FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

27. kolo, Dnes 10:15

Výkon mužstva dospělých na hřišti zachraňujících se Spořic pochvalu nezaslouží a domácí zaslouženě vyhráli.

1.FC Spořice – SK Štětí

3:1(2:1)  30.5.2015

V předposledním zápase letošního ročníku jsme se představili na hřišti zachraňujícího se mužstva. Boje o celkové umístění začínají vrcholit a každý získaný bod už může hodně napovědět. Naše mužstva před týdnem prohrálo doma v důležitém zápase s Litvínovem a tak jsme byli zvědaví, co to s mužstvem udělá a zda dokáže na hřišti soupeře úlohu favorita potvrdit.

Úvodní minuty zápasu patřily domácím. Již ve 3. minutě nechal za sebou Ransdorf útočníka Spořic a dorostenec Koráň, který dostal příležitost v tomto utkání od začátku, zachraňoval před nabíhajícím hráčem odkopem míče na roh. Toto varovní pro hosty dostatečné nebylo. Ve 12. minutě nechala obrana hodně prostoru kapitánovi domácích Eiseltovi, tak se do míče ze 30 metrů opřel a Michovský skákal naprázdno. O 2 minuty později Štětí tak dlouho váhalo s odkopem a nabídlo domácím zvýšení náskoku na 2:0. Obrovskou tutovku ale Spořice zazdily. V 17. minutě zahrávalo Štětí první roh a hned z toho bylo vyrovnání na 1:1. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Belák a po několika zápasovém střeleckém půstu si na konto připsal branku.  Žádný obrat ve vývoji zápasu ve prospěch favorita ze Štětí, ale vstřelená branka nepřinesla. Nebezpečně letící míč z trestného kopu zahrávaného Camplem musel vyrážet Michovský. Volný přímý kop zahrávalo i Štětí a golman Pechar pro jistotu vyrazil balón na roh. Pak si s obranou pohrál Vrba, když snadno obešel několik bránících hráčů a hosté si oddechli až po zásahu Ransdorfa. Ve 28. minutě si   na krásně letící míč naběhl Vrba, hlavou ho zrovna ideálně netrefil, ale jeho odskok překvapil brankáře Štětí takovým způsobem, že z toho byla branka na 2:1 pro Spořice. V závěru poločasu mohli domácí náskok pojistit z několika volných přímých kopů, ale Campl vždy trefil jenom zeď. Začátek druhého poločasu byla velká nuda. Domácí pozorně bránili a hosté, kteří měli sice míč na svých kopačkách o něco častěji, působili ospalým dojmem a nebezpečnější fotbalovou akci si nevytvořili. Zkusili to změnit dvojím střídáním, ale žádnou velkou změnu ve hře to nepřineslo. Zaskočit Michovského v brance zkusil z velké dálky v 66. minutě hráč domácích, ale ten se překvapit nenechal, včas zareagoval a postrčil míč na roh. Největší šanci a také jedinou měli hosté na vyrovnání v 73. minutě. Stejskal uvolnil Slaničku, ale zakončení dopadlo střelou daleko vedle branky. 9 minut před koncem přišlo rozhodnutí. Obrana Štětí, která se v těchto okamžicích už více věnovala útočení, se nestačila vrátit a hráč Spořic upravil hezkou střelou po samostatném úniku na konečných 3:1.

Výhra domácích byla zcela zasloužená. Chuť po vítězství byla na jejich hře vidět od začátku až do konce. Snažili se hrát ze zajištěné obrany a obranu soupeře překvapovat rychlými brejky. Naše mužstvo předvedlo slabý výkon, kterým svého soupeře ničím nepřekvapilo. Hra bez nápadu a pohybu nám přinesla jen několik náznaků šancí, které k úspěchu nevedly. Forma hráčů zůstala daleko před branami spořického stadionu. Teď nás čeká anglický týden. Ve středu semifinále poháru doma s Vilémovem a v sobotu mistrák také doma s Kadaní. Domácí zápasová série pak pokračuje ve středu předehrávkou s Neštěmicemi.

Oblastní přebor zakončíme 13.6.  v Proboštově. Zápasů ještě hodně a to jsme neřekli , že pokud by se podařilo vyhrát semifinále poháru, tak by nás čekalo ještě finále.

Branky: Belák 1

Sestava: Michovský-Ransdorf, Šimral, Šmidrkal, Koráň(62.Tůma)-Kucler(62.Poráč), Malák,

Slanička, Stejskal-Belák(85.Kotrba), Tichý(77.Matuszewski)

Připraveni: Gabriel

Trenér: J.Vinš  Vedoucí: J.Havner  Masér: K.Zavřel

Rozhodčí: Mareš-Sedláček, Trojan