25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

26. kolo, So 11.05 14:00

Po velkém boji se mužstvo dospělých z dalekého Vilémova vrátilo s prázdnou. Škoda. Hráli jsme dobře, ale to hlavní co se ve fotbale počítá to jsou vstřelené góly a to nám chybělo.

Po velkém boji se mužstvo dospělých z dalekého Vilémova vrátilo s prázdnou. Škoda. Hráli jsme dobře, ale to hlavní co se ve fotbale počítá to  jsou vstřelené góly a to nám chybělo.

SK STAP TRATEC Vilémov

1:0(1:0)

15.9.2018   6. kolo

Do Vilémova jsme přijeli pokusit se obrat domácí poprvé o body. Před týdnem se nám doma proti Lounům dařilo, i když jsme v samotném závěru přišli o 3 body. Domácí Vilémov zatím v přeboru vládne, neztratil ani bod a může se i chlubit, že naposledy prohrál 14. dubna právě proti našenu mužstvu. Zápas začal faulem Vokouna u domácí střídačky a pokračoval velkou příležitostí domácího Ruszóa proti jehož střele musel zasahovat Gabriel v brance. V dalších minutách byla velmi často slyšet píšťalka hlavního rozhodčího, která přerušovala hru pro nedovolené zákroky. Domácí měli výhodu velkého množství volných přímých kopů, ale bylo to většinou z velké vzdálenosti a obrana dokázala pokusům domácích čelit. Hodně slibně vypadal průnik Vokouna do šestnáctky soupeře, ale když už si chtěl vyhlédnout volného spoluhráče, tak uklouzl a bylo po šanci. Na ukazateli svítila 16. minuta, když Vacek šikovně přistrčil balón Vokounovi, který zkusil levačkou z dobrých 16 metrů překvapit domácího gólmana Vaňáka, ale fotbalové štěstí se k nám obrátilo zády. Míč se odrazil od tyče zpět do pole. Mrzelo to o to více, že v tuto dobu jsme začínali soupeře mírně přehrávat, ale branka o 3 minuy později padla do naší sítě. Rychlý útok, silná zbraň domácích opět zafungovala a Zdeněk Buryánek nechytatelnou střelou zajistil Vilémovu vedení 1:0. Nevzdali jsme to a ve 28. minutě mohlo být srovnáno. Jen to chtělo od Vacka po pěkné přihrávce od Rejmana se do míče více opřít. V úplném konci poločasu jsme se snažili ještě vyrovnat, tlačili jsme se do vápna na soupeře, ale finální přihrávka, po které by jsme dokázali vystřelit gól nepřišla. Hned po změně stran ve 47. minutě nás podržel Gabriel. Předcházela tomu zbytečná ztráta míče ve středu hřiště, která nabídla příležitost domácím k zakončení, a zasahovat musel Gabriel, jak je zmíněno. Pak jsme si vzali slovo my a hrálo se většinou na polovině domácích. Akce ale  končily na hranicí šestnáctky a žádná střela směrem na domácího gólmana nepřicházela.   Domácí hrozili rychlými kontry a zahrávali i několik volných přímých kopů. Naši trenéři s blížící se koncem vsadili na ofenzívu, na hřiště přišel Tomáš Belák a domácí obrana se dostávala pod tlak. Velkou šanci na vyrovnání měl v 72. minutě Vokoun, který levačkou zpoza obránce hezky vystřelil, ale brankář stačil vyrazit. Čtvrthodiny před koncem skončil v pokutovém území domácích na zemi Mencl, ale rozhodčí to jako faul neposoudil. 7 minut před koncem přišel na hřiště Matěj Walter a začali jsme hrát jen na 3 obránce. Velkou šanci měl Tomáš Belák, ale balón netrefil. Do naší otevřené obrany zase naopak vtrhnul jeden z hráčů domácích a Gabriel v brance předvedl třetí skvělý zákrok v tomto utkání. Hráli a bojovali jsme až do úplného konce. Bohužel vyrovnat se nepovedlo a zklamání bylo po závěrečném hvizdu velké, protože hráči nechali na hřišti všechno.

Domácím jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, ale fotbal se hraje na góly a ten jsme bohužel  nevstřelili žádný. Zápas potvrdil, že Vilémov spoléhá na své na rychlé útočníky a také jedinou branku zápasu vstřelil po jedné z takových situací. Naše mužstvo podalo dobrý výkon, nechalo na hřišti tělo i duši. Před brankou soupeře ale bohužel chyběly finálka a moment překvapení. Bod jsme si zasloužili. Nestalo se   tak  a nezbývá než zatnout zuby a za týden doma 22. září se pokusit porazit Baník Modlany.

Sestava: J.Gabriel- P.Stejskal, J.Ransdorf, F.Svoboda, D.Mencl(83.M.Walter)-M.Rejman,