Ujali jsme se sice vedení ve 29. minutě, ale to byl také poslední úspěch, kterého jsme se dnes dočkali. Pak už stříleli jen domácí a uštědřili nám vysokou porážku.

FK Bílina

6:1(2:1)

5.5.2018  24. kolo

Do Bíliny jsme jeli v dobrém rozpoložení po 2 výhrách 4:1 a zvítězit jsme chtěli i potřetí v řadě, co by i zajistilo 3 bodový kontakt s Mostem, který dnes dopoledne celkem snadno přehrál doma Krupku. Proti stála Bílina, která se nachází v nebezpečném pásmu sestupu a nyní již potřebuje každý bod, který může být v konečném součtu rozhodující. Hned od samotného úvodu se na hřišti odehrávala jedna zajímavá situace za druhou. Domácí Katrenič kopal roh a akci dokončila střela Barana nad brankovou konstrukci. Na opačné straně hřiště zase po levé straně pláchnul Mencl, ale jeho  střela příliš starostí domácímu brankáři neudělala. V 7. minutě se nebál vystřelit míč z dobrých 40 metrů jeden z domácích a Gabriel v brance neměl šanci. Zastoupilo ho břevno a na chvilku jsme si oddechli. Bylo to ale opravdu jen na chvilku. Odražený míč od břevna, se rychle vrátil před naší branku, kde ve snaze odkopnout míč do bezpečí aspoň na roh, trefil Svoboda tyč. V 10. minutě vystřelili domácí zpoza šestnáctky a chybělo tak půlmetru k tomu míč skončil v brance. Těžké úvodní minuty jsme přežily a pomalu jsme se začaly přesouvat na polovinu soupeře.  Za obranu zaběhl Rejman, zkusil hned vystřelit, ale míč skončil za brankou. V 17. minutě jsme měli kopat volný přímý kop z 18 metru po faulu na Fausta, ale zákrok komentoval slovy ani náhodou. A nebylo to dnes naposledy. O minutu později Faust obráncům opět utekl, zkusil najít nabíhající spoluhráče, ale míč skončil v pavučině domácích. Pak fasoval žlutou kartu náš Šraga, aby o pár minut později úder loktem do hlavy Čámského zůstal bez žluté barvy. V těchto momentech utkání jsme přebírali taktovku utkání, ale střela Rejmana levou nohou ještě  k úspěchu nevedla. Po půlhodině hry už jsme ale slavili. Byl to Rejman, kdo si našel místo ke střele a i s pomocí teče jednoho z obránců skončil balón v síti. 1:0 a teď by to mohlo jít, jak v Modlanech. Bohužel se to  nestalo  a za další minutu bylo srovnáno. Předcházelo tomu nedůrazně bránění ve středu hřiště, obrana nechala volného Tůmu a ten střelecké kvality potvrdil na 100 procent, když srovnal na 1:1. Vzít si vedení zpátky chtěl Vacek, tak to zkusil z cca 30 metrů  a brankář vyrážel na roh.  Z dobrého místa zahrávala po faulu Kuclera na Tůmu volný přímý kop Bílina, ale míč jsme včas odkopli do bezpečí. Do konce poločasu zbývaly 2 minuty, když ve středu hřiště přišel o míč Jirka Vokoun a smrtící úder přišel rychle. Obrana nestíhala pokrýt Tůmu a ten si střeleckou vizitku vylepšil o další branku znamenající vedení Bíliny 2:1.  Do druhého poločasu už nemohl nastoupit zraněný Svoboda, ale i tak jsme na hřiště vybíhali s odhodláním vývoj zápasu otočit. Úvodní dějství bylo ale tragické. Ve 47. minutě se příliš snadno za naši obranu dostal Katrenič a zvýšil na 3:1. Podobná situace se opakovala ve 49. minutě, akorát s tím rozdílem, že tentokrát na 4:1 zakončoval Tůma a završil tak svůj hattrick. V 55. minutě byl před hranicí šestnáctky Bíliny nedovoleně zastaven Faust, ale rozhodčí Dušek nechal ve hře pokračovat. Toho domácí využili ke vstřelení další branky,  i když to byl vlastenec. Tím nešťastným, kdo ve snaze dostat míč do bezpečí, trefil vlastní branku, byl Jiří Ransdorf. Tribuny mezi hostujícími fanoušky bouřily a  vyjadřovali velkou nevoli s výkonem rozhodčího, kterým se zdálo, že posuzování zákroků je jednostranné a to ve prospěch domácích.  Ani ne po hodině hry jsme prohrávali 5:1 a vyhlídky na úspěch byly nulové. Snažili jsme se sice ještě o nějakou tu korekci výsledku, ale většina našich akci končila před pokutovým územím a moment překvapení chyběl. Neujal se ani přímý kop Rejmana, který trefil jen dobře postavenou zeď. V 68. minutě jsme se tak dlouho mazlili s rozehrávkou na vlastní polovině, až jsme školácky přišli o míč a Rokosovi nabídli zvýšení náskoku na hrozivých 6:1, který to také neodmítl. Zbytek zápasu už toho  moc zajímavého nepřinesl. Trenéři dali příležitost zahrát si celé lavičce a čekalo se na konec utkání. Za zmínku stoji  i hrubka Ransdorfa, který, ale také to, co si zavařil, tak nakonec i zachránil.

Prohra 6:1 se hodnotí těžce. Přečkali jsme úvodní šance Bíliny a ve 29. minutě v době, kdy jsme přebírali iniciativu, se nám také podařilo vstřelit vedoucí branku. Dopouštěli jsme se  však zbytečných chyb a ukázalo se, že na rychlé útočníky, především Tůmu, nejsme připraveni.  Ten udeřil ještě jednou, i když zase po naší chybě, v závěru 1. půle. Další pohroma pro naše mužstvo přišla hned na začátku 2. poločasu a pak už bylo těžké vracet se zpátky do hry.  Hrálo se sice na polovině soupeře, ale nic jsme z toho  nevytěžili. Byli to naopak domácí, kteří nejprve i s přispěním rozhodčího zvýšili na 5:1 a na konečných 6:1 upravil Rokos. Radovat se  kromě domácích může i Most, který navýšil svůj náskok na čele tabulky na 6 bodů. Co se týče našich pronásledovatelů, tak Srbice prohrály ve Vilémově  a Modlany hrají až v neděli 6.5.2018. Zatím máme náskok před třetím 10 bodů na 2. místě. Další program máme 12. května v 10:15, kdy přivítáme Brnou.

Branky: Rejman 1

Sestava: Gabriel-Čámský(71.Beruška), Svoboda(45.Slavíček), Ransdorf,