Sepap Štětí

Sepap Štětí

13. kolo, Pá 10.05 18:00

Sepap Štětí

Sepap Štětí – Sokol Pokratice 4:0(2:0) 10. kolo okresní soutěž stará garda 19. 4. 2024

Sepap Štětí

4:0(2:0)

10. kolo okresní soutěž stará garda 19. 4. 2024

Zápasem jara bylo utkání prvního celku tabulky okresní soutěže skupiny A Sepapu Štětí proti druhému mužstvu v pořadí Sokolu Pokratice. Kádr domácích čítal tentokrát dostatečný počet 18 hráčů, ale skrývala se za tím tajenka, jaká je zdravotní kondice jednotlivých hráčů. Hosté před týdnem rozstříleli Bohušovice n.O. 8:0 a tak jsme byli zvědavi s jakou muškou přijedou do Štětí.

Hned od úvodního hvizdu bylo znát, že obě mužstva budou dávat přednost útočnému fotbalu a diváci, kterých se bohužel z důvodu nefotbalového počasí moc nedostavilo, uvidí hodně šancí a bude se na co koukat. První velkou příležitost měl Miloš Vála, ale skončilo to jen rohovým kopem Sepapu. Za další 2 minuty už jsme, ale zvedali ruce nad hlavu. Branku na 1:0 vstřelil Jakub Červinka, před kterým se otevřela branka, a svoji první jarní účast v týmu staré gardy oslavil brankou. Hosté ve hře dobře byli také hodně aktivní a v 16. minutě jsme udrželi vedení jen díky skvělému zákroku Milana Mazance v naší brance. Otřepané nedáš, dostaneš, se naplnilo rychle  v 18. minutě. Postaral se o to Jiří Vokoun senior brankou na 2:0. Vstup našeho týmu do utkání byl nad očekávání skvělý. Ve 24. minutě se hosté těžce smiřovali s tím, že se dostali do postavení mimo hru, ale i kdyby praporek nešel nad hlavu, tak branku minuli. Ve 27. minutě hledal Jiří Tyl levačkou z volného přímého kopu před brankou volného spoluhráče, ale adresáta nenašel. Ve 28. minutě odpajdal ze hřiště zraněný Jiří Vokoun a jak se později ukázalo, tak nebyl zdaleka poslední. Ve 33. minutě to zkusil z dálky Miloš Vála, ale brankář si s tím lehce poradil. V závěru poločasu kopaly Pokratice volný přímý kop z dobré vzdálenosti, ale střela dobré parametry neměla. Hned ve 2. minutě 2. poločasu poslal zleva na zadní tyč centr Jan Arazim a Jakub Červinka z nulového úhlu málem vstřelil branku. Stejný hráč centroval i z volného přímého kopu ve 44. minutě, ale míč mu uletěl na tenisové kurty. Ve 49. minutě pálil zpoza velkého vápna Pokratic  Jakub Červinka, ale metřík chyběl. Postupně opouštěli sestavu Sepapu Štětí další zranění hráči. Jan Tyle, ten už v 1. půli, Josef Jonák, Miloš Vála. Jejich kolegové na hřišti ale byli rozhodnuti bojovat i za ně o vítězství. V 53. minutě jsme měli výhodu rohového kopu, ale dobře jsme s ním nenaložili. Nebezpečnější roh kopali i hosté v 58. minutě, ale nakonec jsme míč z velkého vápna dostali do bezpečí.  Důležitou pojistku se nám podařilo zapsat  do zápasu po hodině hry.  Báječnou nahrávku načasoval Roman Morávek po hodině hry na Jakuba Červinku a ten svojí druhou brankou v zápase zvýšil na 3:0. Další minuty co se šancí a nadějných příležitostí patřili hostům. V 63. minutě se hráč Pokratic se rozhodl vystřelit a míč líznul břevno. V 65. minutě zahrávali hosté volný přímý kop, ale radost jim překazil štětský brankář. V 69. minutě předvedl jeden z mnoha jedinečných zákroků v naší brance Milan Mazanec a hosté už se po několikáté chytali za hlavu. Střeleckou formu měl ale náš tým. V 73. minutě se do zápasu Sepap zapsal pohádkovou kombinací, na jejímž konci gól Marka Kuči na 4:0. O chvilku později mohl stejný hráč dokonce přidat další branku, ale skončilo to jen rohem. V závěru si každé z mužstev koplo ještě po jednom rohu a pak už se pískal konec zápasu.

Velmi důležité vítězství. Největší rozdíl mezi oběma mužstvy byl v proměňování brankových příležitostí. Naše většinu svých brankových příležitostí proměnilo. Hosté se naopak v zakončení trápili. Velkou zásluhu na tom, že se nám podařilo udržet čisté konto, má Milan Mazanec v brance, který byl vyhlášen hráčem zápasu. Potvrdit vedoucí postavení v tabulce jedeme za týden v pátek 26. 4. 2024 do Libochovic s výkopem v 17:30.

Branky:  Jakub Červinka 2, Jiří Vokoun senior 1, Marek Kuča 1

Sestava: Milan Mazanec – Roman Páviš, Martin Havner, Josef Pixa, Josef Jonák, Tomáš