Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Okresní derby, ve kterém se skóre ve 2. poločase přelévalo z jedné strany na druhou. Nejdříve radost, pak smutek a nakonec jsme se radovali.

SK Štětí

FK Litoměřicko B

4:2(0:0)

21.10.2018   11. kolo

Fotbalovým pamlskem bylo ve Štětí v neděli 21. října okresní derby mezi naším týmem a FK Litoměřickem B. Utkala se 2 mužstva, které už dlouho nepoznala hořkost porážky a ani bodový rozdíl mezi oběma kolektivy nebyl velký. Pouhé 3 body. Počasí přálo, přišlo se podívat 140 diváků, kteří hned v úvodu sledovali slibnou akci Vokouna, ale Brandejs už se k míči nedostal. Hosté, kteří měli na lavičce jen jednoho náhradníka se před naší branku dopracovali v 8. minutě, ale střela Franka povedená nebyla. Postupně jsme přebírali otěže zápasu na své kopačky a snažili o vstřelení úvodní branky. V 15. minutě kopal roh Marek  Faust, ale soupeř se zachránil osvobozujícím odkopem. Ve 21. minutě se dostal za obranu Pavel Fary, před brankou hledal nabíhajícího Davida Brandejse, kterému se ale trefit míč nepodařilo. Ve 21. minutě se po jednom z našich rohů dostal k míči Martin Rejman. Vystřelil zpoza obránců a balón, který se před gólmanem  nečekaně objevil, stačil brankář nohama vyrazit zpět do pole. Ve 24. minutě to byl opět Pavel Fary, který byl u zrodu naší akce. Levou nohou mířil k pravé tyči, ale našel jen připraveného brankáře Tomáše Slaninu, který byl v 1. poločase klíčovou postavou hostujícího týmu.  Šance se dočkal i Marek Faust, který sběhl z levé strany na pravou a míč vyslal mezi 3 tyče. I v tomto případě se ale do cesty postavil brankář. Hosté zakopáni na vlastní polovině mockrát růžky nevystrčili, ale ani naše herní převaha stála k úspěchu nevedla. Po trestném kopu hlavičkoval ve 32. minutě Slanička, ale míč skončil vedle.  Příležitost 2 minuty před změnou stran mělo i Litoměřicko B, ale svojí šanci propáslo.  Naopak těsně před poločasovým hvizdem to byl Slanička, který už se málem radovali, ale branku, jak už se v 1. poločase stalo zvykem zabetonoval brankář. Po změně stran měl první šanci a to stoprocentní David Mencl. Míč si chtěl ještě lépe připravit k zakončení a v ten okamžik stačili hosté zavřít brankovou závoru a míč odkopnout mimo pokutové území.  Branka nepřicházela a jak na hřiště, tak i do hlediště se začínala vkrádat nervozita. Hosté v 56. minutě poslali z volného přímého kopu míč před naší branku, ale nic se z toho nevzniklo. Tlak na branku hostů se stupňoval a v 62. minutě pečetil břevno Litoměřicka z hranice šestnáctky Slanička. V 63. minutě už jsme se konečně dočkali. Všude přítomný Vokoun se od půlky hřiště vydal na branku a hostů a těsně před pokutovým územím se do míče nechytatelně opřel a šli jsme do vedení 1:0. Hosté najednou obživli a za 2 minuty mohlo být vyrovnáno. Proti hlavičce Kyzlíka zasahoval Kysela v brance, který se ještě stačil zvednout a ucpat branku i proti dorážce Hlavici. V 66. minutě už byl, ale na dalekonosnou dělovku Filipa Franka krátký. 1:1. Vyrovnání hostům nestačilo. Lehkovážná ztráta míče Martina Rejmana ve středu hřiště byla signálem pro Jakuba Grunerta  posloužit Jiřímu Hlavicovi přesnou přihrávkou na gól na 2:1 a rázem byl zápas o něčem jiném. Prohrávali jsme 2:1 a na obrat zbývalo  20 minut. Začalo dobýváni Litoměřického hradu. Blízko gólu byl David Brandejs, který hezky hlavičkoval, ale nad. Jeden gól nám uznán nebyl, když asistent rozhodčího viděl míč už za postranní čarou.  Minuty utíkaly strašně rychle. To už na ukazateli svítila 80. ,když zahrál roh Vokoun na  Františka Svobodu, který byl ve správném okamžiku na správném místě a srovnal na 2:2.  Byla tu šance ještě vyhrát. Ta se přeměnila ve skutečnost 2 minuty před koncem. Opět tu byl Vokoun a jeho kamarád roh, tentokrát z druhé strany. Míč přelétl všechny, až teda na Slaničku, který poslal hlavou balón do odkryté branky na 3:2. Rozhodčí nastavoval 2 minuty. Hosté přesunuli většinu hráčů na naší polovinu, ale nepovedený odkop brankáře Slaniny se dostal na naše kopačky a okamžitý protiútok zakončoval Marek Faust. Brankář stačil vyrazit jen na prsa Davida Brandejse, který se dočkal první jarní branky a uzavřel tak celkové skóre zápasu na 4:2.

Potvrdilo se, že derby nemá favorita. Hosté přijeli s obrannou taktikou a v 1. poločase čisté  konto udrželi. Když po hodině hry inkasovali, tak ukázali, že umí i útočit a 2 brankami, i když po našich zbytečných ztrátách míče, skóre otočili. Nepříznivý vývoj nás nezlomil. Soupeře jsme zmáčkli a 3 brankami v posledních 10 minutách otočili průběh zápasu na naši stranu. Jsme na 6. místě s 20 body jen 2 body od 3. místa. V sobotu 27.10.2018 nás čeká další domácí zápas, kdy se v 10:15 utkáme s Horním Jiřetínem, který v posledních 3 zápasech vyhrál a má jen o 3 body méně než naše mužstvo..

Branky: J.Vokoun 1, F.Svoboda 1, R.Slanička 1, D.Brandejs 1

Sestava: T.Kysela- P.Fary, F.Svoboda, P.Stejskal, D.Mencl-M.Rejman(77. M.Walter),