25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

26. kolo, So 11.05 14:00

Jak na střelnici to vypadalo v sobotu dopoledne na hřišti ve Štětí. Střelecky mužstvo dospělých přestřílelo svého soupeře v 2. poločase. Do statistiky se zapsal i jeden čtyřgólový střelec.

TJ Spartak Perštejn

7:3(3:3)

6.10.2019   9. kolo

Štětí 11 bodů 7. místo, Perštejn  9 bodů 11. místo. Za hezkého počasí se utkala 2 mužstva v těsném sousedství tabulky. Fotbaloví diváci viděli zápas brankových hodů, který by jim leckdy mohli závidět i diváci hokejoví. Už v 1. minutě se mohlo skóre měnit po hlavičce Slaničky,  ale balón se zatoulal vedle branky. Gólové oslavy na stadionu ve Štětí vypukly ve 3. minutě. Byl to opět Slanička, kdo byl u toho. Tentokrát z volného přímého kopu poslal míč k levé tyči a šli jsme do vedení 1:0. Vokoun mohl zvýšit z otočky v 8. minutě, ale neuspěl. Hosté se poprvé osmělili v 9. minutě a stálo to zato. Střela z docela velké vzdálenosti byla tečována a Gabriel v brance jen sledoval dráhu letu míče. Ta skončila na břevně. Přehlídka gólových příležitostí pokračovala i nadále. Slanička byl blízko svému druhému gólu, ale trefil jen dobře postaveného gólmana. Ve 14. minutě fauloval v krátké době už potřetí Vacek. Kopal se volný přímý kop. Těsně před brankářem byl míč tečován zkušeným Petrem Stejskalem a skončil v brance na 1:1.  Druhá nebezpečná střela směrem na naši branku šla ve 20. minutě z kopačky Matěje Dolejšky a byl z toho gól. Rázem byl výsledek 1:2 a museli jsme dotahovat. Útoky v 1. prvním poločase jasně vítězily na obranou. Belák ve 24. minutě přichystal lahůdku Vokounovi a ten s přehledem  vyrovnal na 2:2. Soupeř rozehrál míč ze středového kruhu a hned z prvního protiútoku mohl dostat hosty opět do vedení Rostislav Šebek, ale snad z 2 metrů branku překopnul. Z velké dálky napřáhl ke střele Martin Rejman a moc nechybělo, aby byl úspěšný. Škoda. Skoro to lízalo tyčku. Velkou pohotovost v pokutovém území soupeře předvedl Jiří Vokoun a míč skončil v brance Perštejna potřetí. Za další minutu mohl náskok pojistit Matěj Walter, ale jeho levačka mířila nad. Nechat na hranici vlastního velkého vápna neobsazeného Lukáše Kroka se nám nevyplatilo ve 38. minutě. Po rozehraném volném přímém kopu si našel místo ke střele a bylo to 3:3. V poslední minutě před změnou stran to ještě zkusil Tomáš Belák, ale šlo to vysoko nad.  6 branek za 1 poločas bylo hezkých  a to ještě diváci netušili, že podobná úroda bude pokračovat i po změně stran.  Ve 47. minutě se v našem pokutovém území objevil David Fillinger, ale naštěstí se ideálně do balónu netrefil. Zlatou pětiminutovku našeho týmu zahájil v 54. minutě průnik Slaničky po pravé straně a přesná přihrávka na Beláka,  jehož důležitá koncovka levačkou znamenala vedení 4:3.  V 57. minutě to byl Marek Faust, který se odhodlal dlouhému sólu, které vyšlo na jedničku s hvězdičkou v podobě přihrávky na Jirku Vokouna, pro něhož už nebylo tak těžké zvýšit na 5:3. Navíc to byl hattrick. Zaskočení hosté o minutu později kapitulovali dokonce pošesté.  Jiří Vokoun si vzal míč a zahájil samostatný průnik z vlastní půle, který završil kličkou brankáři a gólem na 6:3. Lepší vstup do 2. poločasu si nešlo přát. V 68. minutě se chtěl do listiny střelců po přihrávce od Slaničky zapsat  Martin Rejman, ale branku netrefil. Hosté ve hře dopředu byli ve 2. poločase zcela neškodní a žádnou příležitost neměli. Naopak v 77. minutě kopnul dobře trestňák Vokoun a stejně šikovně hlavičkoval i Svoboda. Brankář stačil vyrazit aspoň na roh.  Nejblíže korekci nepříznivého výsledku byli hosté v 82. minutě. Střele z dálky chyběly tak 2 metry. Těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího nechala hostující obrana uniknout po své pravé straně  Mencla, který poslal míč před branku, kde byl úplně sám střídající Dominik Beruška a spolu s ostatními se radoval z gólu na konečných 7:3.

10 gólů v jednom zápase to nebývá zvykem. Když k tomu ještě 7 nastřílelo naše mužstvo,  tak se to muselo štětským příznivcům líbit a je to určitě tou nejlepší pozvánkou na další domácí zápas v neděli 21. 10. 2018 od 15:30 proti FK Litoměřicku B.  V 1. poločase jsme si vypracovali velké množství příležitostí. Využili jsme 3, ale šancí bylo více. Hosté naopak měli téměř stoprocentní efektivitu a tak to bylo po 45 minutách 3:3. První čtvrthodinka 2. půle rozhodla. Během 5 minut jsme nastříleli 3 góly a bylo rozhodnuto. Hosty jsme po změně stran do ničeho nepustili a průběh hry jsme kontrolovali. Navíc ještě v 90. minutě přidal Dominik Beruška 7. gól.

Branky: J.Vokoun 4, R.Slanička 1, T.Belák 1,D.Beruška 1

Sestava: J.Gabriel-P.Stejskal, J.Vacek, F.Svoboda, D.Mencl-T.Belák(79.D.Beruška),

R.Slanička(73.K.Horváth), M.Rejman, J.Vokoun, M.Faust-M.Walter(79.R.Feko)

Připraveni: T.Kysela

Trenér: J.Ransdorf, K.Zuna  Vedoucí: V.Frey  Masér: K.Zavřel

Rozhodčí: R.Linhart-J.Davignon, M.Klimpl   Delegát: P.Černý