Domácí tým jsme překvapili rychlým nástupem a brzy jsme si vypracovali rozhodující náskok. Domácí se snažili nepříznivý průběh zápasu zastavit, ale mušku mělo jejich mužstvo dospělých vychýlenou.

FK Litoměřicko B

2:6(1:5)

19.5.2019  26.kolo

Fotbalové soutěže se blíží do svého finále a každý bod ať už v horních patrech tabulky nebo v boji o záchranu začíná mít velkou hodnotu. Naše mužstvo se s Krupkou přetahuje o 4. místo.  Litoměřická rezerva klesla před tímto utkáním na poslední místo a do bot ji začíná téct voda velkým proudem. Možná snad proto se v jejich sestavě objevili i hráči, kteří den předtím nastoupili proti Brozanům za A tým ve 3. nejvyšší soutěži. Okresní derby má svou přitažlivost, favorit neexistuje a diváci byli zvědaví, jak bude utkání probíhat. Už ve 2. minutě svedl běžecký souboj s útočníkem domácích David Mencl a v posledním možném okamžiku musel proti jeho střele vložit nohu. Skóre se měnilo v 6. minutě, ale na opačné straně hřiště. Na výlet po odkryté pravé straně domácí obrany se vydal Marek Faust, chvilku ještě zapřemýšlel, zda nepřihrát, ale pak vystřelil k bližší tyči a na ukazateli se objevilo 1:0 pro hosty. Uběhly 4 minuty a rozehráli jsme další velmi hezkou kombinaci, které tleskali i domácí diváci. Tomáš Belák přihrál Jiřímu Vokounovi, Jakub Slavíček ukázal kam mu má přihrát  a zvýšit na 2:0 už vypadalo docela lehké. Úvod, který čekal málokdo, ale stačilo si vzpomenout na náš nedávný zápas v Perštejně, kde jsme také vedli rychle 2:0 a pak bylo všechno jinak. Navíc ve 14. minutě měli domácí šanci korigovat z volného přímého kopu v dobrém střeleckém postavení, ale naštěstí pro nás Miroslav Verner ideálně netrefil. Smutnou chvilku si prožil v 18. minutě  Pavel Fary, které mu se vrátilo nepříjemné zranění kolena a musel odstoupit. Chvilku jsme hráli jen v deseti a toho málem využil Jakub Chábera, který nechal za sebou obránce, ale závoru postavil Tomáš Kysela v brance. Nedáš dostaneš se naplnilo měrou vrchovatou. Volný nepřímý kop přímo proti středu branky z 18 metrů si vzali na starost Marek Faust a Jiří Vokoun.  Jirka zamířil přes zeď, kde došlo k malé teči a nešťastnému brankáři tak krok chyběl. 3:0 ve 22. minutě bylo báječné. Utkání se vyvíjelo nad plán dobře, ale domácí to ještě nevzdali a postupně se stále více přesouvali na naši polovinu.  Z levé strany naší obrany zahrávali volný přímý kop, po kterém odvracel míč do bezpečí Tomáš Belák.  Ve 33. minutě zahrávali domácí první roh zápasu. Zkusili to rozehrávkou nakrátko, ale neuspěli. To naše mužstvo mělo jinačí den. Po delší době jsme se dostali na polovinu soupeře ve 40. minutě a hned z toho byla branka. Akce to byla ukázková. Česká ulička Marka Fausta na Jakuba Slavíčka, který si ještě hezky obešel brankáře a pak teprve zvýšil na 4:0. Domácí rozehráli ze středového kruhu, přesunuli se na naši polovinu, kde zahájili sérii dlouhých přihrávek, která jakoby naše hráče uspala a po přihrávce Michala Rapavého na Marka Nováka to skončilo střelou do horní poloviny branky z níž domácí snížili na 1:4. Jako poločasový o den později se tento výsledek ale neobjevil. Velkou chybu ve 43. minutě udělal kapitán domácích Miroslav Novotný, který namazal Jiřímu Vokounovi a ten svojí dnešní druhou brankou upravil na 5:1 po 45. minutách. Do 2. poločasu vyběhli domácí s cílem pokusit se s výsledkem něco udělat. Šance měli. Obrovskou tutovku, kterou snad nešlo nedat měl Jiří Hlavica, když ze 2 metrů trefil jen padajícího štětského brankáře. Snížení náskoku se nedostavilo, tak se v 60. minutě přihlásilo naše mužstvo. Po volném přímém kopu hlavičkoval Tomáš Písař, ale míči chybělo více přesnosti. Za další 2 minuty Jakub Slavíček předvedl, že kromě střílení branek umí i přihrávat a krásným uvolněním připravil pro Tomáše Beláka gólovku na 6:1. Zdálo se být definitivně rozhodnuto. Aspoň upravit výsledek chtěl v 64. minutě věkem ještě dorostenec Jiří Hlavica, před kterým zívala úplně prázdná branka, ale jeho střela k údivu všech skončila na břevně. V 70. minutě se do dobrodružné kličkované pustil Tomáš Kysela a Jan Prieložný zachraňoval jen za cenu faulu na hranici šestnáctky a ještě mu rozhodčí přidal žlutou kartu. Miroslav Verner přesnou mušku neměl a vysoko přestřelil. 80. minuta přinesla přeci jenom korekci výsledku. Miroslav Verner si v klidu došel pro míč na hranici velkého vápna a přesně umístěnou střelou snížil na 2:6. Času do konce už moc nezbývalo, ale i tak si Jiří Hlavica našel ještě prostor k zakončení, ale ani ve třetí dnešní šanci neuspěl. Do poslední příležitosti dnešního dne, která byla k vidění se dostal Tomáš Písař, ale branku Litoměřic minul.

Výhra 6:2 se zdá jako jasná záležitost našeho týmu, ale podle průběhu hry je výsledek pro domácí až příliš krutý.  Náramně se nám povedl vstup do utkání a už ve 23. minutě jsme vedli 3:0.  Litoměřicko pak zabralo, bylo vidět, že je na hřišti až 5 borců A týmu, mělo v závěru poločasu převahu, ale gól vstřelilo jen jeden. Štětí zase využívalo často bezstarostného bránění soupeře a branek dosahovalo po hezkých kombinačních akcích. Druhý poločas, i když se hrálo více na naší polovině, jsme si pohlídali, a když Tomáš Belák zvýšil v 60. minutě na 6:1, tak už jsme se mohli pomalu radovat z výhry. Byl to náš den. Hezké kombinace a téměř, na rozdíl od domácích,  jsme dokázali stoprocentně šance využít. Nyní v sobotu 27.5.2019 jedeme opět ven. Čeká nás Horní Jiřetín, který v posledních kolech přišel o šanci vzdálit se sestupovým místům a o to více se bude snažit právě proti našemu týmu.

Branky: J.Vokoun 2, J.Slavíček 2, M.Faust 1, T.Belák 1

Sestava: T.Kysela-P.Stejskal, J.Ransdorf, J.Vacek, D.Mencl-J.Slavíček,