Těsné vítězství mužstva dospělých v Žatci. O výsledek jsme se museli bát až do závěrečného hvizdu. V závěru se i červenalo. Všechno se dozvíte v podrobném referátu z tohoto utkání.

FK Slavoj Žatec

0:1(0:1)

13.10.2018   10. kolo

Do Žatce jsme jeli povzbuzeni čtyřbrankovou výhrou nad Perštejnem, ale zase oslabeni o čtyřbrankového Vokouna z tohoto utkání. V Žatci se nám v posledních letech daří a od roku 2007 jsme se ze zdejšího trávníku vrátili bez 3 bodů jen na jaře 2010. Od úvodního hvizdu se hrál otevřený fotbal a obrany na obou stranách se musely hodně otáčet. Ve 2. minutě jsme měli výhodu rohového kopu, ale žádné nebezpečí jsme z něj nevytěžili. V 6. minutě to byla jiná káva. Slanička si v pokutovém území Žatce hezky přišpendlil balón na nohu a   Faustovi předložil nabídku k vyrovnávací brance. Všichni už viděli míč v síti, ale ten k překvapení všech skončil na tyči. Mohlo nás to mrzet dvojnásob, protože hned z následujícího útoku se mohlo měnit skóre na opačné straně hřiště. Petr Klinec si snadno našel prostor k zakončení a gólovku likvidoval Tomáš Kysela v brance, kde se v letošní mistrovské soutěži objevil poprvé. Další parádní příležitost otevřít účet zápasu měli domácí hned v 11. minutě. Z ideálního střeleckého postavení kopali trestný kop a branka být o 20 centimetrů vyšší, tak balón skončil pod břevnem. Takhle tečoval míč břevno jen z vrchu.  Hezkou střelou se představil Žatec i ve 21. minutě, ale i tentokrát chyběla přesnější muška. V dalších minutách si režii gólových příležitostí převzalo naše mužstvo. Ve 23. minutě utekl všem Faust, ale přihrát úplně volnému Belákovi, před kterým zívala prázdná branka, už nedokázal. Za další minutu se odehrálo něco podobného, ale ani v tomto případě Marek Faust domácího gólmana nepřekonal. Naše aktivita nepolevovala a ve 26. minutě jsme z celkem dobré pozice zahrávali volný přímý kop. Zkusil to Vacek. Branku sice trefil, ale razance střely připomínala spíše malou domů. Vytouženého gólu jsme se dočkali v 38. minutě. Martin Rejman krásně poslal do běhu Davida Mencla, který nádherně přehodil brankáře a míč se zastavil až v síti. V poslední minutě před změnou stran jsme si malinko zdřímli a domácí byli blízko vyrovnání.  Proti byl ale Tomáš Kysela a dalším výborným zákrokem naše mužstvo podržel. O přestávce museli trenéři našeho týmu šáhnout do sestavy v obraně. Zraněného Jiřího Vacka nahradil David Brandejs. Druhý poločas zahájil Žatec viditelnou snahou o vyrovnání.  Zahrávali roh a po něm hned trestný kop v 50. minutě, po kterém před naší svatyní nastala totální okupace, ze které jsme se vymanili s vypětím všech sil. Tlak ale neslábnul a v 56. minutě musel zasahovat proti hodně nepříjemné střele Kysela v brance. Zápas pokračoval ve stejném duchu i v následujících minutách. Iniciativu jsme přenechali domácím a stále častěji jsme se dívali na časomíru, kde minuty naskakovaly hlemýždím tempem. Střel na domácí branku bylo jako šafránu a když už se zdálo, že by mohlo před žateckou brankou dojít k výbuchu, tak zase nedokázal Walter přichystat finální přihrávku. To už se ale přiblížila poslední čtvrthodina utkání, kterou skvělým zákrokem orámoval Kysela mezi 3 tyčemi.  V 77. minutě jsme si vypracovali roh, ale byl z toho spíše nebezpečný rychloútok domácích. 7 minut před koncem zachytil domácí brankář Bohumil Klíma míč, ale přitom došlo ke kontaktu s kopačkou dobíhajícího Davida Brandejse. Gólman to neunesl, vyskočil a prudce udeřil rukou do hrudi protihráče. Byla z toho červená pro domácího hráče a žlutá pro Brandejse. Žádný obrat ve hře to ale nepřineslo. Domácí to nevzdali a v posledních 5 minutách zahrávali sérii 3 rohů. Nakonec se nám ale čisté konto podařilo uhájit i ve 2 minutovém nastavení a mohli jsme oslavit třetí vítězství v řadě.

Radost z výhry velká. Výkon už tak dobrou známku nezaslouží. Projevila se na něm určitě i mnohá zranění. Hráči, s kterými se počítá do základní sestavy, musí léčit zdravotní trable. V 1. poločase jsme zahodili několik vyložených brankových příležitostí a využita byla jen jedna. Šance skórovat měl ale i domácí Žatec. Po změně stran jsme se až příliš zatáhli do zadních pozic a hrálo se většinou na naší polovině. Drželi jsme těsné vítězství a spolehlivě se představil i Tomáš Kysela v brance. Utkání možno hodnotit jako vyrovnané. Nám se však branku podařilo vstřelit a domácím ne. Takový je fotbal. Za týden nás čeká derby proti FK Litoměřicku B. Pozor! Hraje se až v neděli 21. 10. 2018 odpoledne v 15:30.

Branky: D.Mencl 1

Sestava: T.Kysela-P.Stejskal, J.Vacek(45.D.Brandejs), F.Svoboda, D.Mencl-