Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Sepap Štětí – Slavoj Bohušovice n.O. 2:2(0:0) PK 3:2 8. kolo okresní soutěže 5. 4. 2024

Sepap Štětí – Slavoj Bohušovice n.O. 2:2(0:0)  PK 3:2 8. kolo okresní soutěže  5. 4. 2024

Sepap Štětí

2:2(0:0)  PK 3:2

8. kolo okresní soutěže  5. 4. 2024

Jako vedoucí celek tabulky okresní soutěže skupiny B nastupovala stará garda Sepap Štětí ke svému prvnímu jarnímu zápasu. Soupeřem byl na domácím trávníku 5. celek tabulky Slavoj Bohušovice. Papírovým favoritem bylo naše mužstvo. Jak to ale bude vypadat na hřišti po dlouhé zimní přestávce, bylo těžké odhadovat a na nějaké papírové předpoklady bylo lepší zapomenout.  Hosté to také od první rozehrávky ze středového kruhu potvrzovali a na jejich hře bylo vidět, že body do Štětí odevzdat nepřijeli. Byly to také Bohušovice, kdo si vypracoval první vážnější šanci zápasu ve 4. minutě. Sepap se rozjížděl pomaleji a poprvé fanoušci zpozorněli po čtvrthodině hry, kdy se Miloš Vála 2x v rychlém sledu za sebou dostal do nebezpečné blízkostí hostujícího brankáře. Jinak v další části 1. poločasu už moc pohledných fotbalových akcí k vidění nebylo. Ve 37. minutě byl nehezky faulován Miloš Vála, ale oklepal se z toho a pokračoval ve hře. Největší šanci otevřít skóre jsme si přichystali 2 minuty před změnou stran. Po rohu trefil Roman Morávek hlavou jen břevno. Skóre se ale měnilo brzo po změně stran a bohužel k naší lítosti v náš neprospěch. První střelecký pokus ve 44. minutě Martin Flór v brance ještě vyrazil, ale s dorážkou už nic dělat nemohl. 0:1. Až teprve za tohoto stavu jsme do toho začali šlapat a uvědomili jsme si, že pokud chceme uspět, tak je třeba přidat. V 51. minutě už jsme se řítili do gólovky, ale za bouřlivé nevole diváků nás zastavil asistent laik rozhodčího nominovaný ze strany soupeře, který signalizoval postavení mimo hru. O minutu později zase hraniční neofsajd na druhé straně hodně zaváněl druhým gólem v naší síti, ale skóre se nakonec neměnilo. V 53. minutě byl blízko vyrovnání Jan Čermák, který se opřel do míče, a moc nechybělo, aby skončil v síti. Z hodně výhodného postavení zahrávaly Bohušovice volný přímý kop v 57. minutě, ale Vít Jakubíček branku netrefil. Hned z protiútoku z levé strany zacentroval na zadní tyč Jan Arazim a nabíhající Martin Havner  trefil přesně tak jak si přála většina diváků. Vyrovnal na 1:1. Chtěli jsme ale vyhrát a pokračovali jsme ve snaze vstřelit další gól. V 62. minutě jsme kopali rohový kop zakončený střelou, ale do cesty se postavil obránce. V 71. minutě se mezi 2 hráči soupeře v pokutovém území šikovně protáhl Pavel Čermák a jedním z nich, i když se to samozřejmě hostům nelíbilo a dávali to hlasitě najevo, byl sražen nedovoleně na trávník. Sám postižený si vzal míč a šel kopat penaltu. Proměnil a zajistil našemu mužstvu vedení 2:1. Vítězství bylo blízko. Do konce zbývaly  3 minuty, když jsme ve středu hřiště zahráli málo důrazně, o míč jsme přišli a hosté po rychlém brejku nakonec srovnali v 77. minutě na konečných 2:2. Musely se jít kopat penalty a bonusový bod jako přídavek k tomu remízovému.

Sled penalt:

Bohušovice                               Štětí

Vít Jakubíček       1:0                     Pavel Čermák    1:1

Č.12                     2:1                    Jan Čermák        2:2

Jan Veselý           2:2                    Martin Havner     3:2

Petr Hadrbolec   3:2  kopala se zbytečně -  kopalo se na 3 penalty

V tabulce držíme s 21 body 1. místo. Za týden 12. dubna jedeme na hřiště posledního celku tabulky a za 14 dní 19. dubna přivítáme na domácím trávníku aktuálně 2. celek tabulky Sokol Pokratice na jehož hřišti jsme na podzim remizovali 2:2 a zvítězili na penalty.

Branky: Pavel Čermák 1 (z penalty), Martin Havner 1

Sestava: Martin Flór – Jan Čermák, Daniel Jerman, Miloš Vála, Jan Arazim, Josef Jonák, Jan