Promarněná příležitost udržet si 4. místo před posledním kolem. Ve 2. poločase mužstvo dospělých o slibný náskok z 1. půle přišlo.

TJ Krupa

4:1(0:1)

9.6.2019  29.kolo

V předposledním zápase letošního ročníku stál před námi soused v tabulce pátá TJ Krupka, která měla před utkáním jen o 2 body méně a výsledek měl hodně napovědět, kdo bude mít v závěrečném kole v boji o 4. místo lepší karty v ruce. Začali jsme dobře a předváděné hra měla svou kvalitu. Domácí jsme do žádných vážnějších akcí nepouštěli a bylo to naše mužstvo, které chtělo otevřít skóre. Už ve 2. minutě to zkoušel z dálky Rudolf Slaničky, ale pro brankáře to byla snadná záležitost. Snadno jsme si poradili i my s volným přímým kopem domácích. Skóre se měnilo ve 13. minutě. Pohlednou kombinační akci rozjel Tomáš Belák, přihrál druhému Tomášovi, Písařovi, který efektně připravil balón nabíhajícímu Jiřímu Vokounovi a jeho umístěná střela k levé tyči zpoza šestnáctky znamenala vedení 1:0. I nadále jsme pokračovali v aktivní hře a dění na hřišti měli pod kontrolou. Žlutou kartu vyfasoval domácí Martin Sigmund po nevybíravém zákroku na Jiřího Vacka. V 18. minutě zopakoval hezkou střelu z dobrých 25 metrů Jiří Vokoun, ale míč tentokrát skončil vedle. Ve 28. minutě to bylo opět naše mužstvo, které bylo blízko úspěchu. Jiří Vokoun, který řídil naše akce ze středu hřiště prodloužil hlavou míč na Tomáše Písaře, který postupoval sám na brankáře, ale správnou rychlost neměl a ani střela moc nebezpečná nebyla. To už se ale ke slovu začali pomalu hlásit domácí. Nejprve kopali volný přímý kop a po půl hodině se dopracovali i ke 2 rohům hned za sebou.  Ve 34. minutě se dostal do zakončení Tomáš Písař, ale svojí levačkou branku přestřelil. Konec 1. poločasu už pak střelecky patřil domácím.  Obrovská příležitost k vyrovnání se ve 39. minutě  nabízela Matějovi Suchému, ale branku netrefil. Další šanci měl Michael Suske, ale přihrávku Davida Koláře ke vstřelení branky nezužitkoval. V úplném závěru 1. půle měla Krupka po rohu ještě jednu možnost, ale David Christov branku přehlavičkoval. To co se domácím nepovedlo za prvním 45 minut zápasu, to se jim povedlo za 45 vteřin hned v úvodu 2. půle. Po levé straně si do volného prostoru zaběhl hráč domácích, zaúřadoval asistent rozhodčího nám dobře známý Dominik Průša, který přehlédl jasný ofsajd, a pro Davida Koláře už pak bylo hodně lehké po přihrávce od spoluhráče své 16 brance v sezóně přidat 17 a srovnat na 1:1. V 51. minutě jsme kopali teprve první roh zápasu ale u zadní tyče na přetažený centr z kopačky Vokouna nikdo nečíhal. V 57. minutě mohl vrátit vedení na naší stranu  Tomáš Belák. Po přihrávce od Jakuba Slavíčka měl míč připraven k zakončení, ale podebral ho takovým způsobem, že se vydal do oblak. V 60. minutě si za obranu zaběhl Petr Barnat a Tomáš kysela v brance měl plné ruce práce, aby vyrazil míč na roh. V 67. minutě po ztrátě míče ve středu hřiště jsme nestačili konsolidovat obranu a jeden z nezkušenější na hřišti Martin Sigmund trefil z čáry velkého vápna na jedničku. Málem protrhl síť. 2:1 pro Krupku. Přes 20 minut zbývalo ještě do konce a času aspoň na vyrovnání bylo, ale naše hra tomu neodpovídala. Naopak to byli domácí, kdo v 75. minutě opět nebezpečně a moc nechybělo, aby po efektní patičce Matěje Suchého neskončil míč za brankovou čárou. Na další už gólovou šanci si domácí počkali do 81. minuty. Opět lehká ztráta míče na hranici velkého vápna soupeře, po které následoval únik Davida Koláře, kterému nikdo nestačil a zvýšil na 3:1. Když pak za další minutu nestačila obrana reagovat na průnik Michaela Suskeho, který snadno přihrál Davidovi Kolářovi na gól na 4:1, tak bylo definitivně rozhodnuto.

Zápas jsme začali velmi dobře a po půlhodině se zdálo, že nic nestojí v cestě , abychom si došli pro vítězství. Také už jsme v tuto dobu vedli 1:0 po brance Jiřího Vokouna. V závěru 1. půle už jsme ale polevili a domácí si připravili několik možností na vyrovnání. Ani ne po minutě 2. půle jsme ale míč ze sítě po brance na 1:1 tahali. Byl u toho i asistent rozhodčího Dominik Průša, který pustil ofsajd. Inkasovaná branka nás bohužel rozhodila a ve zbytku zápasu už jsme se do tempa z úvodu zápasu nedostali. Začali jsme chybovat, ztrácet míče a rychlonozí útočníci domácích trestali.  Sice to ještě v 80. minutě bylo jen 1:2 z našeho pohledu, ale pak 2 góly v rozmezí minuty Krupka definitivně rozhodla o svém vítězství.

Branky: J.Vokoun 1

Branky: T.Kysela-J.Prieložný(81. K.Horváth), J.Vacek, J.Ransdorf, M.Faust-T.Belák,

R.Slanička, J.Vokoun, P.Stejskal(82. D.Beruška), J.Slavíček-T.Písař(82.