První domácí zápas B mužstva dospělých ve III. Třídě body nepřinesl

SK Štětí B

FK Polepy

1:4(1:1)     2.hrané kolo 25.8.2019  III. Třída

Po těžkém debaklu, který vyfasovalo B mužstvo dospělých před týdnem ve Vědomicích, přivítalo v neděli odpoledne za přítomnosti téměř stovky diváků další těžký tým FK Polepy, v jehož sestavě se to bývalými hráči SK Štětí jenom hemží. Složení našeho mužstva bylo velmi pestré. Doplnili ho i 2 hráči A mužstva, kteří v sobotu na hřiště v Českém Brodě nevyběhli, ale i dorostenci, pro které je zase zapojení do kategorie dospělých určitě dobrou zkušeností. Všichni přítomní byli zvědavi jak se zápas bude vyvíjet a kdo bude mít navrch. Začátek přinesl v 9. minutě volný přímý kop našeho týmu, který si vzal na starost Tomáš Danč a z poměrně velké vzdálenosti pohladil břevno. Těžko říct zda Stanislav Procházka v brance balón kontroloval. Ve 13. minutě už jsme se ale radovali. Až příliš snadno se na hranicí malého vápna dostal k zakončení Lukáš Brzek a přivedl naši jedenáctku do vedení 1:0. Důležitý moment celého utkání se odehrál ve 25. minutě, kdy právě jedna z posil z A týmu Jan Prieložný, který jistil zadní řady, obdržel žlutou kartu a pro jistotu vystřídal, aby později nevyfasoval druhou. Na obranné hře Štětí to bylo hned znát. Polepy zahrávaly 2 volné přímé kopy z poměrně výhodného postavení a největší šanci si vypracovaly ve 33. minutě, ale Luboš Uřídil v naší brance zázračně chytil. Filip Podhorský na druhém konci hřiště pálil z dálky, ale stejně tak jako ještě snad 2x v další průběhu zápasu, vysoko přestřelil. Ve 38. minutě už se zdálo, že bude vyrovnáno, ale tutovku Martina Trojánka opět zmařil Luboš Uřídil mezi 3 tyčemi. Aktivně hrající soupeř se ale před přestávkou vyrovnávacího gólu přeci jenom dočkal. Jiří Trutnovský, pro upřesnění junior, našel před opuštěnou brankou Jana  Fibicha a bylo to 1:1. Brzo po změně stran se  k nám obrátila smůla. Rozhodčí proti nám nařídil hodně přísný volný přímý kop z něhož vypálil Martin Trojánek. Trefil břevno a od něj směřoval míč do zad brankáře a pak zpátky do sítě. Radost hostů byla velká. Branka na 2:1 je také uklidnila a  dění na hrací ploše začali kontrolovat. V 55. minutě jsme se nestačili vrátit a toho využil Antonín Vejl k brance na 3:1. Naše hra neměla tempo, chyběla kombinace a branku soupeře jsme prakticky neohrozili až na pár pokusů, které končily na vedlejším poli. V 63. minutě se branky dočkal i Jiří Trutnovský, který zůstal úplně sám před brankářem, a i když jeho hlavička mířila přímo doprostřed branky, kde stál brankář , tak z toho byla branka na 4:1, protože míč proklouzl mezi rukavicemi, jako kdyby byly něčím namazané.  Aspoň snížit nepříznivý výsledek zkoušel Tomáš Danč z volného přímého kopu, ale trefil jen zeď. Zápas skončil a Polepy se mohly zaslouženě radovat. Byly fotbalovějším týmem, kombinačně nás přehrávaly a střeleckých příležitostí si také vypracovaly více. V sobotu 31.8.2019 jedeme do Klenče, kde nás v 17:00 čeká utkání proti mužstvu, které zatím získalo 2 body.

Branky: L.Brzek 1

Sestava: L.Uřídil-V.Guzy, J.Prieložný(25.J.Daniluk), T.Danč(83. R.Šíma), J.Tichý-Š.Vála,