26. kolo, So 11.5.2024 14:00

FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

Nepříjemný soupeř z Bíliny. Vítězství dorostenců se nerodilo snadno a museli jsme o něj bojovat až do poslední minuty.

SK Štětí – FK Bílina

4:1(2:1)  26.9.2015 8.kolo

Dorostenci nás před týdnem potěšili, když vyhráli v Litoměřicích a do tabulky pravdy získali  zpět body za ztrátu proti Krupce. Bílina v tomto ročníku ještě nezískala ani bod a bylo jasné, že každá naše ztráta bodů by byla velkým zklamáním. Začali jsme dobře a už ve 4. minutě jsme šli do vedení 1:0 po brance Marka. Místo toho, aby nás ale uklidilo a přineslo do mužstva pohodu, tak jsme začali chybovat, ztrácet míče v rozehrávce a soupeř začal podnikat nebezpečné výpady do naší obrany. V 18. minutě uchránil naše čisté konto jen báječný zásah Matěje Svobody v brance. Ve 20. minutě se hosté zásluhou Rokose, který prošel domácí obranou až příliš jednoduše, vyrovnání na 1:1 přece dočkali. Rychle jsme se ale vzpamatovali a po pohotové střele Marka moc nechybělo, abychom šli opět do vedení. Nebezpečnou střelou se představil i Feko, ale brankář Matulík míč vyrazil před sebe a ani krásné nůžky Marka z dorážky brankou neskončily. Další tutovku měl na noze Horváth. Zkusil to podél vybíhajícího brankáře, ale ten své mužstvo podržel. Branku do šatny se nám ale vstřelit podařilo. Danč pronikl do obranné zóny Bíliny, míč poslal na Horvátha a ten se už tentokrát nemýlil. Poločasový výsledek 2:1 byl příjemný, ale ještě zdaleka neznamenal vítězství. Hostům také patřil úvod druhé části. Hrálo se na naší polovině hřiště a vyrovnání viselo na vlásku. Nepříjemné momenty jsme přežili, a kdyby po hodině hry střely Danče nebo Feka, byly přesnější, tak jsme mohli být klidnější. Po hodině hry nám zatrnula. To když Matěj Svoboda podběhl centrovaný míč, ale naštěstí hlavičkující hráč těsně minul. Dveře k našemu vítězství se hodně otevřeli v 71. minutě. Jako lasička se obranou protáhl Marek, našel si místo k zakončení a bylo to 3:1. O pět minut později zase dlouho nepřemýšlel Beruška, opřel se do míče a brankář ho zaznamenal až když se zastavil v síti. Naše vedení 4:1 už se do konce zápasu nezměnilo a můžeme si tak připsat do tabulky třetí vítězství v sezóně. Výsledek napovídá, že zápas měl jasný průběh, ale až tak jasné to nebylo. Rozhodlo se až v posledních 20 minutách, kdy jsme 2x skórovali. Ale jak se říká, historie se na to neptá. Pojďme slavit a zodpovědně se připravovat na další zápas.

Branky: Marek 2, Horváth 1, Beruška 1

Sestava: M.Svoboda-Koráň, Sviták, Beruška 1, Jakl, Feko, Vála, Podhorský, Danč, Marek, Horváth, Horáček, Mejzr, Nedomlel

Trenér: V.Podhorský  Vedoucí: J.Nedomlelová

Rozhodčí: Toráč-Blažek, Švejdar