FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

27. kolo, Dnes 10:15

Mužstvo dospělých je na soustředění ve Sloupu v Čechách a k sehrání přátelského zápasu si odskočilo do nedalekého Nového Boru.

FC Nový Bor – SK Štětí

1:2(0:1)   31.1.2015   přátelský zápas

V rámci soustředění ve Sloupu v Čechách, kde hráči polykají desítky naběhaných kilometrů a v posilovně tvarují své tělo, byl na sobotu přichystán přátelský zápas na umělé trávě v Novém Boru, kde mužstvo dospělých změřilo své síly s domácími, účastníkem divizní soutěže. Začalo se opatrně a v prvních 15 minutách nic zvláštního na hřišti k vidění nebylo. Domácí špatně zahráli volný přímý kop a Štětí se do tempa také dostávalo pomalu. Teprve až v 18. minutě na sebe upoutala pozornost střela Tichého, ale brankář domácích vyrazil do bezpečí. Ve 22. minutě podržel mužstvo báječným zákrokem Michovský v brance Štětí, když obrana pozdě reagovala na rychlou kombinaci Nového Boru zakončovanou Ruszem. Ve 29. minutě směřovala zase na druhé straně hlavička Stejskala vedle tyče domácích. Že se stejný hráč, cítí lépe než hlavičkář, jako exekutor volných přímých kopů, předvedl o minutě později, když rozvlnil síť z přímáku na 1:0. Z toho samého místa kopal i o 3 minuty později, ale tentokrát trefil jen zeď.   S nebezpečnou navštívenkou si těsně před poločasem poradil Michovský. Prudká střela to nebyla, ale míč těsně před brankou zaplaval, jak bárka na rozbouřeném moři. Úvodní minuty druhé půle patřily štětské sestavě a chyběla jen ta poslední a nejdůležitější věc fotbalu, přesná střela. V 59. minutě se probrali i domácí a hlavičce po rohu chybělo jen několik centimetrů, aby míč sklouzl pod břevno. Hodně blízko bylo Štětí zvýšení náskoku po volném přímém kopu, ale Šmidrkal se k zakončení hlavou nedostal.  V 63. minutě zase spálili možnost k vyrovnání po rohu domácí. Od takové 65. minuty začal Nový Bor získávat územní převahu a ve hře Štětí se začala objevovat únava. Dalekonosná střela minula pravou tyč Doležala, který nastoupil do branky Štětí ve 2. poločase. Reflexivně zasahoval brankář hostů po nádherné kombinační akci Nového Boru. V době stupňujícího se tlaku, ale domácí obrana nechala pootevřená zádní vrátka, do nich vběhnul Tichý, obhodil si brankář, a i když z velkého úhlu, tak míč do branky na 2:0 dostal. Radost z dvoubrankového vedení trvala přesně 2 minuty. Nový Bor předvedl akci, které musel zatleskat i soupeř. Míč letěl zprava do leva a zpět před branku, kde Moravec přímo z voleje napnul síť štětské branky. 1:2 z pohledu domácích.  12 minut zbývalo do konce, když Belák vyzval ke skórování Stejskala, který byl u míče o zlomek vteřiny později a na 3:1 nezvýšil. V malinko nervózním závěru to z dálky zkusil hostující Tíchý. Břevno z vnějšku z volného přímého kopu trefil Stejskal. Poslední šanci k srovnání měli domácí minutu před koncem, ale hlavou po rohu přesně nemířili.

Výsledek 2:1 znamená naše první letošní vítězství. Potěšitelné je o to více, že je to v době získávání potřebné fyzické kondice, sil moc není a navíc proti mužstvu, které hraje v hierarchii mistrovských soutěží o stupínek výše. Za týden zavítáme k přátelskému zápasu znova do Českolipského okresu. V sobotu 7. 2. 2015 ve 13:00 hrajeme v Mimoni proti domácím, účastníkovi I. A třídy.

Branky: Stejskal 1, Tichý 1

Sestava: Michovský(45.Doležal)-Tůma, Šmidrkal, Šimral, Ransdorf-Kucler, Malák, Slanička,