23. kolo, So 20.04 10:15

Čtrnáct branek viděli diváci v přátelském derby mužstev dospělých. K tomu 3 penalty a mnoho dalších neproměněných šancí na obou stranách.

Čtrnáct branek viděli diváci v přátelském derby mužstev dospělých. K tomu 3 penalty  a mnoho dalších neproměněných šancí na obou stranách.

SK Štětí – SK Roudnice n.L.

10:4 (4:2)   27.7.2019   přátelský zápas

Neuplynuly ani 3 celé dny a už jsme na domácím hřišti znovu nastupovali k přátelskému zápasu. Hrálo se proti týmu, kterému v létě postup do přeboru o nějaké ty body utekl. Po sezóně zde došlo i ke změně trenéra a dle dostupných informací v Roudnici pro příští sezónu  vsadili na mládí. Sestava našeho mužstva po 14 dnech tréninků už se musí vypořádávat se zraněními a v týmu se objevilo i několik dovolenkářů. Soupeř začal s příliš velkým respektem a od úvodního hvizdu jsme Roudnici mačkali. Jiří Vokoun hned po 2 minutách hledal cestu do sítě bodlem, ale   Václav Sailer střežící branku vyrazil míč na roh. Roudnice se v 5. minutě propracovala k rohu a hlavička Petra Matouška nebyla vůbec špatná. Stejně tak hned o minutu později na druhé straně a také po rohovém kopu skončila hlavička Rudolfa Slaničky. Gólu se diváci dočkali po necelé čtvrthodině hry. Jakub Pícha přenesl míč přes půlku hřiště na Kolomana Horvátha, který ho za záda brankáře na 1:0  dostal střelou k bližší tyči. Škoda, že Koloman o pár minut později musel odstoupit pro zranění zad. Nic příjemného, navíc, když se podíváme na předchozí zápasy, tak to bylo hodně podobné. Málo času na hřišti a střídání pro zranění. Blízko zvýšení náskoku byl Adam Brůža. Obranu jsme rozebrali do poledního šroubku a chybělo jen trefit branku. V 19. minutě si sběhl za obranu Jakub Slavíček a míč perfektně umístil k tyči na 2:0. Ve 22. minutě poslal zpětnou přihrávku na nabíhající spoluhráče David Brandejs, nejlepší střeleckou pozici měl Rudolf Slanička a bylo to 3:0. Dostatečné vedení nás ukolébalo a soupeř ukázal, že nepřijel jen bránit. Roh jsme ještě ubránili, trestný kop zahrávaný Jaromírem Hubeným skončil vysoko nad naší brankou, ale zákrok Jana Prieložného ve vlastním pokutovém území už byl ve 28. minutě za hranou pravidel.  Penalty se na jedničku zhostil David Dobiáš a snížil na 1:3. Za dalších 6 minut se kopala penalta znova a opět proti Štětí. Předcházela tomu velká hrubice Rudolfa Slaničky v rozehrávce  a faul už byl jen záchranný důsledek. Na starost si pokutový kop vzal Denis Rusňák a rázem byl z našeho třígolového vedení náskok jen jednogólový 3:2. A to mohlo být dokonce vyrovnáno, protože ve 36. minutě nás od inkasovaného gólu uchránil skvělý zákrok Tomáše Kysely v brance. „Nedáš, dostaneš“, se potvrdilo a ve 37. minutě Jakub Pícha gólem na 4:2 přinesl do našich řad trocha uklidnění, i když hned minutu po gólu jsme mohli opět inkasovat. Hned na úvod 2. poločasu trefil tyčku Jakub Slavíček, který se stal jednou z hlavních postav v 51.minutě  kdy prudkým centrem před branku nabil Jakubovi Píchovi, který málem protrhl síť. 5:2. Pak jsme si zase zbytečnou ztrátou balónu pohráli s nervovou soustavou diváků, ale uklidnění přinesla nepřesná koncovka. Velmi hezkou střelou směřující do šibenice se prezentoval David Brandejs, ale stejně tak báječný byl zákrok mladíka v brance hostů, který do 2. půle nastoupil. V 57. minutě už ho ale hostující obrana nechal na holičkách a přihrávka Jakuba Slavíčka na Jakuba Píchu znamenal naše vedení 6:2. Výhodu pokutového kopu měla i naše jedenáctka. K zemi byl stažen David Brandejs a ze vzdálenosti 11 metrů se přesně na 7:2 trefil Rudolf Slanička. Sobotní gólový festival pokračoval v 63. minutě a zapsala ho Roudnice, která snadno prošla přes všechny štětské hlídky a snížila na 3:7. Čtvrthodiny před koncem zvonila tyčka naší branky a když pak Jakub Pícha v 78. minutě podebral balón jako kapra do podběráku a ten skončil v síti, nikoli rybářské, ale brankové, tak to bylo 8:3 a začalo to výsledkově připomínat středeční zápas proti Pšovce. V 81. minutě jsme tak dlouho váhali s odkopnutím míče až se dostal k jednomu z šikovných hráčů Roudnice a na ukazateli se rozsvítil výsledek 4:8. Zdaleka to ale nebyl ještě gólový konec. Dvorní nahrávač v tomto zápase Jakub Slaviček  přihrál do brankového postavení už poněkolikáté Jakubovi Píchovi a vedli jsme už 9:4. Branky se dočkal i hráč středečního zápasu proti Pšovce Jiří Vokoun, když v 90. minutě určil chytrým dloubákem konečnou podobu utkání 10:4.

Deset branek v síti soupeře, stejně jako ve středu proti Pšovce napovídá, i když to bylo proti soupeřům o 2 třídy níže, že hra dopředu byla šla, ale 7 inkasovaných branek, 3 od Pšovky a dnes 4 od Roudnice n.L. , zase napovídají, že obraná fáze není nejlepší. Hra dozadu se netýká jen obránců. Věřme, že až se do mužstva vrátí 4 absentující stopeři, že to bude lepší. Teď nás ve středu 31.7.2019 čekají TJ Doksy na jeho hřišti. Jinak je to loňský vítěz Libereckého přeboru, který se vzdal postupu do divize. První soutěžní zkouškou  bude za týden 3.8.2019 od 17:00 na domácím pažitu utkání předkola MOL Cupu proti divizním TJ Velkým Hamrům, které dnes porazily Neratovice-Byškovice 2:0. Vítěz se utká s druholigovým Varnsdorfem.

Branky: J.Pícha 4, J.Slavíček 2, R.Slanička 2 (1 z penalty), K.Horváth 1, J.Vokoun 1

Sestava: T.Kysela- K.Horváth(18.D.Mrázek),J.Neuman, J.Prieložný, D.Mencl-J.Slavíček,

J.Pícha, J.Vokoun, R.Slanička, A.Brůža-D.Brandejs

Sřídající: R.Feko, F.Podhorský, D.Beruška

Trenér: J.Ransdorf, P.Hoznédl

Rozhodčí: L.Holec-M.Toráč, laik

!!!  Před týdnem jsme v referátu k zápasu ve Skalici uvedli jako autora naší první branky Jakuba Píchu.  Informaci bereme zpět a do statistik vejde jako střelec  Jiří Neuman, kterému se tímto omlouváme za chybu