Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Šlágr jara. Ještě 15 minut před koncem držela stará garda přijatelný výsledek a pomýšlela na překvapení.

Sepap Štětí

TJ Žitenice

3:8(1:5)

3.5.2019   13. kolo

Šlágr jarní části okresního přeboru staré gardy. První tým tabulky proti druhému. Vedoucí Žitenice složené fotbalových osobností, stačí říci jména Jiří Novotný nebo Miroslav Beránek a všem je jasné kdo přijel a proč jsou Žitenice suverénně na čele tabulky. Úvodní minuty byly ale ve znamení 2 šancí našeho týmu. Ale chtělo to lepší zakončení, které tomu chybělo. To hosté zahrozili v 7. minutě a hned jsme lovili balón ze sítě. Pavel si vybral ten nejlepší moment k vystartování za naši obranu a také tam dostal balón v ten pravý okamžik a bylo hotovo. Ve 14. se na opačné straně hřiště pěkným centrem představil Jan Fibich, který našel halvu Vokouna seniora, ale míč v brance neskončil. Pro druhý úlovek si hosté dokráčeli v 17. minutě. Na začátku byl Pavel Mráz, který přihrál Teplické legendě Radku Diveckému a  ten už věděl jak upravit na 2:0. Že v tomto zápase není radno dopouštět se nepřesných přihrávek a s míčem se dlouho mazlit, jsme se přesvědčili ve 30. minutě. Trestal Pavel Mráz gólem na 3:0. Za další 3 minuty už to bylo 4:0. Dva naši obránci nestačili na Radka Diveckého, který hlavou skóroval. Nádhera, paráda. To se ozývalo z tribun ve 35. minutě. Nádherná střela Jiřího Vokouna z dobrých 25 metrů nenechala nikoho na pochybách, že ze své fotbalové dovednosti nic nezapomněl. Míč skončil pod vinglem bezmocného gólmana Dušana Husara na 1:4.  Hned po změně stran, ještě než se stačili diváci rozkoukat, tak se po pravé straně krásně protáhl Tomáš Burda, přihrála na Jana Fibicha a ten snížil na 2:4.  Tomáš Burda hned o minutu později byl blízko dalšího našeho úspěchu. Z malého vápna, ale nikým neatakován branku přestřeli. Diváci žasli, ale i to je fotbal a proto se na něj chodí. Následoval další protiútok a to nás zase podržel brankář. Hattrick se urodil z kopačky Radka Diveckého ve 49. minutě. Po přihrávce od Mráze si pohrál s 2 našimi obránci a bezpečně umístil balón k tyči na 5:2. Sepap ale poslední slovo ještě neřekl. V 60. minutě se opřel do míče Jan Arazim a lépe to trefit nemohl. K úžasu všech skončil míč v síti a bylo to zase jen o 2 branky 3:5. Vycítili jsme šanci, že by jsme mohli z utkání udělat drama. Nastoupila však opět kvalita soupeře. V 65. minutě procpal Pavel Mráz míč pod brankářem do branky na 6:3, v 67. minutě zase Pavel Mráz, tentokrát přihrál Diveckému a bylo to 7:3. Ze 7 vstřelených gólů hostů vstřeli Divecký 4  a Mráz 3. Nebyl to však konec protože definitivní tečku za zápasem udělal v 72. minutě gólem na 8:3 Michal Macek.

Hodnocení diváka:

Zápas se mně velmi líbil. Nejenom, že jsem viděl legendy a hvězdy českého fotbalu naživo, ale hlavně se mně zápas líbil po stránce fotbalové. Pohledné akce, pěkné góly a příjemná fotbalová atmosféra. To všechno zde bylo a domů jsem odcházel s pocitem krásně prožitých  posledních 2 hodin.

Branky Štětí: J.Vokoun 1, J.Fibich 1, J.Arazim 1