Další hokejový výsledek mužstva dospělých. Získali jsme vedení, domácí srovnali, ale pak už to bylo naše mužstvo, které ovládlo dění na hřišti, i když půlku zápasu hrálo o jednoho hráče méně.

SK Sokol Modlany

2:6(1:3)

19.4.2019  22.kolo

V předehrávce 22. kola jsme se v den Velkého pátku utkali s pronásledovatelem s 6. týmem tabulky, který staví hru na zkušených hráčích s ligovými zkušenostmi a do médií uvádí, že si chodí zahrát fotbal.. Například zde působí Vlastimil Stožický nebo Michal Doležal. Pravda před týdnem Modlany prohrály v Žatci, kde propásly 1. poločas. Naše mužstvo přijelo potvrdit dobrou formu z předminulých zápasů a to hlavně z minulého týdne, kdy doma přestřílelo Vilémov 5:1. I v tomto utkání se bylo určitě na co dívat, což může potvrdit početná divácká skupina fanoušků Štětí, která dorazila autobusem společně s hráči. Začali jsme rohem, který vybojoval Tomáš Písař, ale nic z něj nebylo. Hodně nám zatrnulo ve 4. minutě, když před prázdnou brankou musel uklízet míč do bezpečí Jiří Ransdorf.  Na opačné straně o chvilku později zase ne moc nebezpečně vystřelil Rudolf Slanička, míč před brankářem povyskočil a málem bylo pro domácí zle. Inkasované branky se domácí o minutu později stejně nezbavili. Zasloužil se o to Jiří Vokoun, když si z hodně velké dálky našel oblíbené místečko u pravé tyče a zajistil našemu mužstvu vedení 1:0. V 8. minutě zase všem frknul po levé straně Marek Faust a moc nescházelo, aby byl Tomáš Belák před brankou v ten správný okamžik. Nadějnou příležitost na srovnání skóre měl Šedina v 15. minutě, ale z těžkého úhlu branku netrefil.  Ošetřován musel být Tomáš Kysela v naší brance a po následné rozehrávce jsme těžko hledali úvodní tempo hry. V 19. minutě zahrávali domácí volný přímý kop. Přes zeď to zkoušel Doležal, nepřekopl ji, ale akce pokračovala a skončila rohem. Po jeho provedení a hlavičce Tomáše Vavrince už jsme míč ze sítě lovili.  Dostat vedení na naší stranu chtěl Marek Faust, ale jeho pravačce takový metřík chyběl. Na správnou herní vlnu jsme se vrátili ve 29. minutě. Po takové nenápadné akci, kterou načal centr Petra Stejskala, se na malém vápně objevil Rudolf Slanička a přehodil dvoumetrového brankáře. Standardku zahrával Jiří Vokoun ve 34. minutě, ale moc starostí domácímu brankáři nenadělala. Ve 37. minutě už jsme se ale mohli radovat. Jiří Vokoun tentokrát z volného přímého kopu nevystřelil, ale posadil balón na hlavu Markovi Faustovi a rázem jsme vedli o 2 branky 3:1. Ve 39. minutě se domácí radovali z gólu jen malou chvilku, protože nemohl být uznán pro postavení mimo hru. Další důležité momenty utkání se odehrály v závěru poločasu. David Mencl zavadil o nohu unikajícího Josefa Blažka, a protože před ním stál už jen brankář, tak hlavní rozhodčí, kromě nařízeného volného přímého kopu, vytáhnul i kartu barvy červené. Střelu Jakuba Dolejšky z volného přímého kopu Tomáš Kysela výtečným zákrokem za svá záda nepustil. S otazníkem, jak se nám bude dařit v deseti, jsme nastupovali do 2. poločasu. Domácí vystřídali brankáře, ale hlavně potřebovali útočit, aby s výsledkem ještě něco udělali. Míč měli více na svých kopačkách, ale bylo to naše mužstvo, které v 52. minutě svůj náskok navýšilo. Trestný kop zahrál Jiří Vokoun a úplně volný Rudolf Slanička se na zadní tyči musel bát, jak byl osamocen a tak hlavou upravil na 4:1. Dokonce i kamera se lekla a gól nezachytila. Ještě hůř pro domácí mohlo být o 3. minuty později, když Koloman Horváth svedl souboj s brankářem, u míče byl dřív a balón skončil jen pár centimetrů vedle levé tyče. Snížení náskoku se Modlany dočkaly v 56. minutě. Trestné kopy byly dnes vůbec hodně často na začátku tref mezi 3 tyče. Michal Doležal si vybral v šestnáctce hlavu Tomáše Vavrince, toho nepokryl dostatečně Jiří Ransdorf  a po brance na 4:2 svitla domácím naděje. Času do konce bylo ještě dost. Tyčka naší branky zazvonila přesně po hodině hry z kopačky Josefa Blažka a stejný hráč měl obrovskou příležitost i při jednom z následujících protiútoků, když se před ním otevřel prostor k zakončení, ale balón skončil v Českém středohoří. Na hřiště, ale i do hlediště se v těchto minutách začala vkrádat nervozita.  Domácí toužili po kontaktním gólu, ale v 74. minutě přišel pravý opak. Z pravé na levou si ve vápně připravil míč Koloman Horváth a nezadržitelně zvýšil na 5:2. To už i pesimisté začali věřit, že domů s prázdnou neodjedeme. Když pak ještě v 76. minutě přidal Jiří Vokoun po přihrávce od Kolomana Horvátha gól na 6:2, tak to už mohli diváci ve štětském sektoru začít zpívat vítězný chorál. Ještě v úplném konci mohl rozvlnit síť po přihrávce od Roberta Feka Jiří Vacek, ale gólman stál na správném místě.

Stejně. jako před týdnem doma proti Vilémovu, nám to tam padalo a mužstvo potvrdilo, že má dobrou formu. Ve dvou zápasech vstřelit 11 gólů svědčí o tom, že hlad po brankách nechybí. V úvodu byli lepším týmem, ale i když domácí vyrovnali na 1:1 a ve 2. polovině poločasu to bylo vyrovnané klání, tak jsme se střelecky prosadili lépe. 2. poločas se od 1. lišil v tom že jsme po vyloučení Davida Mencla hráli celý v 10.  Vypořádali jsme se tím dobře a stejně jako první poločas ho vyhráli 3:1. Vítězství bylo zasloužené.  Se 43 body jsme se dostali na  3. místo, ale v sobotu nás na něm vystřídala Krupka po vítězství v Dobroměřicích. Dostat se před nás měl o tomto víkendu i Vilémov, ale u důvodu poruchy autobusu Horního Jiřetína byl zápas přeložen na 15.5.2019.

Branky: R.Slanička 2, J.Vokoun 2, M.Faust1, K.Horváth 1

Sestava: T.Kysela-P.Stejskal, F.Svoboda, J.Ransdorf, D.Mencl(41.ČK)-

T.Belák(86.F.Podhorský), J.Vokoun(84.R.Feko), J.Vacek, R.Slanička(80.J.Prileožný, M.Faust-T.Písař(43.K.Horváth)

Připraveni: P.Fary, M.Svoboda

Trenér: J.Ransdorf  Vedoucí: M.Plíšek

Rozhodčí:M.Vlasič-L.Holec, V.Dvorský  Delegát: P.Kalista   150 diváků