23. kolo, Dnes 10:15

Škoda. Na úvod divizní sezóny nepodalo mužstvo dospělých špatný výkon. Neproměňování střeleckých příležitostí nás stálo body. Navíc jsme čelili dvěma pokutovým kopům, které favorit ze Souše využil

FK Baník Souš

4:1(1:1)

10.8.2019     1. kolo divize

Po 3 letech premiéra ve fotbalové divizi. K prvnímu kolu jsme neodjížděli kompletní. Především ani jeden z brankářů, se kterými se pro podzimní část počítalo, není  zdravotně v pořádku, a tak jsme byli rádi, že zaskočil Luboš Uřídil z B týmu. Navíc některé hráče stále  trápí zranění a Rudolf Slanička zase pykal za vyloučení v předchozím utkání předkola MOL Cupu. Jeli jsme do Souše, která loni obsadila v divizní soutěži 3. místo a v letních přípravných zápasech dosahovala velmi dobrých výsledků. Karty byly rozdány a šlo se do zápasu. Začali jsme dobře. Ještě neuběhly ani 2 minuty a Jakub Slavíček už to zkoušel zpoza šestnáctky, ale branku o půl metru minul. Domácí se do utkání nahlásili v 5. minutě volným přímým kopem v podání Vladimíra Pátka, ale ani  po této akci se skóre neměnila. Gejzír radosti vypukl na naší straně v 7. minutě. Jakub Pícha rozehrál volný přímý kop, na který si do vzdušného prostoru nádherně naskočil Jiří Neuman a hlavou dostal naše mužstvo do vedení 1:0. Vyrovnání přinesla domácímu celku 16. minuta. Předcházela tomu penalta za ruku Jiřího Vacka. Z našeho pohledu měl hráč ruku z boku u těla, ale rozhodčí bez většího váhání ukázal na značku pokutového kopu. Božské pravidlo o  hraní rukou v pokutovém území. Dominik Nobst penaltu proměnil a za stavu 1:1 se začínalo znova. Další vyložené brankové příležitostí v první půli už diváci neviděli. Volný přímý kop zahrával Petr Hlaváček, ale pro naši obranu to byla lehká záležitost. Stejně tak na druhém konci hřiště měl stejnou možnost Jiří Vokoun, ale trefil jen prvního stojícího hráče obranné linie. Do třetice volný přímý kop ve 24. minutě a hlavička Michala Prokopa, která skončila metr vedle levé tyče.  Poslední čtvrthodinka první části se nesla ve znamení série rohových kopů, ale ani jeden z nich kýžené ovoce domácí Souši nepřinesl. To sklízeli domácí 4 minuty po změně stran a opět to bylo po penaltě. Rozhodčí si nevšiml, jak byl rukama zezadu stažen  Petrem Hlaváčkem k zemi Tomáš Belák a Jiří Ransdorf už pak jen fauloval. Dominik Nobst se ze značky pokutového kopu ani podruhé nemýlil a domáčí šli do vedení 2:1. Nepříznivý výsledek nám zavelel více útočit a hned po rozehrávce ze středového kruhu měl na kopačce vyrovnání Jakub Slavíček. Zkoušel to střelou mezi nohy, ale Filip Pettík zavřel průchod. V 58. minutě dostal v pokutovém území soupeře loktem za krk po centu z volného přímého kopu Jiří Neuman, ale rozhodčí jen ukázal „vstávej“. V 66. minutě měl nabito na levou nohu Jakub Slavíček, ale brankář domácích se začínal stávat ústřední postavou utkání. V 70. minutě přišel jeden z rozhodujících okamžiků utkání. Hrubice Luboše Uřídila v brance, který nešťastně odkopl míč k nohám Dominika Nobsta a ten brankou na 3:1 završil svůj hattrick. Ještě více jsme se pustili do útočení a výsledkem byl další festival neproměněných brankových příležitostí. V 71. minutě byl sám před brankářem Jiří Vokoun, ale gól nedal. Ještě v téže minutě zkoušel po přihrávce od Jakuba Slavíčka procpat míč k bližší tyči Adam Brůža, ale i to gólman vychytal. Aby toho nebylo málo tak 74. minutě Filip Pettík mezi 3 tyčemi skvěle zasáhl i proti střele Jakuba Píchy. Příležitost skórovat měli i domácí čtvrthodiny před koncem. Zbytečnou ztrátu míče ve středu hřiště trestali rychlým útokem a pochvalu za skvělý zákrok zaslouží Luboš Uřídil v brance. V 77. minutě už však na střelu Jana Kopty k levé tyči na 4:1 nestačil. Tímto gólem bylo definitivně rozhodnuto. Příležitost zahrát si dostali i další hráči z lavičky a blízko úpravě skóre byl 3 minuty před koncem Adam Brůža. Domácí brankář byl dnes však k nepřekonání a tak jsme z Mostu odjížděli s porážkou 4:1.

Porážka 4:1 hodně mrzí. Mužstvo podalo dobrý výkon a soupeři bylo zcela vyrovnaným protivníkem, i když tomu výsledek nenapovídá. V prvním poločase si žádné z mužstvem moc šancí nevypracovalo. Rychle jsme šli do vedení 1:0, ale domácí po diskutabilním zahrání rukou z penalty rychle vyrovnali na 1:1. Jen co začala druhá půle, tak se proti nám kopala druhá penalta, ta už jasná byla, i když před tím faul na Beláka také. V dalším průběhu utkání jsme si vypracovali mnohem více šancí než domácí, ale střelecká produktivita byla nulová. Naopak jsme se dopouštěli školáckých chyb ať už v brance nebo i ve středu hřiště a domácí to dokázali stoprocentně trestat. Je to první kolo a  hned na úvod jsme si na hřišti jednoho z favoritů vyzkoušeli, co nás čeká a jak jsme na tom. Nezklamali jsme a za týden 17.8.2019 se pokračuje prvním domácím zápasem, kdy přivítáme TJ Tatran Rakovník. Společně s diváky se na utkání všichni těšíme.

Branky: K.Neuman 1

Sestava: L.Uřídil-T.Belák(R.Feko), J.Ransdorf, J.Vacek, D.Mencl-J.Slavíček,