SK Štětí – První Chlumecká 7:0(2:0) 17. kolo I. A Třídy dorostu 7. 4. 2024

SK Štětí

První Chlumecká

7:0(2:0)

17. kolo I. A Třídy dorostu 7. 4. 2024

Před týdnem utekl dorostencům dobře rozehraný zápas ve Velkém Březně, kdy vedli už 4:1, aby nakonec odešli ze hřiště poraženi 5:4. Šance vylepšit si náladu byla v zápase proti poslednímu celku tabulky, který v soutěži nezískal ještě ani bod. Podle tohoto atributu jsme byli jasný favorit zápasu, ale úvodních 15. minut tomu dění na hřišti nenapovídalo. Postupně jsme ale začali opasek utahovat a herní iniciativu začali přetahovat na naši stranu. Ve 13. minutě postupoval sám na brankáře Jakub Vejl, ale brankáře soupeře nepřekonal. Skóre jsme otevřeli o 2 minuty později a stálo to zato. Do míče se z dobrých 25 metrů opřel Lukáš Širochoman a trefil se přesně mezi spojnici tyče a břevna na 1:0. Na přelomu 20. minuty jsme kopali hned 3 rohy za sebou, ale ani v jednom případě jsme to nedotáhli do vítězného konce. Ve 22. minutě se připomněli hosté, když se ke střele odhodlal Marek Mašek, ale vysoko přestřelil. Ve 33. minutě byl ke skórování vyzván Daniel Hromy, ale míč za brankovou čáru nedostal. Uklidnění do týmu přinesla druhá branka Lukáše Širochomana a z levé strany velkého vápna dostal míč do sítě na 2:0. Ve 39. minutě jsme měli ještě výhodu volného přímého kopu, ale skončil daleko za brankou. Na závěr 1. poločasu kopal ještě roh hostující František Škrleta, ale ani on se nesetkal s úspěchem. Hned po změně stran jsme 2x pozlobili obranu soupeře, ale branku to nepřineslo. Tu si hlavní rozhodčí do svého zápisníku zapsal v 59. minutě. Rychlonožka David Bílek nechal obránce za sebou a brankáři nedal žádnou šanci zareagovat. 3:0. Hned o minutu později si gólové kopačky obul Lukáš Kocúr a fanoušci Štětí včetně jeho maminky mohli tleskat brance na 4:0. Utkání bylo rozhodnuto a těšit jsme se mohli na další góly. V 68. minutě nechal všechno za sebou David Bílek a svojí druhou brankou v zápase zvýšil už na 5:0. Za další minutu si s obráncem pohrál  Jakub Beruška a radost z branky na 6:0 byla zasloužená.  V 75. minutě se do listiny střelců zapsal i Daniel Hromy, který krásnou umístěnou střelou zvýšil na 7:0. A protože v 83. minutě hostující Jakub Merta neproměnil ani největší šanci soupeře tak to byl také výsledek konečný.

V tabulce s 27 body držíme pěkné 4. místo, ale teď nás čekají 3 zápasy v řadě na hřišti soupeře a to se všemi 3 soupeři, kteří jsou v tabulce před námi. Držíme palce, aby se mužstvu s těmito soupeři podařilo nějaké body vyválčit.

Branky: Lukáš Širochoman 2, David Bílek 2, Lukáš Kocúr 1, Jakub Beruška 1, Daniel Hromy

1

Sestava: Dragan Kosorič – Jakub Vejl, Miroslav Šedivý, Štěpán Malecha, Radim Paďour (K),