26. kolo, Ne 12.05 17:00

I druhé domácí utkání mužstva dospělých v řadě bylo vítězné.

TJ Sokol Horní Jiřetín/FK Litvínov

6:1(3:0)   12. kolo  27.10.2018

Do 2. domácího zápasu v řadě jsme vybíhali se 4 předchozími výhrami také v řadě a dělali jsme si zálusk na další skalp, i když výsledky našeho soupeře v podzimní části nejsou vůbec špatné, o čemž svědčí zisk 17 bodů a pouhá ztráta 3 bodů na náš tým. Hosté začali také velmi aktivně a již po několika minutách bylo jasné, že diváci se nudit nebudou.  Už v 6. minutě byl blizoučko gólu Jan Polcar.  Z bezprostřední blízkosti trefil Gabriela v brance a z dorážky netrefil štětskou branku. Sporný moment se odehrál v 8. minutě, když fauloval domácí Svoboda a hosté se dožadovali vyloučení s tím, že byl posledním bránícím hráčem. Rozhodčí musel  rychle rozhodnout, protože ve stejné úrovni byl i vracející se Mencl. Každá strana, jak už to ve fotbale bývá, to ale viděla jinak. Z trestného kopu Záruba vysoko přestřelil. Hezkou střelou se představil Lukáš Mikulčík, jehož projektil málem zapadl mezi 3 tyče ohraničující branku domácích. Hostům to tam nespadlo. Domácí se do první větší šance dostali ve 23. minutě a hned z toho byl gól. Svoboda poslal dlouhatánský pas na Beláka, který odcentroval do míst, kde byl Martin Rejman a ten zajistil našemu týmu vedení 1:0. Ve 25. minutě už ale mohlo být srovnáno. Horní Jiřetín se nastěhoval do našeho pokutového území, kde létal míč od jednoho hráče ke druhému a za žádnou cenu se nám nedařilo ho odkopnout do bezpečí.  Nakonec jsme si ale přeci jenom oddechli a ve 34. minutě prokázali  téměř stoprocentní efektivitu zakončení. Druhou přihrávku na gól nachystal Tomáš Belák. Na 2:0 předpisově upravil Jiří Vokoun. V závěru 1. půle ještě fauloval Slanička, trestného kopu se chopil Mikulčík a nabíhajícímu Miroslavu Svobodovi chyběl krok k zakončení.  Běžela 1. minuta nastavení, diváci si libovali, z jakého mála vedeme 2:0, když přišel  přesný centr Vokoun na Petra Stejskala a ten se nerozpakoval poločasový výsledek vylepšit na 3:0.  Začátek 2. poločasu byl opět ve znamení šancí Štětí. David Mencl přišel o míč ve středu hřiště, ale nejlepší střelec hostů Jan Kopta přesnou přihrávku na spoluhráče nevytvořil. Snížit náskok se hostům přeci jenom podařilo. V 54. minutě ztratil balanc Svoboda, uklouzl a Jakub Záruba se odměnil brankou. 5. minut nám trvalo, než jsme se oklepali. Exkluzivní hlavičkou oslovil Rudolf Slanička Vokouna opět jsme vedli o 3 góly 4:1. Důležitý gól, který přinesl do našich řad uklidnění. Ve zbytku utkání už jsme mohli hru uklidnit a užít si fotbalu. Na hře to bylo i vidět. V 74. minutě vypálil Vokoun, brankář hostů byl nepříjemně trefen a pro Martina Rejmana, ke kterému se balón odrazil, už nebylo tak těžké zvýšit na 5:1.  Gólu se téměř dočkal střídající Koloman Horváth. Když trefil jen brankáře, tak raději přihrál Vokounovi, který završil výsledek na konečných 6:1. Hosté sice měli ještě jednu šanci na korekci skóre, ale branku minuli.

Výsledek 6:1 je pro hosty až moc krutý. Hlavně v 1. poločase měli hosté spoustu šancí, ale nevyužili ani jednu. Hosté hráli sympatický útočný fotbal a to nám vyhovovalo. V 1. poločase jsme využili všechny šance a vždy to bylo po rychlém brejku. Po změně stran chtěl Horní Jiřetín ještě po brance na 1:3 zkusit obrat, ale branka na 4:1  v 58. minutě už je zlomila. Závěr zápasu jsme si užili a nakonec se i radovali z vysoké výhry. Máme 23 bodů a to stačí na 4. místo na lepší skóre před Lovosicemi..

Branky: J.Vokoun 3, M.Rejman 2, P.Stejskal 1

Sestava: J.Gabriel-J.Ransdorf, P.Stejskal(80.D,Beruška), F.Svoboda, D.Mencl-P.Fary,