25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

26. kolo, So 11.05 14:00

SK Štětí – FK Olympie Březová 0:3(0:2) 23. kolo Fortuna divize dospělých 20. 4. 2024

SK Štětí – FK Olympie Březová 0:3(0:2)   23. kolo Fortuna divize dospělých 20. 4. 2024

FK Olympie Březová

0:3(0:2)

23. kolo Fortuna divize dospělých 20. 4. 2024

Minulý týden jsme neuspěli na hřišti favorizovaných Neratovic, kde se s definitivou rozhodlo 2 minuty před koncem brankou na 2:0. Před tímto utkáním doma s Březovou hlásil další zranění Jiří Neuman a to ještě Pavel Fary na lavičce nebyl také 100% fit. Sečteno podtrženo to znamenalo 2 náhradníky a navíc ne úplně fit. O to horší, že se nám na jaře nedaří a v předchozích 3 jarních domácích utkáních jsme získali jen bod. V tabulce se k nám přibližují mužstva ze sestupových pozic a každý získaný bod pro nás začíná mít cenu zlata. To jsme chtěli vytěžit i v tomto domácím utkání.

Realita na hřišti však byla jiná. Hosté od začátku ukazovali, že nepřijeli bránit a bylo vidět, že přijeli s cílem získat body. Na konci 3. minuty zkoušel obstřelit obránce Petr Peterka, ale branku Štětí minul. I další šanci měli hosté. Po zpětné přihrávce se do ní dostal Jiří Šellong a Václav Sailer musel na zem.Ve 13. minutě už jsme ale inkasovali. Bylo to po rohu, kdy 2x reflexivně zachraňoval Václav Sailer, ale s následnou dorážkou Jakuba Hory na 1:0 už nešlo nic dělat.  Za další 4 minuty mohlo být ještě hůře. Za obranu se dostal Lukáš Vymyslický. Likvidoval Václav Sailer, který konečky prstů vytěsnil míč na tyč. Osudová se ale pro nás stala 19. minuta. Odkopli jsme míč do autu, protože na zemi ležel zraněný Tomáš Zůza. Hosté ale usoudili, že to z tohoto důvodu nebylo. Pokračovali ve hře, Lukáš Vymyslický přihrál Davidu Kursovi  a ten balón uklidil k pravé tyči na dvojnásobné vedení hostů. Ve 24. minutě ukličkoval 2 obránce útočník soupeře a ještě, že se Lukáš Vymyslický lépe netrefil.  Až teprve ve 26. minutě jsme poprvé převedli, že by to mohlo jít, když unikl po levé straně Jiří Alberovský a Filipu Zezulovi chyběl krok k zakončení. Ve 29. minutě po přihrávce Tomáše Beláka zakončoval Adam Čížek, ale byl zastaven obráncem a toužili jsme po penaltě, kterou rozhodčí nenařídil. Pak jsme kopali 2 rohy za sebou a po tom druhém hlavičkoval mimo branku Matyáš Lána.  Ještě než poslal rozhodčí hráče na přestávku, tak se z nenadání dostal na hranici velkého vápna ke střele Jakub Hora a nejlepší hráč našeho mužstva v tomto utkání Václav Sailer v brance pokus hostů zlikvidoval. Do 2. části jsme vyběhli s Michalem Obrtlíkem v útoku s tím, že zápas není ještě ztracen. Naše plány ale hosté velmi rychle překazili.  Krásné přetažení míče Josefa Hudce na vzdálenější tyč bylo začátkem branky na 3:0 z kopačky Lukáše Vymyslického. Další rána pro náš tým. Na další větší vzruch na hřišti se čekalo až do 36. minuty, kdy se na centr Adama Čížka tlačil ve vápně Michal Obrtlík. Zkoušel míč poslat do branky hlavou, ale byl ve složitém postavení. V 69. minutě kopal volný přímý kop Tomáš Belák, ale byla to spíše malá domů. S přibývajícím časem zápas ztrácel na tempu. Zkusili jsme ještě dvojí střídání a do útoku se vydal i jinak brankář Václav Čížek. Vyfasoval ale žlutou kartu a v jeden moment tam hrozila i druhá. V 82. minutě jsme po rohu nechali úplně volného Davida Kursu a Václav Sailer musel míč vyrážet na další roh. Poslední šanci zápasu mělo naše mužstvo 3 minuty před koncem, ale Michal Bílek se s míčem dostal do velmi těžkého úhlu a brankář stačil rychle vyběhnout proti němu.

Jarní trápení našeho mužstva pokračuje a je z toho další tříbranková domácí porážka. Na jaře jsme odehráli 7 zápasů a získali v nich pouhých 5 bodů. Další statistika říká, že pouze v jednom zápase jsme vstřelili gól a to v Újezdu. Navíc marodka mužstva je neskutečná, i když   vymlouvat se na to nám nepomůže. Hosté od začátku hru režírovali a o osudu utkání bylo rozhodnuto za 20 minut. 2:0 a na obrat jsme už síly nenašli. Nyní nás v neděli 28. dubna čeká v Praze místní Meteor, kde je výkop 10:15. Za 14 dní 4. května doma přivítáme FK Admiru Praha B. Výkop je v 10:15.

Sestava: Václav Sailer – Jakub Kafka, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Michal Bílek – Tomáš