Vyrovnané utkání 28. kola Ústeckého přeboru dospělých přineslo hodně šancí, 5 gólů a radost z vítězné branky 10 minut před koncem z kopačky Jakuba Slavíčka

FK Tatran Kadaň

3:2(2:1)

1.6.2019   1.kolo

Po 3 týdnech se naše mužstvo opět představilo doma. V minulých kolech venku vyhrálo v Litoměřicích 6:2 a před týdnem po ne zrovna povedeném vystoupení prohrálo 3:2 v Horním Jiřetíně. Nyní nás čekala Kadaň, která už je asi zachráněná, teoretické úvahy, co by se muselo stát, se těžko naplní. Nám jde stále o hezké 4. místo a pokusit se ve zbývajících 3 kolech získat co nejvíce bodů. Na hřišti se po delší době z důvodu zranění objevil Rudolf Slabička, který také hned na začátku hlavičkoval po rohu Jiřího Vokouna, ale nic z toho nevzešlo. To mnohem blíže gólu byla Kadaň v 7. minutě. Míč se přitulil k Jakubovi Kilijánovi a ten takovou střelou typu skákačka trefil tyč. V 11. minutě se to po rohu před naší brankou zase pěkně vařilo a chybělo málo, abychom jsme tahali míč ze sítě. Odpověděli jsme střelou Marka Fausta, ale tomu se do střely postavil brankář. Hosté nepřijeli do Štětí bránit a v 19. minutě byli odměněni. Centr z pravé strany naší obrany z volného přímého kopu udělal před naší brankou takové neplechy, že jsme po hlavičce Miroslava Zaržického šli pro míč za brankovou čáru. Smutek v hledišti dlouhého trvání neměl. Po rychle rozehraném autu a přihrávce Jakuba Slavíčka před branku byl tím posledním Marek Faust, který špičkou kopačky posunul balón za čáru na  1:1 a začínalo se na novo. I když hned z následujícího protiútoku jsme mohli inkasovat. Jakub Zralík až příliš lehce zaběhl za obranu a ještě, že se do cesty postavila levé tyčka.  Naše aktivita byl volný přímý kop zahrávaný Jiřím Vokounem ve 28. minutě, ale byla to snadná kořist pro jednoho z obránců, který odhlavičkoval míč do bezpečí. Mnohem větší příležitost měl Tomáš Belák. Šel sám na brankáře, zkoušel přehodit padajícího brankáře, ale skórovat se nepovedlo.  V tento den se na hřišti ve Štětí zahozenými brankovými příležitostmi nešetřilo. Na seznam promarněných gólovek se ve 42. minutě zapsal i Richard Čibenka, kterému ale skórovat zabránil náš gólman. Poločsasovou náladu nám vylepšila akce 2 minuty před přestávkou krásný centr od Tomášek Beláka na Davoda Mencla, kzterý hlavou nezadržitelně přivedl naše mužstvo do vedení 2:1. Nadějně jsme zahájili i 2. poločas, když z hranice velkého vápna pálil Jiří Vokoun. Všichni čekali, že se napne síť, ale míč skončil vedle levé tyče. V 53. minutě jsme ale bohužel až příliš snadno přišli o balón vinou špatné rozehrávky a než jsme stačili zaujmout obranné postavení, tak na 2:2 srovnal Jakub Kiliján. V těchto momentech     byli hosté aktivnější, pohyblivější a naše hra začala pomalu uvadat. Vít Karban nás mohl potrestat, ale svoji zahodil. Teda pěkným brankářským zákrokem tomu zabránil Tomáš Kysela. Pak dokonce Kadaň zahrávala 3 rohy za sebou a nevypadalo to s námi moc dobře. Vysvobodit nás z útlumu mohla akce, při níž Rudolf Slanička vyslal do ulice Jakuba Slaničku, který mířil celkem dobře podél brankáře, ale ten si stejně poradil. Několikrát jsme se také vrhali do rychlých protiútoků, ale do konce jsme to nedotáhli. Buď jsme akci zastavili, nebo špatně kombinovali.  Jinak se ale hrálo celkem otevřeně a jak my  tak i Kadaň chtěli vyhrát.  To už ale naběhla poslední desetiminutovka a Tomáš Belák prokázal, že umí i přesně přihrávat. Dlouhým centrem před branku našel Jakuba Slavíčka a byla z toho krásná branka na 3:2. Teď už jenom zbývalo to udržet až do konce. My jsme to ale mohli ještě navýšit. Mohl se o to postarat Filip Podhorský, který stál sám před brankářem, ale tak se šance zalekl, že branku minul. Hosté ještě v závěru zahrávali několik rohů, ale žádný z nich k vytouženému vyrovnání nevedl.

Co říci k zápasu? Bereme 3 body, i když se slovy z řad hostující Kadaně, která byla po utkání slyšet „Více by tomu slušela remíza „ je třeba souhlasit. Stačí jenom připomenout, že 3x nás zachránila  od pohromy branková konstrukce. Formu, kterou jsme měli třeba v utkání v Modlanech nebo doma s Vilémovem marně hledáme.  Obě mužstva hrála otevřený fotbal, chtěla vyhrát a snad i proto viděli diváci tolik zahozených brankových příležitostí. Patří nám 4. místo s 51 body, na 5. místě je TJ Krupka, která má bodů 49 a právě na její hřiště zajíždíme v příštím kole v neděli 9.6.2019 s výkopem 17:00.

Branky: M.Faust 1, D.Mencl 1, J.Slavíček 1

Sestava:  T.Kysela-K.Horváth(60.J.Prieložný), J.Ransdorf, J.Vacek, D.Mencl- J.Slavíček,