26. kolo, So 11.5.2024 14:00

FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

2x se mužstvo dospělých dokázalo dostat do vedení, ale ani to nestačilo na vítězství.

SK Štětí – TJ Sokol Horní Jiřetín

2:3(1:0)  5.9.2015  5. kolo

Páté kolo proti sobě svedlo 2 mužstva z úplné špičky tabulky. Naše mužstvo na 1. místě a soupeř 3. Nutno ale poznamenat, že Jiřetín má zápas z minulého kola odložen a ve 3 úvodních vždy vyhrál. Utkání jsme začali ve velkém stylu a již ve 3. minutě jsme šli po rohu do vedení 1:0. Stejskal rozehrál na krátko na Hrdého a ten krásným centrem předložil na hlavu Slaničkovi. Stejný hráč byl blízko 2. úspěchu v 8. minutě, ale v rozhodujícím okamžiku mu míč ukopl Levý. I další gólovku si připravilo naše mužstvo. Byl to Stejskal, ale cestě míče do sítě se postavila překážka s krkolomným jménem brankář Miloslav Aschenbrenner. Z úvodního tlaku jsme vytěžili pouze jednu branku a soupeř se pomalu začínal osmělovat. Hezký zákrok musel ze svého rejstříku vytáhnout Kloub v naší brance po čtvrthodině hry. Neposedný míč při zpracování ve vlastní šestnáctce nezkrotil Šimral. Zasáhl ho rukou a rozhodčí Jaromír Novotný ukázal na značku pokutového kopu. Kloub se zachoval s velkým klidem a perfektním zákrokem udržel naše mužstvo ve vedení 1:0. Hosté ve snaze vyrovnat, ale nepolevovali a zkoušeli střílet ze všech pozic. Chyběla však větší přesnost, a když už míč mířil mezi 3 tyče, tak byl připraven brankář. Po půlhodině hry se připomenulo i naše mužstvo, když to z 25 metrů zkusil Hrdý, ale míč skončil těsně vedle. Další velké tutovky nabídl závěr poločasu. Ve 44. minutě to před naší brankou vypadalo, jako před závěrečnou kapitulací. Nakonec to ale dopadlo, v co už nikdo nedoufal. Míč jsme dostali ze šestnáctky do bezpečí. Poslední příležitost prvního poločasu si vzal na starost Slanička, který se prokličkoval až přímo před brankáře, ale ten mu výborně zmenšil střelecký úhel a skórovat nedovolil. Začátek druhé části vyšel hostům báječně. Vzpomínáte na naši 1. inkasovanou branku s Krupkou? Tak přesně tak to vypadalo při vyrovnání na 1:1. Po rohu zleva, zůstal u zadní tyče volný Duran, který mohl lehce skórovat.  Vzpamatovali jsme se poměrně rychle. Proti střele Hrdého se ještě dobře postavil brankář, ale průnik Slaničky zastavil ve vlastní šestnáctcš kapitán hostů Vrána jen za cenu faulu a kopala se 2. penalty v utkání. Slanička si s ní poradil a opět získal našemu mužstvu vedení.  Tentokrát 2:1. Po vstřelené brance to chvilku vypadalo, že přebíráme režii zápasu. Nebezpečně v těžkém postavení hlavičkoval Ransdorf a střela Maláka skončila na tyči. V závěrečné dvacetiminutovce nám však začal docházet dech. Odstrčit od míče se nenechal Mikulčík v 73. minutě a pěkným lobem přehodil brankáře na 2:2. Odpovědět větším tlakem s cílem vytvořit si šance se nám v závěru už nedařilo. Byl to naopak Horní Jiřetín, který 4 minuty před koncem zahrával roh a jeden z našich obránců zasáhl míč hlavou, tak nešťastně, že ten skončil v síti. Byla to také poslední branka zápasu, která znamenala porážku 3:2. Nepříjemná ztráta bodů z domácího trávníku, která mrzí o to více, že jsme 2x vedli. 2x jsme ale také inkasovali po rohových kopech a bránění standardních situací nebyla naše silná stránka. Hosté hráli obětavě, naše úvodní převaha je nezlomila a připsali si na své konto čtvrté vítězství v řadě.

Branky: Slanička 2( 1 z penalty)

Sestava: Kloub-Čámský(62.Kucler), Ransdorf, Šimral, Mencl(86.J.Grepl)-