FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

27. kolo, Dnes 10:15

I ve druhém domácím zápase v řadě jsme zvítězili. Sice tím nejtěsnějším rozdílem a po ne příliš vydařeném výkonu, ale i tak jsme se dotáhli na 3 body za vedoucí Litvínov, který prohrál ve Vilémově.

SK Štětí – SK Hrobce-Roudnice n.L.

2:1 (2:1)   25.4.2015   23.kolo 22. hrací

Přijedou, nepřijedou? To byla nejčastější otázka, která byla na hřišti ve Štětí už 5 dní před zápasem s Hrobcemi, slyšet nejvíce. Soupeř měl snahu utkání přeložit z důvodu velkého počtu zraněných, ale i vyloučených. Zkoušel to, jak u nás, tak i na svazu, ale nakonec nikde neuspěl. Družina statečných se však do Štětí dostavila a hlasatel nahlásil sestavu 11 hráčů. Kdo však počítal, tak zjistil, že hosté mají na hřišti pouze hráčů 10. Domácí, hned jak se začalo, tak se přesunuli na útočnou polovinu soupeře, ale že překonat jejich bránící val, nebude nic lehkého, se Štětí přesvědčilo velmi rychle. Trestný kop Kuclera nebo průnik Kuclera po pravé straně skončily ještě dříve, než někdo stačil zakončit.  Dát vedoucí branku na 1:0 se však domácím podařilo už v 11. minutě, když nečekaný centr Stejskala mezi 2 obránce přesně zakončil bez dlouhého váhání Tichý.  Dopředu se často přesouvali i obránci Štětí, ale polostřela Šmidrkala po rohu nebo střelecký pokus Ransdorfa zpoza šestnáctky vytouženou brankou neskončily. Ve 27. minutě se ve výborné střelecké parketě objevil Tichý, ale míč zasáhl tak nešťastně, že skončil až u rohového praporku. Navýšit náskok na 2:0 se Štětí podařilo po půlhodině hry, když z volného přímého kopu ze vzdálenosti 20 metrů přesně k tyči zamířil Stejskal. Za hlavu, se ve 40. minutě chytal Ransdorf společně s diváky, když se jako zakončovatel ocitl sám před brankářem Kyselou, ale branku daleko minul. O 2 minuty později zase Slanička místo zpracování volil střelu z první a ochranná síť za brankou nestačila. Hosté si za celý první poločas vypracovali jen jednu šanci, která však skončila gólem. Na rychlý útok po nevydařeném rohu se obrana nestačila soustředit  a Jan Lukeš snížil na poločasových 1:2 z pohledu hostů.. Hned na úvod druhé půle špatně zpracoval míč Šimral, ale hráč Hrobců ve výborném střeleckém postavení míč trefil špatně.   Střelu Stejskala z brankové čáry odvracel v 56. minutě do bezpečí nejlepší dosavadní střelec Hrobců, Marek Polák. Hosté i nadále se vztyčenou hlavou odolávali tlaku domácích a čekali na příležitost vyrazit k bleskovému útoku a pokusit se srovnat na 2:2. Hra domácích postrádala bojovnost, chuť porvat se o každý míč, a když už se dostali do palebného postavení, tak dopadlo, jako hlavička Slaničky po centru střídajícího Poráče. Na hřišti to také často hodně jiskřilo a  žlutilo, o čemž by mohl něco říci Slavoj  Tichý, který se 2x octil na zemi po nevybíravých zákrocích soupeře. Poslední velkou příležitost zápasu, si vypracovali domácí. Ransdorf se do míče opřel vší silou, ale chybělo trochu více přesnosti. Štětí nakonec k hubenému a vydřenému vítězství 2:1 dokráčelo.

Domácí byli po utkání spokojeni snad jen se ziskem 3 bodů. Jejich výkon zůstal daleko za očekáváním, a kdo si myslel, že si vylepší skóre, tak byl zklamán. Hosté po zápase také vypadali, že nesmutní a dokázali, že když se mužstvo semkne, tak dokáže podat dobrý výkon i bez trenéra a realizačního týmu a je třeba podat uznání, že i v 10, zápas zvládli. No a co diváci. Ti moc spokojení s předvedeným fotbalem nebyli. Zápas hezký nebyl a nejen, že neviděli moc branek, na které si ve Štětí v poslední době zvykli, tak ani těch hezkých kombinačních akcí, které by k brankám vedly, také moc vidět nebylo.

Branky: Tichý 1, Stejskal 1

Sestava: Michovský-Tůma, Šimral, Šmidrkal, Ransdorf-Kucler, Malák(65.Poráč), Slanička,