Mužstvo dospělých na hřišti favorita předvedlo v přátelském utkání solidní výkon.

SK Sokol Brozany – SK Štětí

3:1(3:1)   22.7.2015   přátelský zápas

Jen 2 dny trval odpočinek po nešťastném vyřazení v pohárovém utkání na pokutové kopy s Litoměřicemi a už nás čekalo další neméně těžké střetnutí s nováčkem ČFL. Hrálo se za úmorného vedra a teploty přesto, že se hrálo až v 18:00, stoupaly ke čtyřicítce. Mužstva jsou v plné letní přípravě a příležitost ukázat své fotbalové umění dostal na obou stranách širší hráčský kádr. Do první slibné šance se dostala naše jedenáctka v 8. minutě, když se Malák dostal do bezprostřední blízkosti brozanské branky, ale místo střely hledal ještě Beláka. Domácí to o chvilku později zkusily střelou z větší vzdálenosti, ale míč si cestu do branky také nenašel. Skóre se měnilo až v 18. minutě. Špatnou rozehrávku ve vlastním pokutovém území dokázali domácí rychle potrestat a získat vedení 1:0.  Zvýšit náskok jsme Brozanům  nabídli hned o 2 minuty později. Zbytečné váhání s odkopem. Následoval faul na hranici šestnáctky a po volném přímém kopu už to bylo 2:0. Stejnou příležitost, také volný přímý kop jsme měli ve 30. minutě my, ale míč po střele Beláka skončil nad břevnem. Nejkrásnější akci celého zápasu sehrál centrující Čámský společně po krásném výskoku s hlavičkujícím Belákem. Chyběla tomu jen třešinka na dortu, kterou by byla branka. Míč se totiž od tyče odrazil zpět do pole. Vytouženého, ale i zaslouženého snížení náskoku jsme se nedočkali ani po zakončení Maláka, jehož pokus zneškodnil brankář. Střelecky pozadu nezaostávali ani domácí, když proti jejich střele zpoza šestnáctky musel hezky zasahovat a míč vyrážet na roh Doležal v brance.  5 minut před přestávkou se gólově provedeným volným přímým kopem uvedla nová tvář v naší sestavě Radek Hrdý. Míč zatočil levou nohou přes zeď do sítě a snížil na 1:2.  Získat zpět dvoubrankové vedení se domácím podařilo v poslední minutě poločasu. Naše obrana polevila, už asi čekala poločasový hvizd rozhodčího Barvy a skóre se měnilo na 3:1 pro Brozany. Před nástupem do druhé půle, jak bývá v těchto přátelských zápasech zvykem, došlo na obou stranách k velkému střídání. Do gólovky se hned na jejím začátku řítil Tichý, ale byl zastaven zvednutým praporkem asistenta rozhodčího pro postavení mimo hru. Domácí se postupně usadili na naší polovině a ve hře směrem dopředu začala naše hra váznout. Brozany trefily levou tyčku, zahrávaly i volný přímý kop, ze kterého ale branku minuly. Čelili jsme rychlým brejkům, ale obrana se vždy stačila rychle vrátit a všechny pokusy domácích zachytávala. K tomu se přidal ještě pozorný Kloub v brance, který nastoupil do druhého poločasu, a domácí favorit náskok nezvyšoval. V 77. minutě to mohlo být přesně naopak. Jan Grepl, hráč Hoštky, který se úspěšně snaží prosadit do mužstva dospělých ve Štětí, donutil obránce k faulu a protože to bylo ve vápně, tak se kopala penalta.  Na ty už se ale v našem mužstvu bude pomalu vypisovat velké výběrové řízení. Když se podíváme trochu do minulosti, tak na jaře v Bílině jsme na pokutové kopy padli. Teď v neděli v rozstřelu s Litoměřicemi jsme ze 3 pokusů dokonce nedali ani jednu. Tentokrát se míče chopil Šimral a dopadl stejně jako jeho předchůdci. Penaltu neproměnil. Brankář vyrazil. Nakonec jsme ještě museli dohrávat po zranění Maláka v 10 deseti, protože střídající hráči už se sprchovali. Výsledek 3:1 není ale špatný a navíc lze souhlasit i se zastupujícím trenérem Lukášem Stejskalem, že to byl zápas remízový. V prvním poločase jsme si vypracovali větší množství šancí než soupeř a skóre mohlo být klidně obráceně. Ve 2. poločase byl domácí kolektiv aktivnější, ale žádný drtivý tlak z toho nebyl. Branka nakonec ve druhém dějství ani žádná nepadla. Před námi je víkendový turnaj v Dobříni. V sobotu FK Pšovka pod vedením Karla Grabmüllera, kterého si mnozí pamatují z jeho nedávného působení ve Štětí. V neděli nastoupíme proti Lovosicím a tam se nechme překvapit, s čím proti nám vyběhnou.

Branky: Hrdý 1

Sestava: Doležal(45. Kloub) – Čámský, Šimral, Hrdý, Ransdorf- Kucler , Malák, Malinský,