FK Admira Praha B, z.s..1

Zasloužená radost mužstva dospělých vypukla po penaltovém rozstřelu v Modlanech

TJ Modlany –SK Štětí

2:2(0:0)  4:5 PK   26.9.2015 8. kolo

Zápas o 2. místo v tabulce, na hřišti, kde jsme na jaře přišli o vítězství v posledních minutách utkání, měl velký význam a opatrnost na hře byla v úvodu znát. Žádné z mužstev si větší příležitost nevypracovalo a k vidění byla jen slabá střela Hrdého z velké dálky nebo nepřesná hlavička domácího Vavrince O velké příležitosti už se dá ale mluvit ve 23. minutě. Belák protancoval mezi 3 bránícími hráči, přenechal míč Malákovi, ale tomu střela levou nohou nevyšla a míč skončil vedle. Ve 25. minutě byl při průniku do vápna stažen k zemi Tesaříkem Belák, ale rozhodčí odvahu nařídit penaltu neměl. Blízko gólu byli domácí z následného protiútoku, ale oddechli jsme si, když míč skončil vedle. Kopali jsme i velké množství rohů nebo volných přímých kopů, ale až na jeden, kdy brankář míč málem podběhl, jsme z nich nic nevytěžili. Výbornou známku za přihrávku na Ransdorfa zaslouží Malák a škoda jen, že míč Jirkovi při střele nejlépe nesedl. Zakončovat se snažili domácí po 2 volných přímých kopech nařízených v rychlém sledu za sebou ve 35. minutě. Branka ale v prvním poločase žádná nepadla a drama mělo své pokračování ve 2. poločase. Začalo to 2 žlutými kartami našich hráčů Maláka a Šimrala. Ve 48. minutě zamířil z volného přímého kopu do šibenice jeden z bývalých ligových hráčů Michal Doležal, ale Lukáš Kloub se překvapit nenechal a míč vytlačil na roh. Dramatické momenty se odehrály v 56. minutě. Očividně zahraný míč hráčem domácích na roh a asistentem rozhodčího také potvrzeno, hlavní Antonín Suchánek změnil na odkop od branky. Domácí se z bleskového protiútoku dostali až před naší branku, kde jsme zaváhali a Formánek dostal domácí do vedení 1:0. Od tohoto okamžiku to začalo na hřišti, ale i v hledišti jiskřit. Co však bylo podstatné, že jsme ještě více zvýšili herní úsilí ve hře dopředu a domácí kolektiv se dostal pod tlak. Ten odpovídal pouze dlouhými nákopy na naši polovinu, kde hledal hlavičkáře nebo rychlonohé útočníky. Tlak jsme měli, ale žádná větší šance nepřicházela. To už běžela 74. minuta, když nádherně prošel přes celé hřiště Radek Hrdý, viděl až moc před brankou stojícího brankáře Vondráčka a nádherným lobem, který by se měl pouštět v televizních šotech o gól měsíce, srovnal na 1:1. V aktivní hře jsme pokračovali a v 82. minutě využil nedorozumění hlavního komentátora zadních řad domácích Dušana Tesaříka s brankářem Tomáš Belák, který byl u míče dříve a byl zastaven jen za cenu faulu. Rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop. Červené karty jsme se už nedočkali. Rudolf Slanička penaltu na 2:1 opět úspěšně proměnil.  O 2 minuty později mohlo být o všem rozhodnuto. Do rozhozené obrany prošel Belák, ale Slanička z jeho přihrávky už míč do branky nedostal. Závěr normální hrací doby měl jinou podobu. Hlavička Ransdorfa do bezpečí byla rozhodčím k velké nevoli hráčů, diváků a nutno podotknout i domácích, překvapivě posouzena jako nedovolená. Po volném přímém kopu se míč dostal k mladíkovi Šedinovi a ten srovnal na 2:2. Emoce v těchto momentech ovládali dění na hřišti. Domácí fanoušci se zase zlobili, když souboj Šimrala s domácím hráčem v úplném závěru neposoudil  rozhodčí, jako nedovolený. No a to co začíná být v zápasech našeho mužstva pravidelností, po remíze 2:2 se šly kopat penalty.

Sled penalt:

Slanička s přehledem k tyči 1:0. Klidné nervy zachoval i Franc a střelou k levé tyči srovnal na 1:1. Druhý v pořadí začíná chodit kopat penalty za Štětí Hrdý a upravil na 2:1.  Zahanbit se nenechal ani domácí Tesařík a bylo to 2:2. Hezky si počkal Jirka Šimral a domácí donutil dotahovat náš náskok 3:2. Pasekovi se to podařilo a vyrovnal na 3:3. Nejvíce bylo na hostující lavičce slyšet bušící srdce, když si míč k 4. penaltě chystal Marek Malák, Nezklamal a bezpečně proměnil na 4:3. Úkol vyrovnat byl na domácím Doležalovi. Podařilo se a za stavu 4:4 se šla kopat pátá série. Kdo to bude za nás, nebylo těžké uhádnout. Brankář Lukáš Kloub, jehož levačka brankou na 5:4 potěšila všechny hostující fanoušky včetně fan týmu Lukáše. Modlanskému Karlíkovi nezbývalo nic jiného než penaltu proměnit. Jeho úmysl ale překazil hrdina penaltového rozstřelu Lukáš Kloub a penaltu zlikvidoval.

Dramatický zápas, kde se všechno podstatné odehrálo ve druhém poločase. Hra domácích spočívala hlavně ve snaze dostávat míče dlouhými centry před naší branku a zde pokud možno hlavou zakončovat. Zápas doprovázela i velká nervozita, která kulminovala po vedoucí brance domácích na 1:0. Naše mužstvo se v průběhu nepříznivého vývoje dokázalo mobilizovat a průběh zápasu otočit, za což mu patří pochvala. Škoda jen vyrovnávací branky 5 minut před koncem.

Branky: Hrdý 1, Slanička 1 z penalty

Sestava: Kloub-Čámský, Šimral, Ransdorf, Mencl- Kucler(85.Tichý), Hrdý, Slanička,