23. kolo, Dnes 10:15

Kdo zápas mužstva dospělých na hřišti vedoucího celku tabulky neviděl, tak bude těžko věřit, že jsme si zasloužili bodovat. Zahozené šance, nepřesné výroky rozhodčího v náš neprospěch a chyby v závěru utkání, to všechno mohlo vidět 250 diváků v Lounech.

FK SEKO Louny

4:1(1:1)  6.4.2019  20.kolo

Louny loňský účastník divizní soutěže s velkým náskokem vévodí tabulce a už jen málokdo pochybuje, že si nechá utéct zpět návrat do vyšší soutěže. Naše mužstvo podalo dobrý výkon ve středečním přátelském zápase v Brozanech a tak trenéři neměnili ani úvodní sestavu. Domácí vyběhli na hřiště s cílem rychle vstřelit branku  a zlomit náš odpor. Při prvním domácím jsme také hned odvraceli míč na roh a další následoval o 2 minuty. Po jeho rozehrání a hlavičce míč rozezvučel pravou tyč naší branky. Rychle jsme se oklepali a už v 6. minutě nastartoval po levé straně turbo motory Marek Faust a jako na podnose servíroval před branku balón Jakubovi Slavíčkovi, který trefil šibenici  brankové konstrukce na 1:0. Radost dlouho netrvala, protože hned v 8. minutě se nechal od míče odstrčit František Svoboda a ten už pak zachraňoval jen za cenu faulu ve vlastním pokutovém území. Z penalty se nemýlil Vojtěch Trup, i když si Tomáš Kysela v brance na míč sáhnul. V prvních 17 minutách utkání se toho na hřišti odehrálo tolik, co diváci někdy nevidí za celý zápas a bylo to především naše mužstvo, které si vypracovalo šance.  Hezky popořádku.  10. minuta a Jiří Vokoun dostává míč do zakončení přímo proti brankáři. První střela nevyšla. Míč se odrazil zpátky na jeho kopačky a bohužel ani dorážka úspěšná nebyla. V 11. minutě zahrával volný přímý kop Vokoun. Brankáři míč vypadl míč z rukou, začal ho honit jak mouchu, ale dle mnohých už za brankovou čárou. Přáno nám ale nebylo. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře. V 15. minutě obdržel přísnou žlutou kartu Petr Stejskal. V 17. minutě zahrával Jiří Vokoun další volný přímý kop, ale držení Rudolfa Slaničky oběma rukami  hlavní rozhodčí Karel Rouček přehlížel.  V následujících minutách se děni na hřišti na chvilku zklidnilo, ale už ve 25. minutě si sběhl na půlku pro míč Marek Faust a vydal se s ním na branku soupeře. Vypálil z dobrých 25 metrů a tyčka se v Lounech hýbe ještě teď. V závěrečných 15 minutách prvního poločasu byly k vidění hlavně trestné kopy na obou stranách. Z žádného se ale nic neurodilo, když ten nejlepší byl asi ten v 35. minutě, kdy Marek Faust hlavičkoval do náručí brankáře. Domácí, kteří v první části měli šanci jen v úvodu, když trefili tyčku, se k další dostali až ve 42. minutě a ještě to bylo navíc po předchozím faulu na našeho hráče, který rozhodčí nepísknul. Jeden z hráčů Loun postupoval sám na brankáře, ale Tomáš Kysela  jeho střelu zlikvidoval. Druhý poločas jsme zahájili aktivně a převahu dokonce zvyšovali. Rudolf Slanička ve 47. minutě krásně vystřeli z 18 metrů, ale míč těsně minul branku. Ve 49. minutě jsme zahrávali roh. Nic z toho ale nebylo. V 51. minutě domácí, kteří se na naší polovině tak často neobjevovali, kopali volný přímý kop, ale pro Tomáše Kyselu to byla snadná kořist. V 58. minutě se odehrál osudový moment zápasu. Rudolf Slanička střílí a míč směřující mezi 3 tyče do sítě zastaví ruka bránícího hráče. Rozhodčí nevidí a další osudový moment utkání je na světě. V 59. minutě jsme měli další příležitost. Tomáš Belák přihrál do volného prostoru Slaničkovi, ale jeho střelu zastavuje zákrok brankáře, který vyráží míč na roh.  No a pak to přijde. Špatná rozehrávka ve středu hřiště a je z toho lavina hráčů domácích, která se v 66. minutě řítí na naši branku. Ještě v posledním momentu se snaží odkopnout míč pryč Ransdorf, ale trefil ho tak nešťastně, že skončil ve vlastní brance. Konec zápasu to ale ještě nebyl. Času na vyrovnání bylo ještě dost. Soupeře i nadále tlačíme. Po pravé straně utekl Jakub Slavíček a po jeho přihrávce trefuje Vokoun tyč. Na ty vedeme 2:1, ale na góly 2:1 prohráváme. V 75. minutě další megašance Jiřího Vokouna na vyrovnání. Znova přihrává Slavíček a Vokoun z několika metrů branku přestřeluje. Hrajeme vabank, ale následuje další velká chyba z naší strany, kdy Jiří Ransdorf špatně vyhodnotí spolupráci ve snaze přenechat míč brankáři, a domácí zvyšují Petrem Fiřtem na 3:1. Kalich hořkosti a zklamání si vypíjíme do úplného dna v 82. minutě. Volný přímý kop  zahrál Michal Nykl nádherně a upravil tak na konečných 4:1.   Zápas už se tak jen dohrává a končí střelou domácích nad.

Nejlepší výkon našeho týmu v jarní části soutěže. Kdo zápas neviděl, neuvěří. Měli jsme mnohem více šancí a byli jsme lepším týmem. Hráli i hezčí fotbal. Co nám to ale bylo platné, když domácí byli lepší v trestání chyb. Důvodem naší porážky bylo hlavně neproměňování střeleckých příležitostí, kterých jsme si vypracovali velké množství. Osudové byly i výroky rozhodčího, který v rozhodujících momentech rozhodl vždy ve prospěch domácích.  Třetím momentem prohry byly chyby ať už v rozehrávce nebo bránění, kterých se domácí naopak nedopouštěli. Za týden nás 13. dubna čeká další těžká zkouška, když do Štětí přijede SK  STAP TRATEC Vilémov, který v tomto kole deklasoval FK Slavoj Žatec 6:0.

Sestava: T.Kysela-P.Fary, F.Svoboda, J.Vacek, D.Mencl(90.F.Podhorský)-