O našem vítězství proti Černivi se rozhodlo už v 1. poločase. Ve 2. se branky zamknuly a diváci už žádný gól neviděli.

SK Štětí – TJ Sokol Černiv

6:1(6:1)   1.8.2015  turnaj Dobříň

Poslední možností vyzkoušet si formu a zkusit jednotlivé herní varianty před startem mistrovských soutěží byl náš poslední zápas na turnaji v Dobříni.  Soupeřem byla Černiv hrající o 2. soutěže níže I. B třídu. Vůbec to ale neznamenalo, že nás čeká procházka rozkvetlou alejí. Černiv získala na turnaji stejně jako naše mužstvo do tohoto utkání 8 bodů a společně námi ji  patřilo 1. resp 2. místo a hrálo se o celkového vítěze turnaje ročníku 2015. Ve 4. minutě jsme se dopracovali k 3 rohům za sebou a i když nebyly zahrány ani v jednom případě špatně, tak jsme se k úspěšnému zakončení nedostali. V 8. minutě jsme se po brance Beláka, než jsme si všimli , že asistent rozhodčího drží pro postavení mimo hru praporek na hlavou, pár vteřin radovali. To Černiv hned z první šance skórovala. Otevřeli jsme ji cestu do šestnáctky a průvan tam udělal útočník hostů přesně mířenou střelou na 1:0. Branka nás ale na kolena neposlala a už ve 13. minutě bylo srovnáno na 1:1. Míč se od Tichého odrazil k Belákovi a jeho umístěný projektil přes celou branku skončil u levé tyče. Stejná dvojice, která byla ústřední postavou dalších minut, se postarala o naše vedení. Spolupráci s Tichým zakončoval Belák téměř do prázdné branky na 2:1. I při našem dalším útoku jsme ostřelovali Černiv ze všech stran, ale míč se odrážel od obránců zpět do pole. Ve 24. minutě si vzal po přihrávce od Beláka poslední slovo Tichý a upravil na 3:1. V těchto okamžicích stála obrana soupeře na hodně vratkých nohách. Toho využil Šimral, který prošel ve 27. minutě přes 4 obránce a levou nohou i velmi pěkně zakončil na 4:1. Ještě než se soupeř vzpamatoval, tak se míč dostal k Menclovi a po půlhodině už jsme vedli 5:1.  Na ručník to pro hosty vypadalo za dalších několik minut, když Tichý obešel obránce a do prázdné branky zvýšil na 6:1. V závěru poločasu mohl ještě skórovat Grepl, ale z dobrého postavení vystřelil slabě. Do druhého poločasu trenér zamíchal se sestavou a brankové hody z kopaček našich hráčů skončily. Do šancí jsme se ale dostávali. Ve 47. minutě se řítil sám na branku Marek, ale místo střely volil přihrávku, které k úspěchu nepadla. Stejně neúspěšný v koncovce byl i Matuszewski. Z několika metrů sám před brankou po centru Mencla hlavičkoval vedle Šimral. Do šibenice mířil z volného přímého kopu čtvrthodiny před koncem Stejskal, ale bylo to z velké dálky a brankář byl připraven. Že by se náš brankář Kloub ve druhém poločase ale nudil, nejde říci. Stále musel být ve střehu. Soupeř však mířil často hodně nepřesně, a když už se do šance dostal, jako třeba v 81. minutě po zpětné přihrávce, tak byl brankář na svém místě.  Jasné vítězství znamená i vítězství v turnaji a zisk pěkného poháru za 1. místo. Teď ještě týden potrénovat a v sobotu 8.8.2015 zveme všechny fanoušky v 10:15 na fotbalový stadion ve Štětí , kde se 1. kole Ústeckého přeboru utkáme s atraktivním soupeřem SK Hrobcemi.

Branky: Belák 2, Tichý 2, Šimral 1, Mencl 1

Sestava: Kloub-Čámský, Šimral, Ransdorf, Mencl-Kucler, Slanička, Malák, Hrdý-Belák,