebezpečím nedovolený zákrok Jiří Ransdorf a hosté zahrávali volný přímý kop. Tomáš Kysela, který se poprvé v letošním ročníku objevil v brance, míč vyrazil. Okamžitě se ale chytil za ruku a bylo jasné, že je zle. Musel střídat a podle posledních zpráv se jedná o zlomeninu. Jestliže až do 43. minuty moc velkých šancí na pořadu zápasu nebylo, tak v jeho samotném závěru se jich urodilo hned několik. Načala to hlavička Martina Psohlavce, kterou Martin Jelínek v brance s velkými obtížemi, ale úspěšně vytěsnil na roh. Ve 45. minutě nepřesně ve středu hřiště hledal spoluhráče Jiří Vacek. Byl z toho okamžitý úder, po kterém se snadno dostal před brankáře Jakub Vrba a Ostrov šel do vedení 1:0. Ještě ve 2. minutě nastavení mohl vyrovnat Jakub Slavíček. Dostal se ale až do moc velkého střeleckého úhlu a trefil jen brankáře. Po změně stran se do první vážnější příležitosti dostal náš soupeř v podobě střely z 18 metrů, které chybělo půl metru k cíli. V 58. minutě ukázal hlavní rozhodčí na značku pokutového kopu. Předcházel tomu obranný zákrok Rudolfa Slaničky, který sáhl na záda Martina Psohlavce a ten šel k zemi. Pak vstal a šel kopat úspěšně penaltu na 2:0. Na akci hned o 2 minuty později bude dlouho smutně vzpomínat Jiří Vacek. Od Jakuba Slavíčka dostal přihrávku a ocitla se před ním prázdné branka. Míč mu ale sedl na nohu o něco později a byla z toho střela metr nad branku. Diváci se chytali za hlavu. Za další 2. minuty byl u zrodu naší další akce opět Jakub Slavíček  a tentokrát už z toho byla branka. Krásně narýsoval přihrávku na Jiří Vokouna a ten věděl co dál. 1:2. Naše hra ožila. Při další nadějné akci nás zastavil praporek asistenta rozhodčí, který mával postavení mimo hru, které zdaleka nebylo. Naděje ale i nadále žila. Bohužel ale její plamínek pohasl v 78. minutě. Ve středu hřiště byl zezadu okopáván Tomáš Belák, píšťalka hlavního arbitra Daniela Vokouna mlčela, vznikla tím výhoda pro soupeře a zastavoval ji nedovoleně Rudolf Slanička. Vyfasoval žlutou kartu,  a protože byla druhá, tak musel pod sprchy. O vyrovnání jsme se pokoušeli i v deseti, měli jsme výhodu několika volných přímých kopů, ale ty v dnešní den moc velkou výhodou nebyly.  V závěru ještě po zákroku na Víťu Kalu rozhodčí ve hře pokračovat a Ostrov získal možnost skórovat. V první minutě nastavení se k míči ještě dostal Adam Brůža v dobré pozici, ale i v tomto případě byly použity jiné váhy a pískal se faul. Pak už tu byl konec a s ním i čtvrtá porážka v řadě na našem kontě.

Zápas jsme si prohráli sami, nebyl to rozhodčí, ale bylo to naše mužstva, které se dopouštělo velkého množství nepřesných přihrávek, po kterých bylo před naší brankou hodně dusno. V prvním poločase jsme prakticky nevystřelili na branku soupeře. Teprve až ve 2. minutě nastavení mířil mezi 3 tyče Jakub Slavíček. Nezachytili jsme ani úvod 2. části a hosté šli z penalty do dvoubrankového vedení. Pak jsme ožili a Jiří Vokoun snížil na 1:2. Když jsme se nadechovali k závěrečnému tlaku, tak nás zastavilo vyloučení Rudolfa Slanička. Šancí jsme si vypracovali za celých 90 minut minimum. Zahrávali jsme ale velký počet volných přímých kopů, které ale ani v jednom případ moc nebezpečné nebyly. Ve výsledku je z toho další prohra a při pohledu na tabulku po 4 kolech zjišťujeme, že jsme jediný tým bez bodu. Další zápas nás čeká v neděli 8. 9. 2019, kdy jedeme do Prahy na Meteor. Výkop je v 10:15. Třetí domácí zápas sehrajeme  v sobotu 14. srpna  proti FK SEKO Louny.

Branky: J.Vokoun 1

Sestava: T.Kysela(78. M.Jelínek)-V.Kala, J.Ransdorf, R.Slanička, J.Vacek-