FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

27. kolo, Dnes 10:15

Těžkou zkoušku má za sebou mužstvo dospělých. Blšany na jaře body neztrácí a tak je naše vítězství hodně cenné. Hráči zaslouží za předvedený výkon pochvalu.

SK Štětí – FK Chmel Blšany

4:1(2:1)   18.4.2015   22.kolo

Na zápas s Blšany se hráči, ale i fanoušci ve Štětí těšili. Soupeř před začátkem druhé půlky soutěže nahlásil cestu za záchranou a po 5 jarních kolech okusil hořkost porážky pouze jednou. Posilnil i o několik hráčů s ligovými zkušenostmi. Očekávala se pěkná fotbalová podívaná, protože i naše mužstvo na jaře šlape a herně se mu daří.

Hned první útok Štětí skončil málem v brance, ale naštěstí pro hosty v posledním zlomku vteřiny zrazil obránce míč na roh.  Blšany rychle srovnali krok a už v 7. minutě předvedl v pokutovém území kličkovanou jeden z hráčů, ale těch kliček bylo až moc. Kucler  na druhé polovině hřiště po čtvrthodině hry vyzkoušel z těžkého úhlu připravenost hostujícího brankáře Jíchy, který musel míč odvracet na roh. Centr Stejskala na hlavu Slaničky z volného přímého kopu ještě brankou neskončil, ale v polovině poločasu o 4 minuty později, to byl právě Slanička, který ukázal, že čich na góly v zápasech proti Blšanům má. Před brankou ho našel Tůma a bylo to 1:0 pro Štětí. Na vyrovnání se dlouho nečekalo. Míč se  od tyče odrazil k volnému Vidličkovi, před kterým se otevřela úplně prázdná branka, a bylo to 1:1. S brankami jakoby se v těchto momentech roztrhl pytel. Tichý sebral balón obránci Houdekovi, obešel dalšího obránce Blšan a jako na podnose poskytl Belákovi zakončení na 2:1. Ještě před přestávkou se branky dožadoval Stejskal, ale zda míč přešel nebo nepřešel brankovou čáru těžkou soudit. Druhou část zápasu začaly Blšany aktivněji. Domácí se spoléhali na bránění, ale střelecký pokus soupeře z velké dálky skončil jen v náručí brankáře. V brance Štětí neskončil ani hlavičkový pokus Zemana v 62. minutě. Radost mezi domácími fanoušky vypukla v 70. minutě po rohu, když uklidňující branku na 3:1 hlavou vstřelil Šmidrkal. Neuběhly snad ještě ani 3 minuty, když sám na branku postupoval Belák, míč mu ukopl obránce, ten se ale dostal na kopačky Stejskala, který nádherně směřovanou střelou přes celou branku rozhodl o konečném vítězství Štětí 4:1.

Hosté byli fotbalově určitě vyrovnaným soupeřem, ale přeci jenom bylo na naší hře vidět, že jsou hráči spolu mnohem déle, dokážou si vypracovat střelecké příležitosti a také je využít.  Nedopouštěli jsme se ani tolika individuálních chyb a do tabulky jsme si zaslouženě přičetli 3 body. Za týden opět doma. Hrajeme pro Hrobcím, které teď doma prohrály s Proboštovem 5:1. Nic to ale nemění na věci, že nás čeká těžký zápas. Je to derby a v těch nemusí favorit vždy vítězit. Naše mužstvo ale udělá všechno pro to, aby  se tak nestalo.

Branky: Slanička 1, Belák 1, Šmidrkal 1, Stejskal 1

Sestava: Gabriel-Tůma, Šmidrkal, Šimral. Ransdorf-Kucler, Slanička(84.Poráč),

Malák(84.Malák), Stejskal(85.Matuszewski)-Tichý(86.Michovský), Belák(81.Blažek)

Připraveni: P.Vaněk, L.Kloub

Trenér: J.Vinš  Vedoucí: V.Frey   Masér: K.Zavřel

Rozhodčí: Bouma-Oborník, Sejkora   Delegát: Jiří Hönig

Hlavní pořadatel: J.Havner   150 diváků  ŽK 2:1