FK Dukla Praha U19

Přátelský z., So 20.07 00:00

FK Teplice U19

Přátelský z., St 24.07 00:00

SK Újezd Praha 4 – SK Štětí 0:4(0:1) 20. kolo 19. hrané Fortuna Divize B 29. 3. 2024

SK Újezd Praha 4 – SK Štětí 0:4(0:1) 20. kolo 19. hrané   Fortuna Divize B  29. 3. 2024

SK Újezd Praha 4

SK Štětí

0:4(0:1)

20. kolo 19. hrané   Fortuna Divize B  29. 3. 2024

Čtvrté jarní kolo nás poslalo do hlavního města na umělou trávu SK Újezd Praha. Jako favorit jsme neodjížděli. Čekal nás totiž třetí celek tabulky, se kterým jsme v historii ve 3 předchozích utkáních vždy prohráli. Navíc naše střelecká potence je v posledních 4 zápasech včetně podzimu nulová a body začínáme potřebovat víc než lidé sůl v pohádce Sůl nad zlato. Odevzdat body jsme ale nepřijeli. Den před zápasem jsme si ještě zatrénovali, a že to vedlo i k úspěchu, ukázal nakonec i výsledek tohoto utkání.

Domácí vstoupili do utkání s velkou vervou a od první vteřiny se valil na naši branku jeden útok za druhým. Neuběhlo ještě ani 60 vteřin a už jsme odvraceli po dlouhém autu první nebezpečí za cenu rohu. 2. minuta a Václav Čížek v brance zachraňoval znova a to dokonce nadvakrát.  Domácí kopali druhý roh. Újezd i nadále utahoval šrouby a k vápnu soupeře jsme se dostali až v 8. minutě, kdy z toho byl nepovedená střela. V 15. minutě se z dobrých 25 metrů odhodlal ke střele Daniel Valeš, ale branku Štětí přestřelil. Za další 2 minuty bylo před naší brankou opět velké horko. Rychlý protiútok po levé straně založil  Patrik Tomaides, před brankou našel volného spoluhráče a Václav mezi 3 tyčemi musel čarovat. Střelu útočníka domácích zlikvidoval a hlavička z dorážky skončila za brankou. Ve 24. minutě házeli domácí aut. Míč z něho doplachtil až na kopačky jednoho z hráčů a po jeho střele se břevno chvěje ještě teď. Hned z protiútoku si do vápna soupeře naběhl Adam Čížek, ale ke střele se vůbec nedostal. Ve 28. minutě jsme viděli první žlutou kartu, kterou viděl domácí Jakub Pěnkava po zbytečném vražení do našeho brankáře. Domácí zkoušeli mnohokrát dlouhé auty, ale stejně jako ve 31. minutě Michalem Obrtlíkem se nám je dařilo   odvracet do bezpečí. Ve 34. minutě byl blízko půlící čáry faulován Tomáš Zůza a kopali jsme volný přímý kop. Na něj se na čekanou do vápna soupeře vydal obránce Michal Obrtlík. Hlavou sice míč netrefil, ale sedl mu na nohu a šli jsme do vedení 1:0. První gól jarní gól našeho týmu byl na světě. Ten poslední byl dokonce v 14. kole na podzim v Hřebči. Autorem byl tehdy Tomáš Mikina. Radost velká, ale konečné rozhodnutí ještě daleko. Ve 39 minutě kopali domácí po faulu Jakuba Kafky volný přímý kop, ale domácí hráč nám bránění usnadnil přetaženým centrem daleko za vzdálenější tyč. Ve 40. minutě jsme ještě odvraceli centr domácího kapitána Petra Jackla. To už se blížil konec 1. poločasu a domácí stále toužili jednobrankové manko před odchodem do kabin smazat. Čisté konto jsme ale udrželi i ve 2. minutě nastavení, kdy to domácí zkusili, jak jinak než dlouhým autem a po našem úspěšném zákroku rozhodčí Tomáš Jakl písknul poločas. Do druhé části jsme nevstoupili zrovna 2x jistě. Ve středu hřiště jsme zbytečně přišli o míč a po centru na zadní tyč už se zdálo, že domácí hráč dopraví míč za záda brankáře. Václav se však už po několikáté v tomto utkání zaskvěl skvělým zákrokem. Domácí i nadále tlačili na pilu a ve 48. minutě musel proti rohovému kopu zasahovat Michal Obrtlík. Že by to mohlo jít z naší strany dobře i dopředu jsme předvedli v 52. minutě. Po rychlé výměně míče se dostal k centru Tomáš Belák, ale byl z toho roh, který nebyl vůbec špatně kopnutý.  Na konci první hodiny domácí zaveleli k další ofenzívě a v rozmezí 4 minut kopali 3 standardní situace.  Nejprve 2 rohy. První vyboxoval do bezpečí brankář a ten druhý skončil střelou mimo brankovou konstrukci. Pak ještě kopal volný přímý kop Daniel Ircingl, ale ani po něm se domácí diváci neradovali. Uběhla více než hodina hry a na hřiště se začala vkrádat nervozita a rozhodčí vytahoval žluté karty. To ale nemění nic na věci, že proti hlavičce domácích po dlouhém autu musel zasahovat v 63. minutě bezchybně chytající Václav Čížek. V 68. minutě jsme se také dostali do vápna soupeře, obranu pročísnul Tomáš Mikina, přistrčil míč na Zdeňka Skokana, který nezadržitelně zvýšil na 2:0.  Radoval se i skákající masér našeho týmu Tomáš Sůra. Domácí povzbuzováni publikem stále ale věřili, že je dost času aspoň na vyrovnání. 20 minut před koncem si kopli neúspěšně roh. Pak musel na chvilku hru rozhodčí přerušit, když v jeden moment leželi 2 naši zranění hráči na zemi. Další výhodu už nepočitatelného rohu měli domácí 15 minut před koncem. Z hranice velkého vápna pálil hráč domácích, ale mohl jenom mávat rukama, když jeho střelu zneškodnil Václav Čížek v brance. To už jsme se dostali do poslední desetiminutovky a snaha domácích vstřelit gól korunována nebyla. Naopak v 84. minutě si Tomáš Belák počkal, až mu do vápna přiběhne Tomáš Zůza, předložil mu nabídku a zakončení na 3:0 nemělo chybu.  V posledních 5  minutách zahrávala domácí jedenáctka další 3 rohy, ale bohužel pro ni se na ně fotbal nehraje. Užít si výhru na hřišti přišel na 2 minuty střídající Jiří Neuman a dokonce si užil i vstřelení gólu svého spoluhráče. Na přihrávku Filipa Zezuly nejrychleji reagoval Tomáš Zůza a svojí druhou brankou v utkání v 90. minutě upravil na konečných 4:0.

