23. kolo, Dnes 10:15

Se soupeřem jsme drželi krok celých 90 minut a škoda jen 2 inkasovaných gólů v závěru přátelského utkání

Se soupeřem jsme drželi krok celých 90 minut a škoda jen 2 inkasovaných gólů v závěru přátelského  utkání

SK Sokol Brozany

4:1(0:0)

3.4.2019  přátelský zápas

Jirny se před jarní částí soutěže odhlásily z třetí nejvyšší soutěže ČFL a SK Sokol Brozany měly tak o víkendu 6. - 7.dubna volno. Jak to souvisí s naším týmem? Nabídly nám sehrání přátelského zápasu, aby tak dlouho nepauzovaly. Nabídku jsme přijali a do Brozan jsme odjeli kompletní. Za hezkého počasí se odehrál hezký zápas, ve kterém jsme v prvním poločase byly zcela vyrovnaným soupeřem. V úvodu si obě mužstva vypracovala po jedné střelecké příležitosti, ale žádná úspěchem neskončila. Ve 20. minutě měl loženku na noze Tomáš Belák, snažil se poslat míč podél vybíhajícího brankáře, ale ani v tomto případě se gól nekonal. Hned při jednom z následujících útoků domácích se zase otevřela naše obrana, ale ani tentokrát se výsledek neměnil. Ve 30. minutě  hledal spoluhráče z volného přímého kopu Jiří Vokoun, ale obrana Brozan stála na pevných nohách a míč odvrátila do bezpečí. V další desetiminutovce domácí zkusili naše mužstvo přitlačit rychlou kombinační hrou, ale bylo z toho jen několik rohů, které jsme celkem v klidu ubránili. Naopak ve 44. minutě se zahrával z 16,5 metrů přímý volný kop Jiří Vokoun. Zkusil to Panenkovsky, ale branku netrefil. Výkon v prvním poločase byl z naší strany dobrý a možná by i dost přítomných souhlasilo, že jsme měli i o malinko blíže ke vstřelení gólu. O přestávce byl také z lavičky Brozan slyšet hodně nahlas trenér, který měl svým svěřencům co říci. Ve 2. poločase udělali naši trenéři v sestavě průvan. Proč také ne, když šlo o přípravu. 6 nových hráčů vyběhlo na trávník. Domácí začali tlačit na pilu stále více a šancí přibývalo. V 52. minutě hlavičkoval těsně vedle hráč tmavé pleti, v 53. minutě zahrávali domácí zase roh, ale branky se dočkali až po hodině hry. Útok po levé straně, přihrávka podél brankové čáry a dorážka do sítě. 1:0 pro Brozany. Začalo se hrát pouze na jednu branku a začali jsme mít velké starosti v bránění. Neudrželi jsme míč na noze a ještě, že jsme v 69. minutě přežili horké chvíle po jednom z rohů. V 68. minutě už jsme sice inkasovali, ale gól nebyl uznán, protože se jednalo o postavení mimo hru. V 70. minutě se vrátil na hřiště Marek Faust a brzy se dostal i do zakončení. Škoda jen, že přihrávku nedostal dříve, takto už byla jeho střela sražena na roh. Skóre se měnilo v 80. minutě, kdy dost nečitelná střela levačkou překvapila našeho brankáře a domácí šli do dvoubrankového vedení 2:0. Velmi rychle jsme ale odpověděli. Oku lahodící uvolnění předvedl Pavel Fary, viděl i volného Kolomana Horvátha a ten když se dostane do šance, tak ji dokáže využít. Škoda, že jsme v závěru až moc chybovali v rozehrávce a to hráči třetí ligy dokázali velmi rychle potrestat a 2 góly v 84. a 89. minutě navýšili výsledek na konečných 4:1.

Branky: K.Horváth

Sestava: T.Kysela-P.Fary, F.Svoboda,J.Ransdorf(J.Vacek), D.Mencl(45.K.Horváth)-