25. kolo, Dnes 10:15

26. kolo, So 11.05 14:00

Poprvé v letošním roce mužstvo dospělých neinkasovalo a z těch mála šancí co si připravilo dokázalo aspoň 2x skórovat. Štětí - Slaný 2:0.

SK Štětí – SK Slaný

2:0(0:0)   14.2.2015   UT Hrobce přátelák

Ve statistikách přátelských a mistrovských zápasů posledních 15 let jsme žádný s dnešním soupeřem nenašli. Pamětnicí a věřím, že je jich mezi námi ještě dost, určitě pamatují přátelské zápasy se Slaným v 80. letech na dnešním štětském stadionu. Ale ani to, nebyl náš dnešní protivník, protože to byl kolektiv Vojenské tělovýchovné jednoty Slaný. Pojďme ale k tomu dnešnímu proti účastníkovi I. A třídy Středočeského kraje. V úvodu se hráči rozhodli šetřit se silami a herní tempo více připomínalo horskou lokálku, která je právě v tom nejstrmějším kopci Alpských velehor. Žádná kloudnější akce nebo střela na branku v prvních 15 minutách vidět nebyla. Do těsné blízkosti branky Slaného jsme se dostali až v 17. minutě, ale skončilo to pádem Blažka v pokutovém území a dle rozhodčího v mezích pravidel. Hlavním arbitrem dnešního zápasu byl Martin Toráč, který se své úlohy zhostil velmi dobře. Navíc měl od probuzení velké starosti, protože zajišťoval asistenta rozhodčího, když mu účast nečekaně skrečoval J.Hořejší. Standardní situace jsme se dočkali o minutu později. Šimral, volný přímý kop nezahrál špatně, ale trefil místo, kde byl připraven brankář. Hosté ve hře dopředu působili živěji a po jednom z rychlých brejků zakončený střelou k bližší tyči musel zasahovat Kloub. Jak bezzubá je koncovka Štětí, jsme předvedli po rohu 10 minut před změnou stran. Nikdo ze 3 hráčů, kteří měli míč na kopačce během chvilky do něj nedokázali pořádně kopnout. Strachovat jsme se museli ve 40. minutě při volném přímém kopu Slaného. Předcházel mu faul Tichého, který jako útočník  byl v tento okamžik naším posledním obráncem. Mušku si hráči Slaného ale asi schovali až na jaro. Z ještě větší blízkosti zahrávalo Slané volný přímý kop hned na začátku druhého dějství zápasu, ale výsledek byl stejný. Míč skončil daleko vedle. Jen krůček byl soupeř od vedoucí branky v 50. minutě, ale s šancí naložil bídně. Konečně bylo slyšet z  naší lavičky v 55. minutě. Stejskal zatáhnul míč po pravé straně a ke skórování vyzval, z obrany naběhnuvšího Šimrala, který si poradil a zajistil nám vedení 1:0. Ožili jsme a hned to na hřišti z naší strany vypadalo lépe. Kucler vybojoval ztracený míč, ten putoval okamžitě k hlavnímu nahrávači tohoto utkání Stejskalovi, který si všiml za obranu nabíhajícího  Tichého v 64. minutě a zajistl dvoubrankové vedení 2:0. Postupně jsme ale zase zalezli do ulity, prostřídalo se několik hráčů, na place se objevili i 2 dorostenci, a i když si nevedli špatně, tak ta sehranost tam přeci jenom nebyla. Příliš mnoho prostoru jsme nechávali hráčům Slaného a ti se 2x ocitli v jasných gólových příležitostech. Darek Doležal v brance musel vytáhnout něco ze svého umění. Korekce výsledku se soupeř nedočkal, a protože i naše ofenzíva vyšla naprázdno, tak jsme se Slaným loučili po výhře 2:0.
      Zápas přinesl trenérovi další herní poznatky, které pomohou k dalšímu směřování mužstva a konsolidaci sestavy. Na hrotu je cítit absence Beláka, který podruhé v sestavě chyběl. Tentokrát kvůli zranění. Poprvé letos do zápasu nastoupil Vladimír Poráč, který byl dlouhodobě nemocen a přejeme mu rychlé dohnání tréninkového manka.  Petr Tůma zase sjíždí kopce nejvyšších hor Evropy. Příležitost ale dostali nové tváře včetně dorostenců a lavička byla oproti minulým zápasům docela početná. Za týden v sobotu 21. 2. 2015 jedeme do České Lípy, kde je v 11:00 výkop našeho zápasu s domácím Arsenálem.

Branky: Kloub(45. Doležal) – Kotrba, Šimral, Šmidrkal, Ransdorf- Kucler, Slanička, Malák,