25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

26. kolo, So 11.05 14:00

Fotbalový rok jsme zakončili ziskem poháru. Čeká nás předkolo poháru České pošty. Hráčům gratulujeme a děkujeme za pěknou prezentaci oddílu i města.

TJ Postoloprty – SK Štětí

0:4(0:2)

27.6.2015   finále O pohár hejtmana Ústeckého kraje

Posledním vystoupením mužstva dospělých fotbalového ročníku 2014-2015 bylo finále O Pohár hejtmana Ústeckého kraje.  Velká šance po dlouhých letech získat toto ocenění a fotbalový rok zakončit pohárovým titulem. Hrálo se v Roudnici n.L. na hřišti Pod lipou a soupeřem byl loňský účastník I. A třídy TJ Postoloprty, kterým se podařilo obsadit 2. místo, které se stalo postupovým do Ústeckého přeboru. Podpořit je přijeli 2 naplněné autobusy fanoušků a to údajně třetí měl ještě závadu. Lépe začalo naše mužstvo a už v 1. minutě mohl skórovat Malák. Dostal se ale do těžkého střeleckého úhlu a branku minul. O chvilku později na sebe stejný hráč opět upozornil, ale v tom negativním slova smyslu, když viděl po zásluze žlutou kartu. Krásný centrovaný balón z levé strany poslal v 11. minutě před branku Blažek, obránce skákal naprázdno a za ním stojící Kucler slabší levou noho poslal balón k levé tyči na 1:0. Postoloprty povzbuzované hodně početnou a hlasitou diváckou kulisou, která zabírala půlku hlavní tribuny, mohly srovnat o 2 minuty později, kdy jsme před vlastní brankou nevěděli, kam dříve skočit. Při další akci to soupeř zkoušel z dálky, ale vysoko přestřelil. Trestné kopy našeho mužstva, místo dovolenkujícího se nejlepšího střelce našeho mužstva v minulé sezóně Lukáše Stejskala, zahrával v tomto utkání často Aleš Blažek, ale jeho snahu v 18. minutě odvrátil brankář soupeře. Těžké chvilky před vlastní brankou jsme si často způsobovali nepřesnou rozehrávkou ve středu hřiště a ve 20. minutě jsme uchránili čisté konto jen díky dvěma spolehlivým zákrokům Klouba v brance. V dobrém nebo spíše ve výborném střeleckém postavení se ocitl Belák, ale branku Postoloprt o metr minul. Důležité momenty se odehrály ve 25. minutě. Unikající Šimral byl ze zadu bez snahy hrát míčem trefen Pourem a rozhodčí Suchánek udělil kartu barvy červené. Rozhodčí to v tomto utkání neměl vůbec lehké. Zrovna 2x v rukavičkách se nehrálo a navíc diváci soupeře vyloučení nesli těžce. Myslíme si však, že rozhodčí utkání zvládnul dobře a nikomu nestranil včetně postranních. Kopal se volný přímý kop, na který si nejlépe vyskočil Šimral a hlavou zvýšil vedení na 2:0. Kdo by čekal, že soupeř to vzdá a bude už jenom čekat na konec, tak by se pletl. Další minuty prvního poločasu nebyly z naší strany herně dobré. Škoda, že se 10 minut před přestávkou neprosadil Belák, když jeho střelecký pokus zlikvidoval brankář. Vstřelit kontaktní gól ještě před změnou stran mohl protivník po rohu, ale míči v cestě do sítě chybělo pár centimetrů. Lepší začátek druhé půle jsme si nemohli přát. Levé strana obrany Postoloprt zůstala volná, naběhl si tam Poráč a z na milimetr přesné přihrávky si Tichý nemýlil. 3:0 už bylo více než slibné. Autor 3. branky se pak v 58. minutě při rozehrávce volného přímého kopu soupeře postavil, tak šikovně, že byl míčem trefen, zmocnil se ho a z dobrých 40 metrů poslal míč za záda gólmana, který asistoval při volném přímém kopu. 4:0 a málokdo už by věřil, že by jsme si  domů pohár neodvezeme. V 64. jsme přáli branku Belákovi, ale ani tentokrát, když byl sám před brankářem, mu to nevyšlo. Obrovskou šanci měl finálový protivník v 69. minutě, ale trefil jen boční. Čestného úspěchu se Postoloprty nedočkali ani 12 minut před koncem, když se proti postavila levá tyč naší branky. Do gólovky se řítil Gabriel, ale v rozhodujícím okamžiku si míč předkopl daleko před sebe. Naposledy v utkání směřoval míč mezi 3 tyče po střele Poráče, kterou brankář vyrazil. Konec. Pohár hetmana Ústeckého kraje je doma. Gratulujeme. Pohár předávali za asistence fotografů členové výboru Ústeckého fotbalové svazu. Radost měli i diváci soupeře a tak to vypadalo, že spokojenost je na obou stranách. Nyní krátká přestávka a 13. července začíná letní příprava.

Branky: Tichý 2, Kucler 1, Šimral 1

Sestava: Kloub-Poráč, Tůma, Šmidrkal, Ransdorf-Kucler, Malák, Šimral,

Blažek(59.Matuszewski)-Tichý,Belák(75.Gabriel)

Trenér: J.Vinš   Vedoucí: J.Havner

Rozhodčí: Suchánek-Roháč, Ipser