Přátelský z., St 24.07 00:00

Zase ten konec. Domácí vyrovnali 4 minuty před koncem

TJ Proboštov – SK Štětí

1:2 PK  (0:0)   12.9.2015  6. kolo

Do Proboštova na hřiště nepříjemného soupeře, kterého jsme sice v létě na turnaji v Dobříni porazili, ale v minulém soutěžním ročníku jsme s ním byla naše bilance minusová. Doma jsme vyhráli na penalty a ze zdejšího hřiště na jaře odešli poraženi. Změnit to v letošním roce a také do tabulky pravdy vrátit ztracené body z minulého kola z utkání doma s Horním Jiřetínem, jsme chtěli na podmáčeném trávníku v brzkém sobotním odpoledni. Do soupeře jsme se pustili s chutí a prvních 10 minut jsme domácím míč moc nepůjčovali. Ve 3. minutě centr Stejskala před branku hlavou nepřesně trefil Kucler a o minutu později jsme se zase dožadovali penalty za ruku, ale rozhodčí byl proti. Naše aktivita postupně slábla a domácí začali také vylézat z ulity. První střelu směrem na naši branku poslal Blažek, ale skončila vysoko nad. Ještě větší možnost otevřít skóre si Proboštov připravil ve 14. minutě při rohu, ale míč skončil půl metru vedle levé tyče. Mezi smutné se zapsala 21. minuta, kdy musel pro zranění odstoupit Michal Šmidrkal. Diagnóza je svalové zranění. Další informace budou známi po lékařském vyšetření. Největší příležitost mělo naše mužstvo v prvním poločase po střele Hrdého, když se bravurním zákrokem představil Račuk v brance domácích.  Hezky přes hlavu si míč přehodil i Slanička, ale pohotové zakončení skončilo těsně vedle. Druhý poločas zahájili domácí volným přímým kopem, ale nijak slavně nedopadli, protože trefili jenom zeď. Šajtlí to po hodině hry zkusil Stejskal a tečovaný míč otřel vrchní část brankové konstrukce. I v dalších minutách to byl náš kolektiv, kdo měl na hřišti navrch. Při jedné z akcí jsme domácí tak přitlačili do jejich šestnáctky, že byla branka na spadnutí. Stalo se tak ale až o 2 minuty později.  Za faul jednoho z hráčů domácích ve vlastní šestnáctce na Stejskala byla nařízena  penalta. Tu s přehledem proměnil Slanička a šli jsme do vedení 1:0. Domácí, kteří se do této doby drželi spíše defenzivní taktiky, museli začít více útočit. Kopali několik volných přímých kopů, ale žádný z nich k úspěchu nevedl. Už jsme pomalu začínali myslet na vítězství, když přišla 86. minuta a domácí zahrávali volný přímý kop. Míč přetažený k zadní tyči jsme nedokázali odklidit do bezpečí, vrátil se zpět před branku, kde číhající Pešula srovnal na 1:1. Zápas i takto skončil a na řadu přišly penalty.

Kloub      4:2

Zápas, ve kterém jsme měli více ze hry, ale co nám to bylo platné, když jsme si moc gólovek nevypracovali a domácí obranu v jejich šestnáctce mockrát nepřekvapili. Domácí z minima vytěžili maximum. Stejně jako v minulém kole jsme neustáli závěr zápasu, ale aspoň v penaltovém rozstřelu jsme jeden zasloužený bod navíc získali.

Branky: Slanička 1 z penalty

Sestava: Kloub-Ransdorf, Šimral, Šmidrkal(21.Čámský), Mencl-Kucler(86.Poráč), Hrdý, Slanička, Stejskal-Belák, Malák(81.Tichý)

Připraveni: J.Grepl, Michovský

Trenér: J.Vinš  Vedoucí: J.Havner   Masér: K.Zavřel

Rozhodčí: P.Černý-M.Karasinski, F.Černý   150 diváků