26. kolo, So 11.05 14:00

Pomalu už jsme začínali věřit v zisk bodů, když domácí udeřili. Nejprve z penalty a 2 minuty před koncem po rychlém útoku.

Baník Modlany - SK Štětí

3:2(1:2)    2.5.2015

Nepovedený výkon v minulém týdnu doma proti Hrobcím jsme jeli napravit do Modlan. Soupeř na nás před zápasem ztrácel 2 body a oči všech příznivců fotbalu Ústeckého kraje směřovaly právě do Modlan, kde měl zápas hodně napovědět, jak to bude v dalších kolech vypadat na čele tabulky.

Domácí do zápasu vstoupili hodně aktivně a zkoušeli rychle dostat jeho vývoj na vlastní stranu. Už ve 2. minutě jedna z bývalých ligových akvizic nedalekých Teplic Doležal, vyzkoušel pozornost Michovského v brance Štětí, který musel míč vyrazit na roh. Hosté se ve hře dopředu osmělovali pomalu, ale průnik Stejskala přes celé hřiště, který zakončil chvilkou přemýšlení, zda vystřelit pravou nohou, skončil i s pomocí lehké teče brankáře Hanuse, na tyči. Uběhla minuta a po volném přímém kopu se míč opět odrážel od jedné z modlanských tyčí, tentokrát té vrchní. Nedáš, dostaneš, je staré fotbalové pořekadlo, které stále platí. Modlany okamžitě zaútočily, obrana nechala příliš mnoho prostoru jednomu ze střelců. Michovský míč vyrazil jen před sebe a dobíhající hráč otevřel skóre zápasu na 1:0 pro domácí. Ještě než se stačili domácí fanoušci doradovat , tak tu bylo vyrovnání. Stejskal zahlédl do vápna nabíhajícího Slaničku, kterému adresoval přihrávku, a jeho nechytatelné trefení míče na 1:1 bylo jedinečné.  Domácí zvýšili obrátky a během 4 minut v polovině poločasu si vypracovali 2 šance.  Pohotový pokus Tomáše Vavrince  přizvedl Michovský na roh a ani při dalším neměly Modlany přesnou mušku. Ve 36. minutě se přihrávka zleva dostala až ke Stejskalovi, ale tomu se dobře do rány postavil brankář. O 2 minuty později už tak úspěšný nebyl. Štětí zafungovala spolupráce Beláka se Stejskalem, který 7 minut před přestávkou trefil přesně a hosté vedli 2:1. Domácí druhou branku ve své síti těžce nesli, reklamovali postavení mimo hru a to, co si museli vyslechnout rozhodčí na vlastní adresu, publikovat nebudeme. On to vlastně ani rozhodčí neslyšel, protože minimálně 2 hájení hráči Modlan by museli opustit hrací plochu. Nesoustředěná domácí obrana mohla ještě do přestávky inkasovat potřetí a to když míč z volného přímého kopu zahrávaného Stejskalem brankář vyrazil na Šmidrkala, ale ten v těžkém postavení neskóroval. Druhý poločas sice začal ve znamení 2 trestných kopů domácích, ale bylo to Štětí, které si vypracovala gólové příležitosti. Nejprve z nulového úhlu trefil tyč Stejskal a ve 48. minutě zase Belák mířil mimo branku. V 54. minutě báječně prostrčil míč na Slaničku Tichý, ale slabounké zakončení stačil obránce domácích odkopnout do bezpečí. V 57. minutě nedůraz ve výškovém souboji využil hráč domácích, který postupoval sám na Michovského, který střelu vyrazil, a dorážka skončila za brankou. Pohodině hry velmi hezky z těžké pozice vystřel hráč Modlan, ale Michovský podržel míč v náručí. Blízko zvýšení náskoku byl Tichý, ale jeho dobře mířenou střelu k tyči gólman, který byl v tomto utkání velmi důležitou postavou v dresu domácích, vyrazil na roh. Obrovskou šanci ke skórování měl Tůma, který si zaběhl na volný přímý kop k zadní tyči, ale branku hlavou těsně minul. 19. minut před koncem zahrál ve vlastní šestnáctce rukou Tesařík, ale penalta se nepískala. Hezky po centru Stejskala hlavičkoval Slanička, ale i tentokrát domácí podržel brankář. Hosté už stále častěji koukali na časomíru, ale v době, kdy na ní svítila 78. minuta, ve vlastním pokutovém území fauloval Tůma a rozhodčí neváhal nařídit penaltu. K ní se postavil Doležal a srovnal na 2:2. Hosté, kteří chtěli domů odvést všechny 3 body, zvýšili úsilí ve hře dopředu a střela Kuclera byla hodně nadějná. Smutný osud hostů se však naplnil 2 minuty před koncem. Rychlý útok hostů, necitlivé vyběhnutí brankáře a rázem bylo skóre zápasu 3:2 pro Modlany a výsledek platil i po závěrečném hvizdu rozhodčího.

S domácím celkem jsme sehráli zcela vyrovnanou partii, ve které jsme si minimálně bod zasloužili. Šancí jsme měli i více, ale rozhodlo jejich neproměňování. Nezvládli jsme však závěr utkání a 2x chybovali.Oproti úvodním zápasům jara, kdy jsme se chlubili neprůstřelnou obranou, však začínáme dostávat branky a tentokrát to byly dokonce 3. Ztracených bodů je velká škoda, ale nejsou ještě rozhodující. Teď hrajeme doma v neděli, a pokud se nám podaří nad Horním Jiřetínem zvítězit, tak stále zůstáváme v boji o to nejvyšší umístění.

Branky: Slanička 1, Stejskal 1

Sestava: Michovský-Tůma, Šmidrkal, Šimral, Ransdorf-Kucler(79. Poráč), Malák, Slanička,