Chlumecká sportovní, z..

MSK Trmice

27. kolo, Ne 16.06 10:00

MSK Trmice

Zápas dvou zcela rozdílných poločasů. První patřil našim dorostencům, ale ve druhém se to celé zamotalo a jak to probíhalo se dozvíte v reportáži.

SK Štětí

FK Česká Kamenice

5:4 PK (4:0)

18.5.2019  22. kolo

Přijde změna, nepřijde změna a zlepší se jarní výkony štětského dorostu? Otázka, kterou si před zápasem kladli pozorovatelé sledující výsledky štětských kolektivů.  První  čtvrthodinka byla víceméně poznávací. Předělem v dění na hřišti se stála právě 15. minuta. Ladislav Ladič využil skulinky v hostující obraně a dokázal získat našemu týmu vedení 1:0. Tím to však zdaleka neskončilo. Spící obrana soupeře jen sledovala, jak kolem nich probíhá Mikoláš Vaszi a zvyšuje na 2:0. Ve 20. minutě to byl zase Tomáš Dopater, který měl cestu k úspěchu otevřenou. Hráči Kamenice až příliš spoléhali na to, že se bude pískat ofsajd, ale zůstalo jen u přání. 3:0. Vyvrcholením destrukce hostující obrany byla akce ve 21. minutě, kterou gólem na 4:0 ukončil Jakub Daniluk. Výsledek 4:0 za necelou půlku prvního poločasu nečekal nikdo. Možná nás to uspokojilo, možná už se Česká Kamenice probudila, ale zbytek 1. půle aspoň co se brankových příležitostí týče, patřil hostům. Ve 25. minutě si na míč sáhnul Lukáš Šrotýř v naší brance a vytěsnil ho na tyč. Na svém místě stál i při dalším útoku a skvělým zákrokem udržel čisté konto. Obrovskou příležitost ke snížení náskoku měl soupeř ve 30. minutě. Jeden míč za druhým pálil na naši branku při velkém závalu před naší svatyní. Už se zdálo, že je to neudržitelné a míč přejde brankovou čáru. Nakonec se tak nestalo a kámen, který spadnul trenérům Štětí ze srdce, byl slyšet až ve Stračí. Druhý poločas začal šancí Mikuláše Vasziho, kterému ale míč na kopačku mu dobře nesedl. Hned z protiútoku něco podobného předvedl Václav Beneš. Další scénář 2. poločasu připomínal ten z 1., akorát v obráceném gardu. Naše obranná činnost začala uvadat v 51. minutě po centru do vápna, kde si nikdo nevšímal Patrika Vicza a ten snížil na 1:4. V 53. minutě pro změnu měl snadnou práci Zdeněk Tlustoš a upravil na 2:4. Hostující hráči ožívali jako polití živou vodou a naopak naše jedenáctka nedokázala reagovat. Zdálo se, že by našemu týmu pomohl ručník na hřišti, ale na to se ve fotbale nehraje. Místo něho přistál v 53. minutě z kopačky Marka Kellnera balón v naší síti a bylo to už jen o jednu branku 3:4. Od další pohromy nás uchránil v 59. minutě výborný brankářský zákrok Lukáše Šrotýře. V 62. minutě už nás však od vyrovnání neuchránil. Rázem to bylo z poločasových 4:0 pro naše mužstvo 4:4 a rozjetí hosté vycítili, že mohou mít ještě více. Z individuálních dovedností jeden na jednoho dokázali těžit hlavně po rychlých brejcích po naší levé straně obrany a míč se několikrát velmi nebezpečně proplížil kolem brankové čáry a ještě, že ho ani jednou dokázal nikdo nasměrovat mezi 3 tyče. Naše mužstvo se z herní krize v průběhu utkání dostávalo velmi těžce a pomalu. Předržovali jsme míč na kopačkách, přihrávkám chyběla přesnost a kombinace moc vábně nevypadala. Až teprve v závěru jsme se několikrát dostali na dostřel hostující branky. Jednou jsme se dost naivně nechali nachytat v ofsajdu a v úplném závěru po volném přímém kopu a hlavičce zase chyběla přesnost. Zápas tak skončil 4:4 a šlo se na atraktivní penalty, které začínali hosté.

Česká Kamenice                                    Štětí

V.Linhart  0:0                                         T.Dopater   0:1

M.Braun   0:1                                         O.Malecha  0:2

Z.Tlustoš  0:2                                         L.Šrotýř       0:2

J.F.Vízner 1:2                                        L.Ladič        1:3

Vítězíme na penalty a bereme bod navíc. Zápas jsme skvěle začali a zdálo se, že nám výhru nemůže nic vzít. To jsme se ale přepočítali, protože už v 1. poločase měl soupeř velké šance, které nevyužil, ale po bouřce v kabině ve 2. části dokázal velmi rychle vyrovnat a nakonec jsme byli rádi aspoň za remízu vylepšenou penaltovým úspěchem.

Branky: L.Ladič, M.Vaszi, T.Dopater, J.Daniluk

Sestava: L.Šrotýř-D.Ivanič, T.Németh, J.Šedivý, L.Pšenička, O.Malecha, L.Ladič, J.Daniluk,