16. kolo, So 15.06 10:15

Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Letos naposledy se představilo mužstvo dospělých na domácím trávníku a udělalo nám radost. Dokázalo porazit pronásledovatele v tabulce a divákům nabídnout hezké góly

SK Štětí

TJ Krupka

4:1(3:0)

10.11.2018    14. kolo

K poslednímu domácímu střetnuti v tomto roce jsme nastupovali s 6 výhrami za sebou, ale zase proti soupeři, který měl před utkáním jen o 2 body méně než naše mužstvo a do Štětí přijel bojovat o 4. místo v tabulce. Od samého začátku se hrál útočný fotbal a obě mužstva se věnovala hlavně hře dopředu. Matěj Suchý zatáhl míč po levé straně, poslal míč do ohně, kde se dostal až k Christovovi a po lehké teči jsme se museli bránit rohu. Po jeho úspěšném bránění jsme se brzy přestěhovali na polovinu Krupky, kde jsme kopali ze značky rohového praporku pro změnu zase 2  rohy my. V 10. minutě se vydal z vlastní poloviny na výlet Slanička, ale sil na zakončení mu moc nezbylo. Brankář soupeře Jiří Valeš balón lehce zachytil ve svém náručí. To střela Rilkeho na naši branku ve 13. minutě už byla lepší, ale gólem to také neskončilo, protože Tomáš Kysela, který dnes v brance dostal přednost před Jiřím Gabrielem, vytěsnil míč na roh. Pochvalu z lavičky slyšel Martin Rejman po střele zpoza pokutového území. Cíl ale nenašla. Pak už to konečně v 18. minutě vyšlo. Jiří Vokoun, dnes pasovaný do role nabízet svým parťákům  míče do zakončení, poslal hezký pohlazený míč do vápna, kdy byl na čekané Tomáš Belák a získal Štětí vedení 1:0. Krupka zvýšila obrátky a velmi rychle na naší polovině zazlobila. Nejprve to bylo po naší chybě v rozehrávce, ale za záchrannou brzdu zatáhl Vacek a pak to bylo po volném přímém kopu, kdy byl ale soupeř po centru zastaven, protože hrál rukou. Ve 21. minutě si přistrčil míč do vápna Marek Faust a byl zastaven jen za cenu faulu. Na penaltu byl určen Rudolf Slanička a zvýšil na 2:0. Pak se odehrála, na fotbale málokdy vídaná věc, když na hřiště vběhl pes a podařilo se ho chytit Petru Stejskalovi, který ho pak předal majiteli. Pak už se hrál zase fotbal a ve 30. minutě mohli diváci vidět hezkou střelu jednoho z hostujících hráčů, která skončila jen těsně vedle. Hosté i nadále vystrkovali růžky a ve 34. minutě musel opět zasahovat Kysela. Závěr poločasu  patřil naší jedenáctce.  V dobré pozici střílel nad Vokoun. Stejný hráč ve 42. minutě odcentroval do vápna, kde se míče zmocnil Martin Rejman a bez dlouhého váhání upravil na 3:0. Dokonce jsme mohli před změnou stran přidat ještě jednu branku, ale Vokounovi po přihrávce od Beláka míč na nohu nejlépe nesedl. První šanci 2. poločasu měl Rilke, který velmi snadno prošel naší obranou a střelecký úhel mu musel zmenšit Kysela. To byla ale na dlouhou dobu od Krupky poslední velká šance. Byl to náš kolektiv, kdo měl zápas pod kontrolou. V 61. minutě nechala po rohu  hostující obrana volného Ransdorfa, který hlavou zvýšil už na 4:0. Zaskočený soupeř čelil i dalším nájezdům. Po zpětné přihrávce od Slaničky to byl Petr Stejskal, kdo hledal skulinku mezi obránci, ale míč skončil hned na prvním.  Hodně blízko gólu byl i Marek Faust, ale trefil jen v roznožce zasahujícího brankáře. V 74. minutě jsme nechali zpracovat balón nejlepšího střelce hostů Matěje Suchého a jeho střela levou si našla velmi hezkou cestu do naší branky na 1:4. Dění na hřišti v posledních 15 minutách kromě častého střídání přineslo nejprve nebezpečnou střelu soupeře, která ale skončila vedle.             Vítězný zápas jsme 2 minuty před koncem zakončili double šancí. Jiří Vokoun přehodil kreativně brankáře, a když už se zdálo, že míč míří do sítě, tak se odrazil od břevna k dobíhajícímu Walterovi a ani on ho do branky neposlal, protože do cesty se stačil postavit gólman. Nikomu to zase až tak nevadilo, už tu byl konec a výhra 4:1.

Stejně jako při našem posledním domácím zápase proti Hornímu Jiřetínu, jsme i proti Krupce vedli v poločase 3:0 a bylo našlápnuto k výhře. Krupka nehrála žádného zanďoura a to nám vyhovovalo. Z 5 šancí jsme v 1. poločase 3 využili. Nějaké možnosti měl i soupeř, ale Tomáš Kysela v brance byl vždy na svém místě. Po změně stran, až na příležitost Rilkeho hned v úvodu, jsme měli více míč více na noze a ze hry byla cítit pohoda. Proměnili jsme však už jen jednu šanci, stejně jako soupeř, který korigoval výsledek na 4:1 z kopačky Matěje Suchého.  Jsme na 4. místě a za týden 17.11.2018 si to v posledním podzimním kole jedeme rozdat do Srbic o místo 3. , i když pohled na tabulku říká, že by jsme mohli bodově dohnat i Vilémov na 2. místě.

Branky: T.Belák 1, R.Slanička 1 (z penalty), M.Rejman 1, J.Ransdorf 1

Sestava: T.Kysela-P.Fary(65.D.Beruška), J,Vacek, J,Ransdorf, D.Mencl-