TJ Sokol Pokratice - L..

28. kolo, So 01.06 11:00

30. kolo, So 15.06 10:00

Sokol Velké Žernoseky..

Starší žáci měli již před posledním zápasem základní skupiny postup mezi nejlepší zajištěn, ale výkon 3. místu neodpovídal. Ve druhém poločase se výkon zlepšil, ale střelecká aktivita zůstala téměř nulová.

ASK Lovosice

3:5(2:3)   29.4.2018

18. kolo

V posledním utkání základní skupiny Ústeckého přeboru čekal starší žáky okresní protivník z Lovosic. Naše mužstvo si již v předstihu zajistilo postup do finálové skupiny, kam postupují nejlepší 3 týmy z každé skupiny. Dnes si chtěli zahrát a potvrdit dobrou jarní formu. Bohužel ale mužstvo zasáhla epidemie nemocí a zranění. Trenéři nestačili přijímat omluvenky od brankáře počínaje až po druhého nejlepšího střelce týmu. Ve 3. minutě to ale vypadalo, že nám to ani moc vadit nebude. Malecha zajistil našemu mužstvu vedení 1:0. O 2 minuty později však stačila školácká chyba zadních řad a Patrik Majer vyrovnal na 1:1. Od těchto chvil začala hra našeho kolektivu pokulhávat a kombinace začal váznout. I přes to se nám v 15. minutě zadařilo. Bylo to po dost nepřehledné situaci, kdy se míč nakonec odrazil od Daniluka do branky na 2:1. Na   tu správnou kolej jsme ale stejně nenastoupili. To hosté hráli mnohem chytřeji. Lehce zachytávali naše pokusy o přečíslení obrany a dlouhými nákopy přes naše obránce hledali vepředu Patrika Majera, který také 2 brankami ve 25. a 30. minutě vývoj utkání ještě v 1. poločase otočil na 3:2 pro Lovosice. O přestávku se snažili trenéři našeho týmu své svěřence nabudit k lepšímu výkonu, protože výkon v 1. poločase zdaleka neodpovídal našemu postavení v tabulce. Bohužel hned v 5. minutě 2. poločasu to nebyl nikdo jiný než Patrik Majer, který našemu mužstvu uštědřil další ránu v podobě branky na 4:2. Ve 2. poločase na rozdíl od 1. půlky jsme byli na míči častěji a Lovosice jsme dokázali držet na jejich polovině. Převaha to však byla bezzubá a nějakých střel na branku jsme se nedočkali. Až teda na jednu 13 minut před koncem. Do míče se opřel Tomáš Kabelka a hostujícímu brankáři nedal šanci zasáhnout. Do konce zbývalo ještě dost času na to, aby se nám  podařilo vyrovnat aspoň na 4:4. Naše mírná převaha však opět upadla do stereotypu a nebylo hráče, který by dokázal  zvítězit v souboji jeden na jednoho nebo nebezpečně vystřelit.  To hosté byli mnohem efektivnější a v poslední minutě to také potvrdili, když se snadno za naši obranu dostal Samuel Neuman a střelil závěrečnou branku utkání na 5:3 pro hosty.

Zápas naše očekávání nenaplnil, a i když absence některých borců byla znát, tak měl být výkon mnohem lepší. Chyběl větší pohyb, chyběla střelba a moment překvapení nebyl žádný. Často jsme místo křídelní hry volili cestu středem, kde jsme naráželi na obranný val lovosické obrany. Snad byl dnešní výkon jen takovým krátkým výpadkem ve hře, protože teď máme 14 dní na přípravu a pak nás čekají 2 vzájemná utkání s týmy na prvních 3 místech druhé skupiny Ústeckého přeboru.

Branky: Malecha 1, Kabelka 1, Daniluk 1

Sestava: Schleiss-Prokopec, Jakub Novák, Kroupa, Kuča, Ivanič, Kabelka, Daniluk, Jakub