První jarní výhra, první jarní góly vstřelené našim týmem. Velká radost z překvapivého vítězství. Domácí úlohu favorita začali naplňovat od úvodního hvizdu. Během 2 minut si vypracovali 2 velké brankové příležitosti a vypadalo to, že je to jen otázka času, kdy budeme tahat míč ze sítě. Když si pak ale ve 24. minutě dobře nastavil výšku břevna Václav Čížek v brance a ve 34. minutě po volném přímém kopu našeho týmu zakončeného Michalem Obrtlíkem první střelou na branku soupeře v utkání jsme šli do vedení 1:0, tak už úspěšný vývoj zápasu ve prospěch domácích, tak jasný nebyl. I ve 2. poločase byli domácí ve hře dopředu aktivnější  vypracovali si brankové příležitosti, ale buď byli nepřesní, anebo,  to hlavně, vynikající výkon podal Václav Čížek v brance, který i ty nevyloženější brankové příležitosti domácích zlikvidoval. Skvělou střeleckou produktivitou se blýsklo naše mužstvo. To využila každou příležitost, která se naskytla a to nad čím jsme brečeli v prvních 3 kolech, že jsme nedali gól, jsme dnes během 90 minut dokázali 4x.  Důležité 3 body pro nás v tabulce znamenají 11. místo s 24 body. Za týden nás 6. 4. 2024 čeká v 10:15 domácí zápas s SK Český Brod.

Branky: Tomáš Zůza 2, Michal Obrtlík 1, Zdeněk Skokan 1

Sestava: Václav Čížek- Pavel Fary, Michal Obrtlík, Jakub Kafka, Michal Bílek – Tomáš Belák