Před středečním odjezdem na soustředění jsme změřilo mužstvo dospělých síly se Střekovem.

Před středečním odjezdem na soustředění jsme změřilo mužstvo dospělých  síly se Střekovem.

TJ Střekov – SK Štětí

2:2(2:0)  24.1.2014 přátelský zápas

Ve druhé letošní přípravě nás čekal vedoucí celek I. A třídy skupiny A, který ve všech 13 podzimních zápasech dokázal zvítězit. Hrálo se na umělé trávě na Kamenném vrchu v Ústí n.L. a kromě vhodné zimní prověrky se také čekalo zda se nám podaří letos vstřelit první branku, když už to v prvním zápase před týdnem v Benátkách n.J. nevyšlo.

Šanci otevřít skóre jsme měli hned na začátku zápasu, ale byla to na dlouhou dobu poslední vážnější příležitost, kterou jsme v prvním poločase nachystali. Domácí soustředili obranné síly na hranici šestnáctky, kde nás v poklidu pochytávali do svých sítí a vyráželi k bleskovým protiútokům. Jeden takový hned ve 12. minutě využili, když si velmi lehce zaběhli za naši obranu a upravili na 1:0.  Snaze našeho mužstva chyběl větší moment překvapení. Co bylo platné, že jsme měli míč na svých kopačkách mnohem častěji, když jsme z toho nic dobrého nevymysleli. Důrazně atakoval brankáře Střekova Hyka, ale ten stačil včas dostat balón do bezpečí. Střelou z velké dálky to zkusil i Blažek, ale branku hodně minul. Volný přímý kop po půlhodině hry zahrávali domácí, ale ani oni mušku přesnou neměli. Fotbal moc pohledný nebyl a hrstka fanoušků se nebavila. Změnit to zkoušel Šimral, ale hlavou branku netrefil.  Placírkou ve 37. minutě mířil na branku domácích Tůma, ale brankář pokus zlikvidoval, když míč konečky prstů vystrčil na roh. První roh zahrával Střekov až ve 43. minutě. Sice bez úspěchu, ale o minutu později už domácí ruce nad hlavu zvedali. Pomohla jim k tomu naše ztráta míče na polovině hřiště a obrana už zatáhnout za záchrannou brzdu nestačila. Na úvod druhé půle hezky vystřelil Malák. Brankář domácích se stačil jenom podívat, jak míč prosvištěl nad břevnem. V zápětí na opačné straně hřiště spálil více než stoprocentní šanci Střekov a do třetice zahozenou šanci viděli diváci v 51. minutě v podobě hlavičky Hyky, která si cestu mezi 3 tyče domácích nenašla. Naše převaha se zvyšovala, ale byla dost často doprovázena školáckými ztrátami míče a z toho domácí těžili. Jako v 58. minutě, kdy na naší straně stálo i trocha toho fotbalového štěstí. V 63. minutě zase musel předvést brankářské umění Kloub v naší brance, když nádherně vytlačil míč na roh. No a pak už jsme se konečně letošní první  branky Štětí v letošním roce dočkali. Na 1:2 snížila jedna z nových tváří v  našem mužstvu v zimní období Petr Hyka, který v našem mužstvu nedávno už působil. Gól nás nabudil a vyrovnat mohl Stejskal hlavou. Byla to, ale spíše malá domů než efektní zakončení. 15 minut před koncem jsme se zaslouženého vyrovnání dočkali.  Blažek se do míče opřel svojí pověstnou levačkou a brankář se natahoval marně. 2:2. Úplný obrat mohl dokonat Kucler. To by, ale musel hlavou snad ze 3 metrů mířit lépe. V závěru se ke slovu přihlásili i domácí, ale branku netrefili.  Blízko vítězného gólu Štětí byl Blažek, ale chybělo pár centimetrů. Zápas jsme zakončili volným přímým kopem. Vypadalo to, že to bude nějaký signál, ale Stejskal trefil jenom zeď. Zápas skončil remízou, i když jsme pomýšleli na výhru. Měli jsme více ze hry než domácí, ale to na vítězství nestačilo. Doháněli jsme 2 brankový náskok a hra má ještě hodně děravých míst, které je třeba do začátku jara odstranit. Ve středu 31. 1. 2015 se jede na soustředění do Sloupu v Čechách, v rámci kterého nás čeká v sobotu 1. 2. 2015 i přátelské utkání s divizním Novým Borem.

Branky: Hyka 1, Blažek 1

Sestava: Michovský(45. Kloub)-Tůma, Šmidrkal, Šimral, P.Vaněk- Tichý, Blažek, Malák,