Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Dohrávka 1. jarního kola okresního přeboru staré gardy v zápase o 2. místo lépe vyšla hostům.

Sepap Štětí

TIGO Nučince 1996

0:3(0:1)

1.5.2018 dohrávka 10. kola

Zápas o 2. místo v tabulce  se měl původně hrát už jako úvodní jarní kolo, ale z důvodu deště a srážek soupeř požádal o přeložení a my jsme vyhověli. Vyvolalo to diskuse, zda to bylo správné rozhodnutí, protože přicházely hlášky, že to bylo spíše z důvodu malého počtu hráčů Tiga. V den státního svátku ale chyběly naopak některé stálé tváře týmu Sepapu. Už úvodní minuty ukazovaly, že to dnes žádná velká fotbalová přestřelka nebude.  Začali jsme svěže, soupeře jsme aktivně napadali a v úvodu měli i šanci na otevření skóre. Na hrotu měl náš soupeř známou tvář Lukáše Stejskala, který několik let působil i ve Štětí a vydobyl si zde postavení jednoho z nejlepších střelců.  A právě ohlídat Lukáše bylo alfou a omegou utkání. V 15. minutí se to však    nepovedlo a i když Standa Procházka v brance dělal, co mohl, tak vedení hostů 1:0 nezabránil.  V dalším průběhu prvního poločasu jsme se do hry ještě více zakousli, ale co bylo platné, že balón byl spíše na našich kopačkách, když šance nepřicházela a pozorně bránící soupeř nás zastavoval ještě před čarou velkého vápna. Na úvod druhého poločasu zasáhla naše mužstvo další rána. Soupeř rychle rozehrál  nedovolený zákrok ve středu hřiště a než jsme postavili obranou zeď, tak skončil míč za zády Standy Procházky. Nepříjemná záležitost v době, kdy jsme se chystali k nástupu v cestě za vyrovnáním. Hosté se v osmi zatáhli do vlastního vápna, vepředu nechali dvě své rychlonožky a my stáli před úkolem zdolávat obranný val. Moc se nám to ale nedařilo. V řeči čísel jsme měli míč pod kontrolou v takových 65%, ale na to se ve fotbale nehraje. Rozhodují góly a k těm je třeba si vypracovat nějaké ty šance. To se nám ale moc nedařilo. Taktika hostům vycházela a 10 minut před koncem udeřili potřetí a branka na 3:0 byla tou rozhodující.  V závěru jsme ještě 2 náznaky na korigování výsledku měli, ale smrtící úder z toho nebyl. Výhra hostů byla zasloužená. Své přednosti dokázali využít a naše platonická převaha v poli k úspěchu nevedla.

Sestava: V.Procházka-P.Kratochvíl, P.Čermák, R.Paviš, J.Vokoun